20 talentovanih klinaca Premijer lige koji će tek debitovati

Poznati fudbalski portal fourfourtwo izbacio je listu od 20 talentovanih klinaca iz Premijer lige, iz svakog kluba po jedan.

Zajedničko za sve njih je da još uvek nisu debitovali za prvi tim svog matičnog kluba.

Za većinu njih nismo čuli, a verujem ni vi pa hajde da ih upoznamo.

Rajs Nelson (Arsenal, krilo, 17 godina):

Nelson može postati jedan od onih igrača koji prave razliku na terenu. Ovom mladom fudbaleru je prirodna pozicija krilo, ali ponekad igra i polušpica zbog dobrog pregleda igre. Desna noga mu je jača, poseduje odličan dribling i dosta je požrtvovan u odbrani što ga čini kompletnijim igračem.

Rođen je u Londonu, a u Arsenalu je od 2008. godine.

Veliku ulogu je imao na Evropskom prvenstvu do 17 godina koje je bilo održano u Azerbejdžanu 2016. godine. Engleska je dogurala do četvrtfinala a Nelson je postigao 3 gola i završio kao 3. strelac prvenstva. Trenutno igra za mladu reprezentaciju Gordog Albiona, veoma je zapažen zajedno sa Mejtland-Nilsom i Vilnokom u ekipi Arsenala do 23 godine koja se takmiči u Premijer Ligi 2.

Očekujemo da dobije svoju šansu u skorije vreme.

Rajs-Nelson

Sem Saridž (Bornmut, napadač, 18 godina):

Sem je od svoje 14. godine u Bornmutu, skoro je potpisao novi ugovor koji ga drži u klubu do 2018. godine. Novi ugovor je stigao nakon što je u prvom delu sezone oduševio, nalazi se na pozajmici u Vanarami ligi Jug tačnije u Pul Taunu. Postigao je 8 golova na 16 utakmica.

Njegove odlične igre skrenule su pažnju na dosta “veće” klubove, Džilingem iz Lige 1 je zainteresovan za pozajmicu.

Trener razvojnog tima Bornmuta, Stiven Perčis je skrenuo pažnju da će na leto Sem dobiti šansu kakvu zaslužuje i da se nada da mu neće trebati puno vremena da uđe u prvi tim.

Sem-Saridž

Tristan Žumeu (Barnli, krilo, 16 godina):

Barnlijeva akademija je možda skromna po veličini, ali se u njoj nalaze veoma talentovani mladići. Jedan od njih je Tristan Žumeu. Njegovi glavni atributi zbog kojih je privukao pažnju su brzina, spremnost za igru  1 na 1  i načini na koje postiže golove.

Rođen je u Kanadi, njegov otac je Francuz, a majka Kanađanka ali za Žumeua se već smatra da će biti reprezentativac Engleske zbog vremena koje je proveo na Ostrvu.

Drži rekord iz prošle sezone za najviše pretrčanih kilometara na utakmicama u Akademiji. Da bude još zanimljivije trčao je te sezone koliko i Džordž Bojd u Čempionšipu. Videćemo da li će mu Šon Dajč dati šansu sledeće sezone.

Tristan-žumeu

Čarli Musonda (Čelsi, ofanzivni vezni, 20 godina):

Musonda je jedan od najpoznatijih igrača na ovoj listi. Ne zato što igra u Čelsiju već zbog minutaže koju je dobijao u Betisu.

Rođen je u Briselu, svoju karijeru je započeo u Anderlehtu gde je bio sledećih 10 godina, 2012. godine prelazi u Čelsi. Lepo se adaptirao Engleskoj, sa 15 godina je regularno igrao za tim do 18 godina. Tri godine posle toga postao je veoma važan igrač za mladi tim Čelsija do 21. godine.

Veliki napredak je imao u sezoni 2014/2015 kada je sa Čelsijem osvojio Ligu Šampiona i FA Kup za mlade. U januaru 2016. godine mu stiže poziv od Betisa. Na svom debiju je bio najbolji na terenu, proglašen je igračem utakmice. Nakon toga je upisao još 23 nastupa sve dok ga Antonio Konte nije vratio nazad u London u decembru prošle godine. Nada se debiju do kraja sezone.

Čarli-Musonda

Luk Dreher (Kristal Palas, vezni, 18 godina):

Nakon što se pridružio klubu sa 9 godina, Dreher je već pokazivao da je talenat koji obećava. Nakon što je odigrao 14 utakmica za mladi tim do 18 godina, stekao je veoma dobru reputaciju, kako od igrača tako i od zaposlenih u klubu. Rezultat tih dobrih igara je prebačaj u rezerve, gde će odigrati još 15 utakmica.

