EF11- pregled za januar

Nastavljamo s mesečnim pregledima naših pulena. Možemo se pohvaliti da drugu sezonu za redom, menadžer za kojeg smo mislili da će imati super sezonu dobija otkaz! Sa igračima smo relativno zadovoljni i valjda smo vam uspeli skrenuti pažnju na neke od njih!

Golman: Sem Džonston (Aston Vila)

Džonston drži konstantu cele sezone i u januaru je dodao još 3 ‘clean sheeta’. Sigurno je jedan od najbitnijih igrača odbrane Aston Vile, koja u zadnje vreme izgleda toliko dobro. U 4 tekme ovog meseca primio je samo jedan gol, a Vila nastavlja nizati pobede. Džonston bi se po svemu sudeći mogao naći na kraćem spisku u izboru najboljeg golmana Čempionšipa ove sezone, samo neka tako nastavi!

sem-dzonston

Desni bek: Dominik Iorfa (Ipsvič)

Dosta velik pad forme u odnosu na početak sezone, uostalom kao i ceo tim. I dalje nije igrač koji će praviti razliku, iako ima taj potencijal na ovom nivou. U januaru je nastupio 4 puta, uključujući i onu tekmu protiv Fulama kad je Sesenjon koji igra na Iorfinoj strani dao 2 gola u drugom poluvremenu. Iorfa izgleda bolje ofanzivno nego defanzivno ove sezone.

Levi bek: Sead Kolašinac (Arsenal)

Povratkom Nača Monreala, Kolašinac je bar zasad izgubio mesto u startnih 11. Uprkos dobrom utisku u prvom delu sezone, u januaru je dobio samo 14 minuta u dve tekme, više zbog povrede koju je zadobio na Hotornsu u prvom meču nove godine. Vreme je za povratak u startnih 11 Vengerove ekipe koja je dovela par odličnih igrača, ali od kojih ni jedan nije odbrambeni.

Štoper: Timoti Fosu-Mensa (Kristal Palas)

Ko se još seća onog katastrofalnog starta Kristal Palasa s De Burom? Momci Roja Hodžsona izgledaju kao drugi tim i nekako više nisu u užem krugu kandidata za ispadanje. Bilo je i u januari loših tekmi, pogotovo protiv Arsenala (4-1) i poraz od Brajtona u FA Kupu. Ipak, ukupno gledajući ostavljaju dobar utisak u većini utakmica i ekipama neće biti lako upisati 3 boda protiv Palasa. Fosu-Mensa je upisao 5 nastupa ovog meseca, a najbolji je bio protiv Barnlija kad je dobio ocenu 7.8! Igra redovno i izgleda da mu je prelazak na pozajmicu u Palas sjajna odluka.

fosu-mensah

Štoper: Bejli Rajt (Bristol Siti)

Loš mesec je iza Bristol Sitija. Izgleda da napokon posustaju nakon sjanog prvog dela sezone, ali i dalje su u konkurenciji za Premijer Ligu! Ispali su od Man Sitija u Liga Kupu nakon dve dobre utakmice, ali porazi od Aston Vile (5-0) i Noriča (0-1) im nikako nisu bili potrebni. Rajt ove sezone češće igra na poziciji desnog beka i konačno se vidi da mu to nije najprirodnija pozicija. Očekujemo povratak dobre forme Bristola!

Zadnji vezni: Usejnu Sise (MK Dons)

MK Donsi su imali jako loš januar. Jedina svetla tačka ovog meseca bila je pobeda u FA Kupu u gostima kod KPR-a. Upravo u toj tekmi Sise je zabio svoj prvi gol ove sezone i tako osigurao verovatno najveću pobedu svog tima ove sezone. U ligi je nastupio 4 puta ovog meseca i tada su MK Donsi uzeli samo jedan bod. Trenutno se nalaze u teškoj situaciji, na 22.mestu su, odnosno u zoni ispadanja.

Sredina: Leonardo da Silva Lopeš (Piterboro)

Piterboro je ovog meseca izbacio Aston Vilu u FA Kupu, pa na kraju ispao od Leicestera koji ih je razbio 5-1. Lopeš nije više standardan u prvih 11. Iako ima 19 godina, očekivali smo ipak malo više od njega, bar poneki bljesak. Možda je razlog u tome što ne dobija konstantne minute ili ne igra stalno na svojoj prirodnoj poziciji.

