EF11 – pregled za oktobar

Evo nas u pregledu učinka naših 11 momaka za mesec oktobar.

Sem Džonston (Aston Vila)
Nakon brutalnog septembra gde je bio u igri za igrača meseca, Džonston je u 3 nastupa u oktobru zabeležio tek 1 clean sheet i primio 3 gola. Igrao je protiv Volverhemptona, Fulama i Birmingema, pa je blagi pad bio malo i očekivan. Dominira fizički, u sjajnoj je formi ove sezone, a njegova Vila bi se trebala dokopati plej-ofa.

Dominik Iorfa (Ipsvič)
Nastupio je 2 puta u oktobru, u 2 poraza svog Ipsviča. Whoscored.com ga je ocenio s 7.73 za nastup protiv Šefild Junajteda, koji igra nestvaran fudbal ove sezone u Čempionšipu i za mladog Iorfu to je sigurno jedan od boljih nastupa ove sezone. Mladi desnik bek nastupio je još jednom i tada je Ipsvič upisao poraz od Kardifa.

Sead Kolašinac (Arsenal)
Kada je reč o Kolašincu u ovom mesecu, naravno odskače utakmica protiv Svonsija na kome je bio najbolji pojedinac na terenu postigavši prvi gol u Premijer Ligi i asistirajući drugi Remziju u pobedi od 2-1. Osim te utakmice, nastupio je u porazu protiv Votforda (2-1) kao i fantastičnom meču protiv Evertona u pobedi 5-2 na Gudisonu. Otkad igra na svojoj omiljenoj poziciji na levom ving beku, igra veoma visoko i konstantna je opasnost po protivnika, naročito sad kad je i Sančez proigrao tako da su oni dvojica veoma opasan tandem po levom krilu.

kolasinac-dzaka

Timoti Fosu-Mensa (Kristal Palas)
Možemo reci da je Kristal Palas konačno počeo sa solidnim igrama, ali je Fosu-Mensa izbačen iz startnih 11, sve tri utakmice je bio na klupi. U pobedi protiv Čelsija je ušao u poslednjih 5 minuta, nije nastupio u porazi na Sent Džejms Parku, a u poslednjoj utakmici u oktobru protiv Vest Hema je utakmicu počeo na klupi, ali je ušao već posle 11 minuta kada se Van Anholt povredio i odigrao je taj dramatičan susret do kraja, a njegova ekipa je uzela bod.

Bejli Rajt (Bristol Siti)
Sjajan mesec je iza Rajta i Bristola. Nastupio je u 4 ligaške utakmice gde su upisali 2 clean sheeta i 2 pobede, a bio je u prvih 11 protiv Kristal Palasa u pobedi u Liga Kupu 4-1. Rajt nastavlja biti jedan od najpouzadnijih na svojoj poziciji u celoj ligi i sigurno je jedan od lidera Bristol Sitija. Igrao je i desnog beka na nekoliko utakmica ove sezone, što nije njegova primarna pozicija, ali se svejedno dobro snašao. Ponekad se zaboravi da on i dalje ima tek 25 godina, pa nije nemoguće da ga gledamo u nekoj od jačih ekipa u Čempionšipu ili čak Premijer Ligi!

Usejnu Sise (MK Dons)
MK Donsi su osvojili tek 2 boda na 5 utakmica u oktobru, što dovoljno govori o formi njihovog tima. Što se tiče Sisea, on je prvu utakmicu u mesecu protiv Bredforda propustio zbog reprezentativnih obaveza, kao i poslednju kada je bio na klupi u porazu protiv Bristol Roversa. Na tri utakmice na koje je nastupio, odigrao je ukupno 226 minuta, uklopio se u lošim igrama svoje ekipe, ali je protiv Volsola imao šansu da donese sva tri boda svojoj ekipi na kraju utakmice, njegov udarac glavom je odbranjen. Jos uvek nije otvorio svoj račun golova u novoj ekipi MK Donsa ali to je donekle očekivano zbog pozicije na kojoj nastupa.

Leonardo da Silva Lopes (Piterboro)
Mladi igrač Piterboroa se ustalio u prvoj postavi svog tima. U oktobru je bio jedan od boljih igrača svoje ekipe, pored toga što njihovi rezultati nisu bili sjajni u ovom mesecu. Nije bio starter jedino u porazu od Džilingema od 1-0, ali je ušao u 59 minutu. Menadžer MekKen ga najviše koristi po desnom krilu, ali je protiv jakog Šruzberija odigrao kao ofanzivni vezni igrač, dobili su taj susret 1-0, pa se možda može očekivati da od sad nastupa na toj poziciji. Ono što je vredno spomenuti je da je takođe igrao u EFL Trofeju 120 minuta protiv Nortemptona, na kraju su izgubili 4-2 na penale nakon što je utakmica zavrsila 1-1, a Lopes je bio treći izvođač svoje ekipe, postigao je gol, ali je to ipak bilo nedovoljno za njegovu ekipu da dobije utakmicu.