Sve ovo što sam nabrojao ga nije zaustavilo da trenira još jače, dobio je nagradu za najboljeg mladog igrača godine do 18 godina. Kruna ovoga je da je te sezone putovao sa prvim timom na Old Traford na kraju sezone. Povrede su odlagale njegov debi u Premijer Ligi (bio je povređen poslednjih 6 meseci), ali je sada spreman i čeka na svoju priliku pod palicom Sema Olardajsa.

Luk-Dreher

Basala Sambu (Everton, napadač, 19 godina):

Sambu je skrenuo pažnju na sebe u dresu Koventrija kada je postigao 25 golova u sezoni za mladi tim. Igrao je i za svoju generaciju (18 godina) i za starije (21 godina). U FA Kupu za mlade je igrao fantastično postigavši 8 golova.

Tadašnji menadžer Koventrija, Toni Moubri ga je pozvao u prvi tim. Debitovao je protiv Nortemptona u FA Kupu. Ipak posle toga je odlučio da se pridruži Evertonu, to se nije svidelo ljudima Koventriju tako da su ga sklonili iz prvog tima.

Nakon što je prešao u Everton na leto, nastavio je da postiže golove. Trenutno igra za Evertonov mladi tim do 23 godine, postigao je 6 golova na 5 utakmica.

Koventri je vrlo nerado pustio mladog Nemca da ode, ali nisu mogli da ga zadrže. Njega već etiketiraju  da će biti novi Lukaku. Ako Lukaku napusti klub, možda će baš on dobiti šansu, ko zna?

Basala-Sambu

U dresu Koventrija

Ahmed Salam (Hal, bek/krilo, 17 godina):

Zbog svoje odlične igre i polivalentnosti  na levoj strani, Salam se pridružio ekipi Hala iz redova Lidsa sa 11 godina. Prošle godine je prekomandovan u mladi tim Tigrova do 18 godina, i tamo je smatran kao jedan od najtalentovanijih.

Salam Englez, ali su njegovi roditelji Egipćani, njegova prirodna pozicija je levi bek, ali više voli da ide napred tačnije da igra na krilu. Voli da se ugleda na Barseloninog asa – Nejmara. Ne manjka mu ambicije, zar ne?

Nije tajna da Hal ima dosta problema sa brojem igrača, tako da ne bi bilo iznenađenje da se Salam pojavi u prvom timu.

Ahmed-Salam

Hamza Čoduri (Lester, zadnji vezni, 19 godina):

Engleski fudbaler poreklom iz Indije koji ima svetlu budućnost pred sobom. Poseduje ogroman talenat, sve sa impresivnom frizurom. Prošle sezone je odigrao fantastično u Ligi 1 za Barton. Bio je motor ekipe, jedan od najzaslužnijih za ulazak u Čempionšip.

On je tip zadnjeg veznog koji je dosta defanzivniji, ne ide toliko napred, ali sjajno čita igru i lako oduzima lopte. Na svojoj poziciji je pokazao da ima odličan pas, veoma lako i brzo šalje duge lopte ka napadačima.

Letos  je potpisao novi ugovor sa Lesterom koji ga zadržava do 2020. godine u klubu. Ne postoji razlog da ne dobije šansu sledeće sezone.

Hamza-Čoduri

Rian Bruster (Liverpul, napadač, 17 godina):

Od dolaska u Liverpul, Jirgen Klop je najavio da će koristiti mlade igrače iz akademije, kao što je to radio u Dortmundu. Bruster ima veliku šansu da bude uskoro pozvan. Ovaj 17-godišnjak je prešao u Liverpul 2015. godine iz Čelsija. U svojoj prvoj sezoni je igrao za mladi tim Redsa do 16 godina.

Najviše se istakao igrama za reprezentaciju, postigao je 6 golova na turniru u Hrvatskoj (2016 godine). Nagrada za to je igra za prvi tim Liverpula protiv Bredforda i Akringtona iza zatvorenih vrata.

Trenutno igra za Liverpulov tim do 23 godine i postiže golove. Ove sezone se pokazao Ben Vudburn i postao je najmlađi strelac ikada za Liverpul, da li će u sledećoj sezoni Bruster biti njegov naslednik?

Rian-Bruster

Džadon Sančo (Mančester Siti, krilo, 17 godina):

Razvoj Džadona Sančoa je nešto zbog čega bi trebali da budete uzbuđeni ako ste ljubitelj Engleskog fudbala.

Votford je pustio mladog reprezentativca da pređe u Siti za sumu od 500 hiljada funti. U Sitiju se odlično pokazao u sezoni 2015/2016  gde je bio glavni igrač i jedan od najzaslužnijih što su te sezone bili neporaženi u konkurenciji do 16 godina. Postigao je 7 golova, na 4 utakmice koje je započeo, na svom debiju je bio odličan završio je utakmicu sa 2 gola.

