EF11 – pregled za novembar

Kraj je meseca novembra i vreme je za našu rubriku EF 11 gde smo na samom početku sezone izabrali 11 (relativno) mladih igrača u prva 4 ranga engleskog fudbala koje ćemo pratiti i za koje mislimo da će napraviti iskorak u karijeri baš u ovoj sezoni!

Novembarski presek je ovde i kao što se da primetiti prilično smo zasrali sa prognozama!

GOLMAN: ADAM SMIT (Nortempton Taun)

Branio je u tek 3 tekme ovog meseca, nakon poraza od Piterboroa preselio se na klupu. Nije branio preterano loše, ali Nortemptonu je bila potrebna promena u redovima bar na neko vreme jer su očigledno upali u krizu. Trenutno su na 4 poraza u nizu u Ligi 1, a glavni krivac je loš napad jer nisu dali gol u poslednje 3 tekme. Videćemo koliko će im trebati da se vrate na pravi put, a mi se nadamo da Smit nije žrtveno jagnje, jer to nije zaslužio.

LEVI BEK: TAJRON MINGS (Bornmut)

I dalje bez nastupa u Premijer Ligi. Šteta, nadamo se da ćemo ga videti na terenu do kraja sezone. Verujemo kako se može vratiti nakon teške povrede.

DESNI BEK: DŽOŠ VELA (Bolton)

Prekrasan gol zabio je protiv Milvola ovog meseca, to mu je četvrti ove sezone! Bolton polako, ali sigurno radi na povratku u Čempionšip, a osim glavne zvezde Zeka Klofa, sjajnu sezonu ima skoro ceo tim! Vela je definitivno jedan od najjačih karika Vonderersa i ujedno zvezda ovog našeg tima!

ŠTOPER: DŽAMAL LASELS (Njukasl)

Slično kao Bolton u Ligi 1, Njukasl igra u Čempionšipu. Kapiten Lasels nastavio je s dobrim igrama ovog meseca. Doduše, upisao je tek 3 nastupa, ali 23-godišnji kapiten Svraka glavna je uzdanica Benitezove odbrane.

ŠTOPER: TOMAŠ KALAS (Fulam)

Sjajno je igrao protiv Brajtona i Brentforda, a dobrim igrama ove sezone zaradio je novi poziv u  reprezentaciju Češke gde je odigrao 90 minuta protiv Danske. Sjajan u oduzimanju lopte, Kalas iz sezone u sezonu pokazuje napredak!

LEVO KRILO: DEMARAJ GREJ (Lester)

4 nastupa u novembru- 4 ulaska s klupe. Ukupno je odigrao tek oko 80 minuta što nikako nije dovoljno da pokaže šta zna. Konkurencija je velika na toj poziciji i nažalost nije za očekivati da Grej dobije puno minuta uz Olbrajtona, Musu i ostale.

DESNO KRILO: SERHI KANJOS (Norič)

Bez nastupa ovog meseca. Norič je zaredao sa slabijim rezultatima nije nemoguće da Aleks Nil (konačno) pruži priliku 19-godišnjem Špancu. Slično kao kod Greja, talenat je tu, minute nisu.

CENTRALNI VEZNI: IDRISA GEJ (Everton)

Zbog žutih kartona upisao je tek 2 nastupa ovog meseca, oba poprilično dobra pogotovo protiv Svonsija gde je dobio ocenu 8! Nemamo šta puno dodati za Geja, jedan od najkonstantnijih igrača lige na svojoj poziciji, samo tako dalje!

idrisa-gej

CENTRALNI VEZNI: DŽEJMS VORD-PRAUS (Sautempton)

Konačno je bio u prvih 11 u utakmici EPL, i to u pobedi 1-0 nad Evertonom. Uglavnom igra utakmice u Evropa ligi gde očekujemo da Sveci prođu grupu. Upisao je dosta nastupa ove sezone i sigurno je važan deo rotacije Puelovog veznog reda. Napreduje momak, to je sigurno!

NAPADAČ: SKOT HOGAN (Brentford)

Sve po starom. 3 tekme 3 gola za ukupno 11 u Čempionšipu ove sezone. Više golova dao je samo Dvajt Gejl, i to 13. Navijamo za Hogana da zabije što više nakon što praktično 2 godine nije igrao fudbal!

skot-hogan

NAPADAČ: ANDRE GREJ (Barnli)

Razočarao nas je Andre Grej. Odigrao je tek jednu dobru tekmu ove sezone i to u avgustu protiv Liverpula. Ovog meseca upisao je tek jedan nastup i to u porazu 4-0 od VBA. Suspenzija je uzela danak, nije to Grej koji je prošle sezone bio najbolji strelac Čempionšipa.

KLUPA EF11:

Den Bentli (G)- Brentford

Slab mesec iza mladog Bentlija. 7 primljenih golova u samo 3 tekme. Cela odbrana Brentforda zakazala je ove sezone, imaju sreće jer Hogan trpa k’o lud, pa to nema toliki učinak, to jest nije imalo do sada. Bentli i odbrana moraju bolje.

Džon Flenagan– Barnli

Tek jedan nastup ovog meseca. Igrao je jako dobro u 3-2 pobedi protiv Kristal Palasa. Čudno da Flenagan koji je nosio i kapitensku traku Liverpula ne može dobiti minute u Barnliju.

Lase Kristensen– Fulam

Nije igrao ni u jednoj tekmi ovoga meseca.

Milan Lalkovič– Portsmut

2 nastupa ovog meseca za Slovaka. Došao je iz višeg ranga u Portsmut i nije preterano pomogao. Junak je ipak Konor Čaplin, a Lalkovič je razočarao. Dao je tek 1 gol ove sezone.