SPONZOR RUBRIKE JE KLADIONICA MAXBET

Prođe još jedno kolo, prođe još jedan mesec. Pred nama je nova reprezentativna pauza, dakle dve nedelje smo bez fantazija. 😀

Da vidimo šta se zanimljivo dešavalo u 7. kolu?

Čas fudbala by Totenhem

Bar u prvih 45 minuta. Totenhem je u prvom poluvremenu odvalio Hadersfild, a u drugom su samo odradili posao. Koja je to nadmoć bila! S obzirom da mi Kejn nije bio kapiten samo sam gledao na sat da vreme što pre prođe i grickao sam nokte. Kejn je pored 2 gola, mogao dati  bar još jedan. Jednostavno, on kad je u elementu je druga dimenzija u odnosu na sve druge igrače, klasurda od igrača! Dele Ali i Eriksen su bili malo slabiji, iako su oni jedini imali mali odmor (preskočili su LŠ), a bekovi su izdominirali. Dejvis i Tripije su bili brutalni! Prvi gol i asistenciju, drugi 2 asistencije. Jednostavno impresivna predstava celokupne ekipe Totenhema. Sad im sledi meč sa Bornmutom na Vembliju i oni ako uspeju da prevaziđu problem zvani Vembli i da zaigraju “kući” kao na strani, biće ozbiljan kandidat za titulu i 3 Petla su pod obavezno.

kiran-tripije

Teatar snova je ponovo mesto gde se magija dešava

Dugo se Junajted tražio posle odlaska velikog Fergija, i sad su se napokon pronašli sa Murinjom. Prošla sezona je bila mučna, Junajted se mučio na svom stadionu, ali zato su ove  sve kockice složene. Lukaku je opet dao gol (samo gol jer je morao bar još jedan, imao je šansi) i obara sve klupske rekorde. Rašford i Marsijal, ko god da igra i koliko god da igra pravi razliku. Sad je veći deo kolača pripao Rašfordu (očekivano jer je Marsijal bio junak u LŠ), koji je upisao 2 asistencije. Mata je napokon pogodio i ozbiljno skrenuo pažnju na sebe, a Crveni su dobili i novog junaka – Maruan Felaini. Sa dva gola je bio najbolji pojedinac  meča. U odsustvu Pogbe će očigledno on popunjavati tu rupu, a cena mu je samo 4,9m i on sa svojom visinom pravi haos čim je u protivničkih 16m. Junajted na svom Teatru Snova ima 4 – 0 skor, 14:0 gol razliku. Kad poredimo sa prošlom sezonom kad su imali 10 remija na svom terenu, ovaj start je impresivan. Za ovaj meč je bilo dosta upitnih u igrača i na kraju su svi igrali i Džons i Felaini i Valensija. Da li su to bile samo neke Murinjove igrice? Kako god oni nastavljaju da gaze.

maruan-felaini

Ono malo što Liverpulu sreću kvari

Crveni uvek igraju dobro, bolje od protivnika ali teško upisuju pobede, uvek im nešto fali. Ovog puta su remizirali sa Njukaslom. Kutinjo je treću vezanu utakmicu dao gol, dok je ostatak bio nekako nezapažen. Još je Klop, počeo sa Staridžom u špicu, a Frimina je preselio na klupu. Ako Staridž počne da dobija veću minutažu to su veliki problemi za nas jer će biti opasne rotacije. Kao da nam jedan Gvardiola nije bio dovoljan, sad i Klop zadaje glavobolje sa startnih 11. Do sada je Staridž menjao Salaha, a sad i Firmina u prvih 11. Ko je sledeći…?

