Najava kola niže lige – januar (4)

ČEMPIONŠIP – 27. KOLO

U petak odmah imamo poslasticu na programu u vidu meča između Brajtona i Šefilda, repriza polufinala plej-ofa od prošle sezone. Duel dva tima koja imaju velike ambicije do kraja sezone i nadaju se promociji u Premijer ligu, Brajton po prvi put u svojoj istoriji a Šefild prvi put posle 16 godina. Brajton je u prošlom kolu prekinuo svoju seriju od 18 utakmica bez poraza, porazom u Prestonu dok Šefild ovaj meč dočekuje u seriji od 6 utakmica bez poraza.

Popodnevni program u subotu, u poznatom “lanč tajm” terminu, otvara derbi zapadnog Londona, meč između KPR-a i Fulama, dva kluba koja deli svega 5 km. Klubovi se nalaze na različitim delovima tabele i dok gosti gaje ambicije za plej-of, domaćini strahuju od borbe za opstanak, mada je KPR vezao 3 pobede i koliko toliko pobegao zoni ispadanja na pristojnih 8 poena. Zanimljivost za kladioničare, na 6 od poslednjih 7 međusobnih susreta ova dva tima su pala 3 ili više gola. Notingem Forest bez trenera dočekuje Bristol Siti, Filip Montanije je dobio otkaz prošle nedelje posle remija sa Birmingemom. Ovo može biti poslednja utakmica i za trenera Lija Džonsona, obzirom da mu se dosta drma klupa u Bristolu posle serije loših rezultata. Oba tima su bez pobede na poslednjih 7 utakmica s tim što Bristol ima svih 7 poraza. I ovo je meč dva tima koja su samo na 3 poena iznad zone ispadanja, tako da se ne zna kome su bodovi više potrebniji. Aston Vila na svom Vila Parku, gde ove sezone nema poraz, dočekuje Preston. Stiv Brus je izjavio da je Vili teško ove sezone u Čempionšipu, zato što zbog njihove reputacije u ligi, svi hoće da ih pobede i igraju sa mnogo velikom željom protiv njih. Preston trenutno na samo tri mesta ispod plej-ofa, jedno je od najprijatnijih iznenađenja u sezoni. Jedan od zanimljivijih susreta u ovom kolu biće duel Derbija i Redinga, dve ekipe sa ambicijama za promociju u Premijer ligu. Reding je posle ispadanja u FA kupu od Mančester Junajteda, iznenađujuće izgubio od KPR-a dok Derbi tri utakmica nema pobedu i nije postigao gol. Derbi Jorkšira, zapadni protiv južnog, zatvara kolo u subotu sa direktnim prenosom na Sportklubu, sastaju se Barnsli i Lids. Suđenje je dodeljeno Premijerligaškom sudiji, Majku Dinu, kao “kazna” za malo slabija suđenja u poslednje vreme. Mada kako se razbacuje crvenim kartonima, a imajući u vidu da je ovo derbi meč, nisu mogli gori susret da mu dodele. Barnsli muku muči da zadrži svoje igrače. Sem Vajnal, njihov najbolji strelac je prošle nedelje otišao u Šefild Venzdej, a sada su na udaru i ostali igrači, što je i razumno obzirom na odlične igre Barnslija ove sezone. Njukasl bi morao kod kuće protiv Roterama da ima lak posao, ali problem za Beniteza je taj što su mu oba napadača i Mitrović i Gejl povređeni, Roteram još uvek nema pobedu na strani. Ipsvič, posle iznenađujućeg poraza u FA kupu od ekipe koja ja tri ranga ispod njih, Linkolna, idu na teško i daleko gostovanje u Hadersfild (350 km je distanca između Hadersfilda i Ipsviča). Mik Mekarti je izjavio da su mu ruke vezane po pitanju ostanka na klupi, i ako klub reši da ga smeni on tu ne može ništa da uradi. U ostalim mečevima, Norič dočekuje Vulvse, svaki naredni meč za Aleksa Nila je “must win”. Vigan juri bodove za opstanak protiv ne tako dobrog Brentforda u poslednje vreme, dok će Zola sa svojim Birmingemom pokušati da zabeleži prvu pobedu na gostovanju Blekburnu, i na kraju Kardif dočekuje Barton.