Nik Pauel (Vigan Atletik)
Vigan nastavlja sa odličnim partijama, a takođe i Nik Pauel koji do sad ima fantastičnu sezonu sa već 7 pogodaka i jednom asistencijom na svom kontu u svega 15 odigranih utakmica. Oktobar je bivši igrač Mančester Junajteda započeo sjajno, postigavši pogodak u meču protiv Skantorpa koji su Latiksi dobili sa 2-1, a isto tako je postigao pogodak i na drugoj utakmici u ovom mesecu protiv Sautenda. Na ostale tri utakmice protiv Džilingema, Blekpula I Blekburna je odigrao svih 270 minuta. Pauel nastavlja biti najvažniji igrač Vigana, a kako stoje stvari velikog talenta cemo opet gledati u Čempionšipu sledeće sezone.

Neal Mopaj (Brentford)
Odigrao je neke ozbiljne minute u tek 2 tekme ovoga meseca, u pobedi nad Milvolom i u remiju 3-3 sa Sanderlendom. Protiv Crnih Mačaka je mladi Francuz dao gol u 78 minuti za 3-3, nakon što je ušao u 74. Svojom brzinom donosi puno toga u tim Pčelica i sjajno se uklapa u ovaj tim. Dosta puta s klupe zna promeniti utakmice, pokazao se kao sjajna investicija za Brentford, koji ipak igra puno puno slabije od očekivanja.

nil-maupaj

Džoudi Džouns (Koventri)
20-godišnji igrač Koventrija je jedan od najvažnijih igrača svoje ekipe, počeo je 4 od 5 utakmica u oktobru, ali je posle 4 gola i 5 asistencija na prvih 11 utakmica, sada dodao još samo jednu asistenciju u jedinoj pobedi svog tima u ovom mesecu protiv prvoplasirane ekipe Lutona (3-0).

Kenet Zohore (Kardif Siti)
Nastupio je tek jednom ovoga meseca, u porazu 1-0 od Birmingema i nije ništa značajno uradio.

Klupa:
Angus Gan (Norič)
Jedan slabiji mesec iza Gana, pogotovo pred kraj. Norič je bio u uzlaznoj formi, a onda je došao taj meč protiv Arsenala gde su dali apsolutno sve od sebe, ali svejedno izgubili nakon 120 minuta. Hiljade navijača je došlo na Emirejts i svedočilo sjajnoj utakmici Farkeovog tima. Nekako kao da je taj meč bio vrhunac forme i od tada su pali, kako ceo tim, tako i Gan. Ipak, ovo je mlad tim, sezona je priprema za neke nove stvari, sigurno da su pokazali da mogu, pogotovo naši igrači, Medison i Gan!

Keston Dejvis (Jeovil Taun)
Mladi igrač koji je prošlog leta prešao iz Svonsija u Jeovil Taun još uvek nije uspeo da se nametne svom menadžeru Darenu Veju. U oktobru je nastupio na samo jednoj utakmici, protiv Njuport Kauntija i odigrao svega 38 minuta.

Kameron Bortvik-Džekson (Lids Junajted)
Odigrao jedno poluvreme protiv Lestera u Kupu, ništa previše nije pokazao. Nije se nametnuo i igra samo u Kupu.

Džejms Medison (Norič)
Nastavio je s odličnim igrama, nakon spektakularnog, neverovatnog septembra gde se šta god je napravio pretvaralo u zlato. Fantastičan je ove sezone, sigurno najbolji igrač Noriča i pokazuje koliko mu znači imati slobodu u igri. Ne zaboravite da ima tek 20 godina, a konce igre drži u svojim rukama. Na učinku je od 3 gola i 2 asista u ligi, fantastičan!

Če Adams (Birmingem Siti)
3 baš dobra nastupa za Plavce ovoga meseca. Postigao odlučujući gol i bio je igrač utakmice u pobedi 1-0 nad Kardifom, bio je opasan protiv Milvola u porazu 2-0, a nekako samozatajan u gradskom derbiju protiv Vile.

ce-adams

Šeji Odžo (Fulam)
Bez nastupa u oktobru.

Konor MekAlejni (Flitvud)
Nakon što u dosadašnjem delu sezone nije puno igrao , MekAlejni je konačno dobio solidnu minutažu u ovom mesecu. Još uvek je na ta 2 pogotka iz prve utakmice u sezoni protiv Roterama. Menadžer Uve Rosler još uvek ne zna njegovo tačno mesto u timu, tako da je igrao u 196 minuta u oktobru igrao kao krilni i centralni napadač.

Menadžer:
Pep Kloet (Oksford)
Oksford je imao prilično loš učinak u oktobru, osvojivši 5 bodova na isto toliko utakmica. Što se tiče formacije, nije odstupio od svoje 4-4-1-1. Tim je još uvek u dobroj poziciji, na sredini tabele, samo 2 boda ispod mesta koje vodi u plejof.