Kad smo već kod Gvardiole

Ovo je bio pravi test, protiv šampiona na njihovom terenu bez dva bitna igrača (Mendi i Aguero). Protiv ekipe koja im ne leži jer u poslednjih 7 međusobnih duela Siti je slavio samo jednom. Građani su položili ovaj test sa čistom 10-kom. Slavili su sa 0:1, golom KDB-a koji je pokupio i bonus 3 ali opet mi ne deluje da vredi tih 10m. Ono što je meni zanimljivo je da nisu primili gol, opet. Tako da ću morati malo ozbiljnije da obratim pažnju na Otamendija i Stounsa, koji imaju odličnu cenu (5,7 i 5,5) i već 5 clean sheet-ova, a dobri su i u skoku i dobijaju bonuse. Otamendi je drugi po BPS u Sitiju, dok je Stouns šesti. A Gvardiola ne bi bio to što jeste da nas opet nije izenadio. Pošto je Mendi pokidao ligamente kolena, sezona je za njega gotova, pa su svi očekivali da će Danilo biti standardan levi bek, ali ne i Gvardiola. On sad već dve vezane tekme (LŠ i PL) na levog beka stvalja Delfa. On se vodi kao vezni na fantaziju tako da on otpada iz konkurencije za tim. Siti ima dobar raspored, pa treba pomno da pratimo novosti iz plavog dela Mančestera.

Lete kao leptiri, bodu kao stršljenovi

Jasno je da je reč o Ričarlisonu i Dukureu. Dva Stršljena za koje više ne možemo reći da su imali sreće na početku, ovo je sad već vredno pažnje. Obojica su dali po 3 gola, Ričarlison ima i 2 asistencije. Obojica su standardni i igraju po 90 minuta. Dukure je najbolji u Votfordu kad je BPS u pitanju, ima 152 boda, dok je Ričarlison nešto slabiji sa 118.  Što se tiče šuteva na gol, Ričarlison je tu dosta bolji. On je najbolji u Votfordu sa 23 šuta, od čega su čak 18 iz 16m, dok je Dukure imao samo 6 šuteva (3 iz 16m). Brazilac predvodi Stršljenove kad su i ključni pasovi u pitanju (9) dok je Francuz na 8 ključnih dodavanja. I za sam kraj, cena, koja je jedan od jačih aduta obojice, Ričalison vredi 6,1m a Dukure 5,3m. Saberi oduzmi meni Ričalison deluje sasvim dobro, ofanzivniji je od Dukurea, kao što vidite ima dosta više šuteva. Jedina mana im je što su im naredne dve tekme Arsenal i Čelsi, ali pose toga, on je na mom nišanu. Votford je dao 11 golova na sedam utakmica, što je sasvim solidno, to je šesti napad lige. Imaju problema sa špicem, Grej i Dini nikako da počnu da daju golove, što govori da neko drugi mora. Za sad je to ovaj dvojac. Votford će davati solidno golova, pa što onda i ovi momci ne bi nastavili sa njihovom bajkom.

Ostale zanimljivosti:

• Barnli i posle četiri utakmicu na strani ne zna za poraz, a igrali su sa Čelsijem, Totenhemom, Liverpulom i sad sa Evertonom! Oni su ujedno i treća odbrana lige, dele treće mesto sa Totenhemom sa 5 primljenih golova, samo su Junajted i Siti bolji u defanzivi.
  • Čini se da je Jošida taj koji će biti parter van Dajku na štoperskim pozicijama. Kad dodamo da je sad dao i gol nakon kornera i da je imao još jednu dobru šansu nakon prekida, da je dobio bonus, deluje kao prilično dobro rešenje.
  • Marez je bio na klupi, dok je Demaraj Grej počeo u prvoj postavi. Grej je odigrao 90 minuta, dok je Marez zemenio Olbrajtona u 75. minutu. Ne znam zašto, ali sam slab na Greja, mislim da je stvarno bomba igrač, ali nikako da dobije minutažu. Slabije partije Mareza, su možda ono što je njemu potrebno. Imaju ok raspored, ali se ipak ja ne bih još zaletao sa njim.
  • Kao što je i najavljivao trener Svonsija, Pol Kleman, je meč sa Vest Hemom počeo sa tri špica Abraham, Boni i Aju. Gde je Aju igrao nešto povučenije, zapravo je bio klasična desetka.
  • Buđenje Aleksisa! Neki bi rekli samo asistencija, to je tačno ali je Sančez podestio na stare dane, opet se videla želja i agresivnost u njegovoj igri. Pogotovo u drugom poluvremenu kad je uzeo stvari u svoje ruke, kad je od njega počinjao svaki napad Arsenala. Malo da još digne formu da ga Lakazet isprati i da ne promašuje zicere koje mu namesti i biće to onaj stari Aleksis. Za sad je još preskup.
  • Moratina povreda ne bi trebala da je ništa ozbiljno. Bar je tako Konte rekao nakon meča ali najbolje je da sačekamo još malo.