petak 20.45h

Brajton & Houv Albion – Šefild Venzdej (SK 4)

subota 13.30h

KPR – Fulam (SK 3)

subota 16.00h

Aston Vila – Preston Nort End

Blekburn Rovers – Birmingem Siti

Kardif Siti – Barton Albion

Derbi Kaunti – Reding

Hadersfild Taun – Ipsvič Taun

Njukasl Junajted – Roteram Junajted (SK 2)

Norič Siti – Vulverhempton Vonderers

Notingem Forest – Bristol Siti

Vigan Atletik – Brentford

subota 18.30h

Barnsli – Lids Junajted (SK 4) barnsli lids

LIGA 1 – 28. KOLO

Bari je konačno pobedio i to kako, uvalili su 5 komada Piterboru i prekinuli seriju od 15 utakmica bez pobede. U petak na otvaranje ovog kola gostuju Port Vejlu koji takođe ne blista u poslednje vreme i ima samo 2 pobede na poslednjih 10 utakmica. Interesantno ovaj meč je trebao da se igra u subotu, ali je pomerem zbog dosta bizarnog razloga. Naime Port Vejl je iz grada Stouk on Trent, iz istog grada iz kog dolazi Stouk Siti, i pošto se desilo da i Stouk Siti igra u subotu popodne kod kuće, Port Vejl je morao svoj meč da pomeri za petak. Bredford na svom Valej Parejdu, gde još uvek nema poraz, dočekuje Milvol u reprizi polufinala plej-ofa od prošle godine. Još jedan interesantan meč igraju Čarlton i Skantorp, ovo im je treći susret ove sezone pošto su se pored lige sastali i u FA kupu, gde je Čarlton pobedio. Domaćini su u mini seriji od 4 utakmice bez poraza i jure priključak za plej-ofom. Oksford ide na teško gostovanje Ročdejlu, koji igra dosta iznad očekivanja ove sezone, pogotovo je dobar na svom terenu gde ima 10 vezanih pobeda. Problem za Oksford, pored njihove toplo-hladne forme u poslednje vreme, predstavlja vest da je njihov trener Majk Aplton, jedan od kandidata za trenera mlade reprezentacije Engleske. Bio bi to veliki gubitak za njih. Šruzberi i Oldam igraju derbi začelja, utakmicu koja vredi 6 poena. Oba kluba se nalaze u zoni ispadanja i razdvaja ih 3 poena. Džon Šeridan je uspešno započeo misiju spašavanja Oldama, pobedom protiv Džilingema prošle nedelje. Kada smo već kod Džilingema, njih očekuje teško gostovanje Šefildu, trenutno prvoplasiranom timu. U ostalim mečevima, Keri Koldvel, bivši trener Vigana debituje na klupi Česterfilda i započinje svoju misiju spašavanja kluba. Ove nedelje gočekuju kod Vimbldona, koji je preko nedelje iznenađujuće ispao iz FA kupa, i ako im je za utehu, sada mogu totalno da se posvete ligi. Flitvud, koji je 9 utakmica bez poraza, ide na gostovanje Koventriju, trenutno poslednjeplasiranom timu koji 11 utakmica ne zna za pobedu (poslednja pobeda bila u oktobru). Volsol dočekuje Bristol, Svindon igra sa Piterborom, dok MK Donsi dočekuju komšijski Nortempton, koji u poslednje vreme igra dosta loše, imaju 9 poraza u poslednjih 11 utakmica. Borbu za vrh tabele vodiće Sautend i Bolton. Sauted juri bodove da zadrži priključak za plej-ofom, a Bolton da zadrži priljučak za vodećim duom. Ovo nije nimalo prijatno gostovanje za Bolton, bar ne po daljini, obzirom da skoro 400km deli ova dva grada.

