Najava kola niže lige – avgust (2)

2. KOLO

Aston Vila dočekuje Vigan u svojoj prvoj domaćoj utakmici u sezoni. Pričalo se kako su slabiji zbog odlazaka velikih karaktera u svlačionici Terija i Snodgrasa ali u prvom kolu se pregazili Hal kao plitak potok. Zadržavanje Džejmsa Čestera je bilo od krucijalne važnosti, a prošli vikend igrač utakmice bio je Elmohamadi sa golom i asistencijom. I njihov protivnik je sjajno otvorio sezonu pobednom nad Venzdejem. Dobro uigrana ekipa delovala je odlično. Majkl Džejkobs postigao je dva gola, a Nik Pauel gol i asistenciju.

Blekburn i Milvol su odigrali 2-2 i i spustili bodove u prvom kolu na bizarne načine. Sada će u međusobnom duelu tražiti prve pobede. Bolton je napravio iznenađenje kola pobedom na Hotornsu prošli vikend, a sada će ugostiti Bristol Siti. Džoš Magenis i Andreas Vajman su nas svojim debijima bili strelci. Treba ih gađati na golove i ovaj put, po meni. Midlzbro je lider na tabeli, ali ima dve utakmice iza sebe. U utorak su pregazili Šefild Junajted za 30 minuta, a isto se očekuje i za vikend kada gostuje Geri Monk sa Birmingemom. Njihov danac, Martin Brejtvajt, bio je strelac u obe utakmice do sada.

VBA nije pobedio u prve dve utakmice, tačnije jedva imaju i jedan poen, doduše kao i njihov protivnik, Norič, koji je svoj izvukao u 94. minutu. Ako je nešto pozitivno kod Noriča to je da se pojačanje iz Nemačke, Onel Hernandez, odmah raspucao sa 2 gola. Forest je krenuo sa dva remija, iako se od njih očekuje više. Dolazi im Reding, koji je poražen od Derbija golom u 94. minutu. Utakmica koji ćemo moći i gledati je KPR – Šefild Junajted, a ovim klubovima je vrlo bitna zbog dobrog početka sezone. Do sada su domaćini poraženi jednom, a gosti dva puta.

kejden-džekson-ipsvič

Roteram dočekuje Ipsvič nakon debakla u Londonu koji su pretrpeli od Brentforda. Ekipa mora da stavi neke poene na račun ne bi li se našla u nebranom grožđu. Pol Herstov tim je iščupao bod  u sudijskoj nadoknadi protiv Blekburna, a njegovo pojačanje iz Piterbora, Gvajon Edvards je blistao. Gol i asistencija za Velškog Mesija, a bilo je i fenomenalnih driblinga. Doveo je još dvojicu svojih igrača iz Šruzberija, Nsialu i Nolana, kao i napadača Kejdena Džeksona iz Akringtona, koji je uzeo devetku.

Venzdej i Hal imaju svoje popravne u drugom kolu, a na njihovim utakmica redovno pada vrlo malo golova. Stouk dočekuje Brentford sa kojim se poslednji put susreo 2002. u okviru Lige 1, i izgubio. Ulaze u utakmicu u različitim raspoloženjima. Brentfordov Nil Maupaj jedan je od vodećih strelaca lige sa 2 gola. Od Stouka se mnogo očekuje, a nisu mnogo pokazali u prvom kolu. Svonsi i Preston su dve ekipe sa po 3 poena, a Preston je jedini tim koji nije primio gol u Čempionšipu. Uspeli su i da potpišu Lukasa Nmeču, mladog napadača Mančester Sitija i U21 reprezentativca. Svonsi su mnogi olako shvatili, a odigrali su ozbiljno u prvom kolu. Derbi i Lids igraju u 18.30h u direktnom prenosu i ovo je derbi kola i mogla bi biti fantastična utakmica. Jedan menadžer je novajlija u Engleskoj, a jedan novajlija uopšte.

2. KOLO

Vimbldon dočekuje Koventri. Donsima je prognozirana borba za opstanak, a Sitiju za plej-of. Nakon prvog kola stvari ne stoje tako pa je sada i po kladionicama domaćin favorit. Sjajna utakmica odigraće se u Blekpulu gde gostuje Portsmut. Ekipe koje smo gledali u PL sada su u potpuno drugim ulogama. Mandarine trenutno nemaju menadžera, nakon što je Geri Bojer dao otkaz i očekuje ih teška sezona. Pompiji bi trebalo da se bore za plej-of, a ako Bret Piman bude zdrav mogao bi biti prvi strelac lige (nemoj posle nisam rekao).

Nakon ubedljivog prvog kola, Barnsli, sada putuje u Bredford gde ih očekuje dosta teži posao. Mohamed Tiam je jedan od dvojice igrača sa dva postignuta pogotka u ligi, a učinio je to u 9 minuta na potpuno identičan način, udarci sa 25m u prvi ugao. Bantamsi će ove sezone sa novim menadžerom, Majkl Kolinsom, želeti više od prošlosezonskog 11. mesta i 63 poena.

Bristol Rovers dočekuje Akrington Stenli. a oba tima su bez bodova. Pirati su poslednji dan prelaznog roka doveli Stefana Pejna, sjajnog napadača iz Šruzberija. Sa druge strane Stenli je izgubio svoj odličnom mladog napadača, Kejdena Džeksona, koji je otišao u Ipsvič Taun.

čarlton

Čarlton i Šruzberi je još jedan sudar ekipa bez bodova. Atletik je bez svog poena ostao u 96. minutu na Stadionu Svetlosti, a Lajl Tejlor je pokazao koliko će pojačanje biti. Šruz je izgubio još 3 igrača u poslednja dva dana prelaznog roka. Očekivali smo pad samo da ne bude strmoglavi u Ligu 2. Još jedan sudar ekipa bez poena je Plimut – Sautend i Oksford – Flitvud, gde niko nije ni gol postigao.

Sanderlend gostuje Lutonu sa kojim su igrali poslednji put 2007. u okviru Liga kupa i izgubili 3-0. Donkaster je nakon sjajne predstave u Sautendu sada na svom terenu,  a dolazi im Vikomb, koji je remizirao prvo kolo.

Ročdejl dočekuje Piterboro, a strelci su raspoloženi u obe ekipe. Brejden Ingman je postigao dva komada na dve asistencije Ijana Hendersona u prvih 22 minuta, a zamena Pošsa za Džeka Meriota zvana Meti Goden za sada radi posao jer mi je trebao samo minut da otvori račun.