Sredina : Nik Pauel (Vigan Atletik)

Otvorio novu godinu tamo gde je stao. Gol protiv Nortemptona, u pobedi 1-0 u gostima. Vigan je na putu prema Čempionšipu i zato Pauel tu i tamo dobija poštedu. Čak i bez njega, Vigan ređa dobre rezultate i nalaze se na prvom mestu u ligi. Tehnički je superioran i to smo znali odavno, ali oduševljava energijom i defanzivom koju ulaže svaku tekmu.

nik-pauel

Napad/Krilni napadač: Neal Mopaj (Brentford)

Konačno je prekinuo niz bez postignutog gola, kad je ušao s klupe u pobedi nad Boltonom. Neverovatno je da su mu brojke puno bolje kad ulazi s klupe i igra po 10-15 minuta. Treba razviti još neke karakteristike u svojoj igri, previše se oslanja na brzinu. Veliku šansu imao je protiv Nots Kauntija, igrao je 90 minuta, a Brentford je izgubio 1-0 kod kuće u FA Kup tekmi od četvrtoligaša. Može i mora bolje.

Napad/Krilni napadač: Džoudi Džouns (Koventri)

5 golova i 8 asistencija stoji uz njegovo ime ove sezone. Pokidao je ligamente kolena i za njega je sezone završila u novembru. Velika šteta za mladu zvezdu Koventrija.

Napad : Kenet Zohore (Kardif Siti)

Za Zohorea 3 utakmice u ligi i 3 utakmice u FA Kupu. Dosta slab učinak, samo jedna asistencija u 4-0 pobedi nad Sanderlendom. Fali mu tehnike, što se najbolje videlo protiv Mensfilda u Kupu kad je promašio loptu u 100-postotnoj šansi. Očekujemo više golova od njega u sledećem delu sezonu, trebao je već imati bar 10. Takođe, pas-igra mu također nije jača strana, na tome takođe treba poraditi.

Klupa EF11:

Golman: Angus Gan (Norič)

Sve bolji i bolji kako sezona odmiče. Dodao je nova 3 ‘clean sheeta’ u januaru, a posebno su impresivni bili onaj protiv Čelsija na Stemford Bridžu i u gostima kod Brentforda. Sjajna sezona je iza Gana, definitivno golman koji zaslužuje pažnju!

Odbrana: Keston Dejvis (Jeovil Taun)

Tek 5 nastupa cele sezone, od toga samo 2 u Ligi 1. Dao je gol Vimbldonu u Džonstons Pejnt Trofeju i to je njegov najbolji trenutak sezone. Bez nastupa u januaru.

Odbrana: Kameron Bortvik- Džekson (Lids Junajted)

Slično kao Dejvis, 6 nastupa ove sezone, 5 u Kupu, 1 u Ligi. Nije se posebno istakao, odigrao je 60 minuta protiv Njuporta u Kupu u porazu 2-1. Lids je puno slabiji ove sezone.

Sredina: Džejms Medison (Norič)

Ovaj momak je neverovatan i definitivno jedan od najboljih igrača Čempionšipa ove sezone. Noriču je u januaru sam doneo 2 pobede, zabivši golove za 1-0 protiv Brentforda i Bristol Sitija u gostima. Ubedljivo najbolji igrač Kanarinaca ove sezone, oduševljava golovima, asistencijama, dodavanjima u svakoj utakmici.

dzejms-medison

Sredina: Če Adams (Birmingem Siti)

U Čempionšipu redovno ulazi s klupe i ne oduševljava previše. Odigrao je solidnih 75 minuta protiv Hadersfilda u FA Kupu, ali ništa posebno. Ne znamo da li je  100% spreman nakon par povreda koje je imao ove sezone.

Krilo: Šeji Odžo (Fulam)

Dobro se oporavio nakon povrede ramena na početku sezone, ali je dosta loš mesec iza Odža. Lošim tekmama protiv Ipsviča, Sautemptona, Midlzbroa verovatno je izgubio mesto u startnih 11 nakon vrlo dobrog prvog dela sezone (kad je bio zdrav).

Napad: Konor MekAlejni (Flitvud)

Dosta turbulentna sezona je iza MekAlejnija. Povreda zbog koje se nije izborio za mesto u prvih 11, te je zato osuđen na ulaske s klupe većinu vremena. Konačno je postigao  jedan gol, u porazu od Blekburna 2-1.

Menadžer: Pep Kloet (Oksford)

Nećemo puno o Kloetu, dobio je otkaz 22.1 nakon samo 12 pobeda u 36 utakmica. Nije Oksford ni toliko loše gurao u ligi, nalaze se na 10. mestu, 5 bodova od plej-of mesta, ali to nije bilo dovoljno dobro za čelnike kluba.