petak 20.45h

Port Vejl – Bari

subota 16.00h

Bredford Siti – Milvol

Čarlton Atletik – Skantorp Junajted

Česterfild – AFC Vimbldon

Koventri Siti – Flitvud Taun

MK Dons – Nortemtpon Taun

Ročdejl – Oksford Junajted

Šefild Junajted – Džilingem

Šruzberi Taun – Oldam Atletik

Sautend Junajted – Bolton Vonderers

Svindon Taun – Piterboro Junajted

Volsol – Bristol Rovers koldvel

LIGA 2 – 27. KOLO

Plimut se vraća u realnost, posle časnog ispadanja u FA kupu od Liverpula, očekuje ih gostovanje davljeniku Čeltenamu, oba tima imaju mnogo razloga za pobedu. Dok jedni jure promociju u viši rang, drugi strahuju da ne budu prvi tim posle 20 godina koji će posle promocije iz Konferencije u Ligu 2, ispasti u prvoj sezoni. Vikomb igra komšijski duel sa Lutonom, ne znaju za poraz 11 utakmica, a i žele na što bolji način da se spreme za meč sezone protiv Totenhema sledece nedelje. Dejv Džons se posle više od 3 godina vratio trenerskom poslu, bivši trener Kardifa i Šefild Vezndeja (sa Kardifom igrao finale FA kupa 2008. a sa Šefildom izborio promociju iz Lige 1 2012.), pokušaće da pomeri sa mrtve tačke uspavani Hartlpul. Prvi test ce imati već za vikend kada dočekuju Stivenidž, koji ima samo jednu pobedu na poslednjih 5 utakmica. Dva tima u formi, Eksiter i Kolčester se sastaju međusobno, oba tima posle lošeg početka sezene sada pružaju odlične partije i nalaze se u borbi za plej-of. Eksiter bez poraza 8, a Kolčester 9 utakmica. Lider prvenstva i ekipa sa najboljim napadom u ligi, Donkaster Rovers, dočekuje Kru Aleksandru, koja je mnogo pala u formi tokom ovih prazničnih utakmica i od konkurenta za plej-of došla do drugog dela tabele na samo 5 poena iznad zone ispadanja, trenutno su 8 utakmica bez pobede. Jeovil u seriji od 7 utakmica bez pobede, putuje 400 km severno na teško gostovanje Blekpulu, koji je pun samopouzdanja posle izbacivanja Barnslija iz FA kupa, mada to može da bude i problem domaćinima jer su u tom meču morali da igraju produžetke, pa je pitanje koliko ekipa ima svežine. Karlajl, gostuje davljeniku Akringtonu, Barnet u trci za plej-of dočekuje ove sezone mnogo loš Njuport, ekipu koja ima mnogo problema kako na terenu tako i van njega, a i sa terenom na kojim igraju jer je u veoma lošem stanju i svaka utakmica, pogotovo u ovom zimskom periodu je pod znakom pitanja. Još jedan duel ekipa sa drugih krajeva tabele je susret Grimzbija i Nots Kauntija, Kevin Nolan je uspeo da prekine niz od 10 vezanih poraza i donese prvi bod na svom debiju prošle nedelje. U ostalim utakmicama Portsmut gostuje Krouliju, u sudaru timova iz drugog dela tabele se sastaju Lejton Orijent i Morkamb dok Kembridž koji iz utakmice u utakmicu pruža sve bolje partije i nalazi se samo na mesto i bod od plej ofa, dočekuje Mensfild.

subota 16.00h

Akrington Stenli – Karlajl Junajted

Barnet – Njuport Kaunti

Blekpul – Jeovil Taun

Kembridž Junajted – Mensfild Taun

Čeltenam Taun – Plimut Argail

Krouli Taun – Portsmut

Donkaster Rovers – Kru Aleksandra

Eksiter Siti – Kolčester Junajted

Grimzbi Taun – Nots Kaunti

Hartlpul Junajted – Stivenidž

Lejton Orijent – Morkamb

Vikomb Vonderers – Luton Taun

eksiter s

Stefan Cvetković

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on RedditShare on TumblrEmail this to someone

Leave a Reply