Fantazi menadžer – izbor kapitena 5. kolo

fantazi-millennium

Klik na sliku te vodi na Millennium sajt

Zbor radni ljudi!

Prođe pauza, a 5. kolo je već pred nama. Generalno, pretpostavljam da će se veliki broj ljudi dvoumiti između dva igrača za kapitena u 5. kolu, Kuna Aguera i Edena Azara, pa ću uz njih dvojicu, pokušati da predložim i još dva, tri igrača, koji i ne ulaze baš u širi krug kandidata za kapitena.

Kun Aguero – Kao što rekoh, velika većina će se dvoumiti između Aguera i Azara, ali verovatno da će svima ipak prvi pik biti Aguero. Pre svega, Aguero nije imao obaveza sa reprezentacijom, čak šta više, čovek bio otišao na mini odmor u Grčku na more, valjda da napuni baterije pred nastavak sezone. 🙂 Možda je i zreo za “triple captain”-a sad. 😀 Trenutno je ubedljivo prvi na glasanju za izbor kapitena na Skautu, sa nekih 60% glasova. Igraju kući protiv Fulama, koji nije baš poznat po nekoj dobroj odbrani, pogotovo na gostujućem terenu, a i to je ekipa koja ne parkira autobus, nego voli da se nadigrava, pa eto lepe šanse da vidimo goleadu na Etihadu. Plus, vezali su dve malo lošije utakmice protiv Vulvsa i Njukasla, tako da ne verujem da može i treća da se ponovi. Aguero je do sada u svojoj karijeri na utakmicama protiv Fulama imao učinak od 4 gola i asistencije, što i nije loše, uzevši u obzir da je do sada igrao svega 3 utakmice protiv Fulama. Malo i da se osvrnemo na njegov učinak do sada u ova 4.kola:

• Za sada ima 3 gola, 2 asistencije i 4 bonus poena.
  • Odigrao je 333 minuta do sada od mogućih 360 minuta.
  • 20 puta je šutnuo na gol protivnika, najviše od svih napadača u PL, od čega je 12 šuteva bilo iz 16 metara, a 6 šuteva je išlo u okvir gola (podsećam da se stativa i prečka ne računaju u okvir gola, a protiv Vulvsa je pogodio i prečku i stativu, mislim i protiv Hadersfilda).
  • 33 dodira je imao u 16m, najviše od svih napadača u PL.
  • 133 dodira je imao u poslednjoj trećini terena, opet najviše od svih napadača u PL.
  • 10 kreiranih šansi je imao, opet najbolji i u tom segmentu od svih napadača.

Sve u svemu, realno, najbolji izbor za kapitena u ovom kolu!

Eden Azar – Trenutno je drugi izbor na Skautu sa 19%. Igra kući sa Kardifom, protiv kojeg je do sada odigrao 2 utakmice i ima učinak od 2 gola i asistencije. Nema tu puno šta da se filozofira o Azaru, glavni je igrač ekipe, sve lopte njega idu, što pokazuje i podatak da je imao 205 dodira u poslednjoj trećini terena, a i sam je izjavio skoro da mu mnogo više prija postavka igra kod Sarija nego kod Kontea. Na penalu je, a Kardif mi je baš zreo za neku ekipu koja će da skrivi penal na Stamfordu.

On je npr odigrao dosta manje minuta od Kuna do sada, svega 223 minuta, a ima učinak od 2 gola, 2 asistencije i 4 bonus poena. Isto je imao 10 kreiranih šansi do sada, 25 dodira u 16m, 10 puta je šutnuo na gol, od toga je 3 išlo u okvir gola, a 4/10 je bilo iz 16m. Nekako kada se pogleda ta njegova statistika i uporedi sa Kunom, a pri tome se uzmu u obzir odigrani minuti, Azar deluje bolje. Mada, imao je obaveza u reprezentaciji, odigrao je 55 minuta protiv Škotske i 89 minuta protiv Islanda, tako da realno, nije toliko odmoran kao Kun. Generalno ko nema Kuna, a ima Azara, tu neće biti neke muke oko izbora kapitena.

azar-čelsi

Pedro – Pošto sam krenuo lepo, Kun Aguero (mada je zapravo Serhio), pa Eden Azar, hteo sam i kod Pedra da stavim ime, ali sam skontao da je on valjda kao Madona, ima čovek samo to jedno, ime ili prezime , šta li je već. 🙂 A i nešto mi se ne gugla sad…

On čak nije ni ponuđen na Skautu da može da se glasa za njega! 😀 Što bi rekle današnje ribe…mukica… Ali zato Lesa ima neki feeling da Pedro može da iznenadi. Pre svega, cenim da je siguran u 11, jer nije imao nikakvih obeza u repki, dok je Vilijan tek u sredu ujutru krenuo ka Engleskoj sa reprezentativnog okupljanja. Znači odmoran je. Nekako sam stekao utisak, gledajući Čelzi u ove 4 utakmice do sada, da igraju bolje kada je on na terenu, a ne Vilijan. Valjda Vilijan još ne može da preboli to što ga nisu pustili u Barsu, pa mi nešto sve deluje ko kuvana noga, dok ovaj grize. Prošlo kolo, protiv Bornmuta, 75 minuta mučenja, uleće onda Pedro i eto pobede. Dosta se ubacuje iza napadača, lepo sarađuje sa Žiruom, i po meni bi on i Žiru trebalo da budu u prvih 11. Njegova neka mana je to, što i kad krene u 11, teško dogura do svih 90 minuta.

Do sada je odigrao 263 minuta, 3 gola i 2 bonus poena. Jbg nikad do sada nije igrao sa Kardifom, tako da nemam pojma da li mu leže, videćemo…

11 šuteva u gol ima, 6 u okvir, što mu dođe da ima bolji procenat šuta u okvir i od Azara i od Kuna. Doduše ima svega 5 kreiranih šansi, ali vazda je važio za nekog ko više voli da šutne nego da doda loptu.

pedro-čelsi

Čenk Tosun – Ovo niste ocekivali, a? 🙂 Kući utakmica sa Vest Hemom, odmah asocira na neku goleadu, bar mene, pošto ni jedni ni drugi ne mogu da sačuvaju svoju mrežu. A i gledajući istoriju međusobnih susreta na Gudisonu, u zadnje tri tekme je bilo 4:0, 2:0, 2:3. Silva je u Evertonu uveo baš ofanzivan stil igre, ali očigledno na uštrb aktivnosti u odbrani.

Tosun je trenutno na oko 5% poseda, što ga čini vrlo interesantnim igračem koji može da donese neku razliku, a uz to je i siguran u startnih 11. Do sad je imao 2 asistencije, tako da mislim da je sada pravo vreme za postizanje golova.

Ima šut na gol na svakih 41.3 minuta, što je napredak u odnosu na prošlu sezonu, ili bolje da kažemo polu-sezonu, kada je bio na 52.2 minuta. A Vest Hem je do sada dozvolio čak 29 šuteva ka njihovom golu. Imao je obaveza u repki, obe utakmice je igrao po 90 minuta, mada Everton igra tek u nedelju, tako da će imati vremena da se fino odmori do početka meča.

tosun-everton

Potez Ludaka  – Deni Ings

Šta reći, igra tek u ponedeljak, pa ako ovi svi iznevere, a vi baš bili toliko ludi da stavite njega, eto vama šanse da pokupite neočekivane poene ponedeljkom uveče. 🙂

A i Brajton nije sad baš neka ekipa kojoj ovaj ne bi mogao da stera gol na svom terenu i pokupi neki bonus… plus je i na penalima.