Sančo izgleda još bolje ove sezone, trenutno je jedan od glavnih igrača u mladoj ekipi Sitija do 23 godine koja se takmiči u Premijer Ligi 2. Iako još nema 18 godina veliko interesovanje su pokazali Arsenal i Čelsi za njega, ali je Siti stao spekulacima na kraj ponudivši mu jak ugovor (30 hiljada funti nedeljno!!).

Pored Sitija, Sančo igra i za mladu reprezentaciju. Na 16 utakmica je postigao 12 golova. Lepu budućnost ima u Sitiju, znamo koliko Gvardiola voli da gura klince.

Džadon-Sančo

Anhel Gomes (Mančester Junajted, ofanzivni vezni, 16 godina):

Mančester Junajted je doveo mladog Portugalca sa 13 godina, sa 14 je već igrao za mladi tim Đavola do 18 godina. Treba napomenuti da je on rođak bivšeg fudbalera Junajteda – Nanija.

Sada ima 16 godina i igra veoma dobro, kapite je reprezentacije Engleske do 17 godina. Veliku ulogu je imao na turniru u Hrvatskoj, gde ih je vodio do titule i upisao se 3 puta u strelce.

Najviše mu odgovara na igra na poziciji desetke, voli da postiže golove, ali i da asistira. Veoma je dobro tehnički potkovan što zajedno sa dobrim fizičkim predispozicijam predstavlja osličan mix . Junajted neće žuriti sa  forsiranjem Gimesa, ali Anhelova budućnost izgleda veoma dobro.

Anhel-Gomes

Heri Čepmen (Midlzbro, krilo, 19 godina):

Nakon što je potpisao svoj prvi ugovor sa Midlzbrom u januaru 2015. godine, Čepmen je imao veliku ulogu u Ligi Šampiona za mlade. On je upisao najviše asistencija na tom takmičenju (8), pored asistencija upisao se i u strelce 3 puta. Boro je te sezone došao do 1/16 finala.

Prošlu sezonu je proveo na pozajmici u Barnsliju odigrao je veoma dobro, a menadžer Pol Hekingbotom je priznao da je imao dosta sreće što ga je imao u timu. Trenutno je na pozajmici u Šefild Junajtedu koji je izborio ulazak u Čempionšip. Za Oštrice je postigao svoj prvi profesionalni het-trik protiv Lejton Orijenta u FA Kupu.

Što se tiče reprezentacije, upisao je 2 nastupa za mladu reprezentaciju do 18 godina, ali trenutno igra za starije, do 20 godina. Možda je baš ovaj mladić mogao nešto za Boro da uradi u Premijer Ligi, svakako nisu mogli puno lošije od ovoga gde su sada..

Heri-Čepmen

Jan Valeri (Sautempton, desni bek, 18 godina):

Fizički jak, brz, miran i jak u duelu, to su neki od glavnih aduta ovog 18-godišnjeg beka. Počeo je da oduševljava nakon što je došao iz Rena. Sveci su poznati po tome što znaju da raspoznaju raskošan talenat. U Sautemptonu su ga postavili na desnog beka, veoma je ofanzivan, voli da ide napred i ima odličan centaršuta.

Valeri predstavlja reprezentaciju Francuske, igrao je za mlade do 17 godina 7 puta, dok nije prešao  u kategoriju  za godinu više. Svoj prvi nastup za mladu reprezentaciju do 18 godina je napravio prošlog meseca. Dok mnogi igrači njegovog godišta igraju još za akademiju, ovaj defanzivac već igra za Sautemptonov tim do 23 godine koji igra u Premijer Ligi 2. Pretpostavlja se da će biti sledeći klinac koga će probati Klod Puel u prvom timu.

Jan-Valeri

Tom Edvards (Stouk, bek, 18 godina):

“On će protrčati kroz zid ako je to potrebno”, tako je rekao direktor akademije Stouka, Geret Dženings. Ovaj mladić je u Stouku od svoje 9 godine. Kapiten je ekipe do 23 godine, uspeli su da stignu do polufinala FA Kupa za mlade, prvi put od 1984. godine. Takođe, postigao je sjajan gol solo akcijom protiv Vest Hema za izjednačenje u Kupu te sezone.

Mark Hjuz ga je registrovao za prvi tim kada je Everton dolazio na Britaniju u februaru. Ova trenutna sezona je njegova 10. otkad je u klubu, ali i dalje nije potpisao profesionalni ugovor. Očekuje se da će od sledeće sezone biti u prvom timu na poziciji desnog beka.

Kako je igrao prošle sezone, govori činjenica da je proglašen mladim igračem sezone.

Tom-Edvards

Itan Robson (Sanderlend, vezni, 20 godina):

Itan je započeo svoju karijeru u Sanderlendu sa 8 godina, polako ali sigurno je napredovao i prelazio u više kategorije. Trenutno je u mladoj ekipi Sanderlenda do 23 godine. Igra veoma dobro u Premijer Ligi 2, osvojio je prvu nagradu za igrača meseca u avgustu (prvi koji je dobio to priznanje – liga je ove godine  formirana).

Važnu ulogu je imao ove sezone u Premijer Ligi Internacionalnom Kupu, gde je Sanderlend stigao do finala, gde se sastaje sa Portom. Njegov veliki potencijal mu je doneo novi ugovor koji je potpisao u aprilu prošle godine, a traje do 2018. godine.

Pošto je malo verovatno da će Crne Mačke ostati u Premijer Ligi, očekuje se da će sledeće sezone biti dosta promena u timu, sva je prilika da ćemo ga gledati u Čempionšipu sledeće sezone.

Itan-Robson

Džo Rodon (Svonsi, štoper, 19 godina):

Iako ima samo 19 godina, ovo je 3. sezona mladog Rodona u Svonsiju. Standardno  igra za mladi tim Labudova do 23 godine, a nekoliko puta je bio na klupi prvog tima.

Odlično igra sa obe noge, nije mu važno da li igra levog ili desnog štopera što je veoma retko. Trenutni štoper Svonsija je 23-godišnji Alfi Moson, videćemo da li će se u budućnosti upariti sa njim i da li će činiti mladi štoperski tandem.

Rodon je prošao ceo pripremni period sa seniorima ove sezone.

dzo-rodon

Kajl Voker-Piters (Totenhem, desni bek, 20 godina):

Odmah na početku da napomenem da Kajl Voker-Piters nema nikakve veze sa Kajl Vokerom, osim što igraju na istoj poziciji. Kajl se pridružio Totenhemu 2013. godine. Sa 19 godina je igrao za ekipu do 21 godine, nakon što je pomogao ekipi do 18 godina da osvoje PL Šampionski Kup 2014. godine. Iste te godine dobio je poziv za reprezentaciju U18.

Decembar 2015. godine je bio njegov najbolji mesec u dosadašnjoj karijeri. Osvojio je nagradu za najboljeg igrača meseca u Premijer Ligi do 21 godine, potpisao je novi višegodišnji ugovor sa Pevcima, a 3 meseca posle toga je bio na klupi u Premijer Ligi protiv Bornmuta. Uspon saigrača, Herija Vinksa, mu može poslužiti kao motivacija i dobar primer.

Kajl Volker-Piters

Ris Strej (Votford, vezni, 18 godina):

Stršljenovi su doveli mladog Streja u klub kada je mogao da zaigra za ekipu do 9 godina, a idol mu je od najranijih dana Stiven Džerard. Trenutno je glavni igrač  mladog tima do 18 godina, a za starije ulazi sa klupe, tamo trenutno nema redovnu minutažu.

Njegov trener Dejvid Horsmen ga dosta hvali, kaže da uči na svojim greškama  i da postiže veliki broj golova iako igra na poziciji veznog igrača. Njegove prednosti su duge lopte i jaki startovi, zbog čega može postati igrač baš kakvog Valter Macari voli. Ne očekujemo da počne da igra za prvi tim u skorije vreme, ali za par godina može postati veoma bitan igrač za Votford.

Ris-Strej

Kalum Morton (Vest Bromvič Albion, napadač, 17 godina):

Kalum Morton je postigao golčinu na Houtornsu baš protiv Vest Bromviča u FA Kupu za mlade kada je igrao za Jeovil Taun koji je tada slavio 2:3.  Mesec dana kasnije postao je novi igrač Vest Bromviča.

Napustio je svoje rodno mesto i otišao u Vest Bromvič, da juri svoj san da zaigra u Premijer Ligi. Odigrao je već par utakmica u Premijer Ligi 2.

Veoma je brz i ima odličnu završnicu, a mediji govore kako se igrom ugleda na Šejna Longa i Džejmija Vardija.

Kalum-Morton

Toni Martinez (Vest Hem, napadač, 19 godina):

Čekićari su prepoznali talenat koji poseduje ovaj napadač, inače ne bi dali Valensiji 2,4 miliona funti za njegov dolazak u London. Španski internacionalac je prosleđen na pozajmicu u Oksford, par meseci kasnije je pokazao da mu Engleska prija. Postigao je 5 golova u Ligi 1 za Oksford, a potom i jedan u FA Kupu protiv Njukasla.

Mladi Španac je odigrao 4 utakmice za reprezentaciju do 17 godina, pre nego što je prekomandovan među 2 godine starije momke. Čekićarima je potreban novi napadač za sledeću sezonu, videćemo da li će Bilić dati šansu Toniju Martinezu.

Toni-Martinez

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on RedditShare on TumblrEmail this to someone

Leave a Reply