EF11 – pregled za februar

I drugi mesec u 2018. je iza nas. Naš menadžer ponovno nije završio sezonu, Mopaj i Medison su pokidali, a bilo je tu i lepih golova. Evo kakav je naš tim bio ovog meseca.

Golman: Sem Džonston (Aston Vila)

Tek jedan ‘clean sheet’ u februaru za golmana Aston Vile. U januara je bio povezivan s prelaskom u Vest Brom, što samo dokazuje da je svojim igrama ove sezone privukao pažnju većih klubova. Februar mu je statistički bio jedan od slabijih meseca, sa 7 primljenih golova u 5 utakmica u tom mesecu. Ipak, nije jedini krivac za primljene golove, brani dobro i prilično je konstantan cele sezone – nema velikih oscilacija. ‘Jedinica’ Vile je po meni klasični ‘old school’ golman, a može samo biti bolji. Treba reći da je Vila imala i težak raspored u februaru, pogotovo zbog tekmi u gostima protiv Fulama i Šefild Venzdeja, kao i gradski derbi s Birmingemom. Trenutno je treća na tabeli.

Desni bek: Dominik Iorfa (Ipsvič)

Dva dosta dobra nastupa iza mladog Iorfe u februaru. Više nije toliko standardan u Ipsviču, koji drži sredinu tabele. Iorfa je igrao protiv Noriča (1:1) i u pobedi u gostima nad Prestonom (1:0). Jako dobar je bio protiv Prestona na toj svojoj desnoj strani. Osim dobre igre u odbrani, pogodio je i prečku u prvom poluvremenu i Ipsvič je stvarno trebao dati već 2-3 gola nakon 45 minuta. Sve u svemu, možda ne igra koliko i pre, ali u zadnje 2 tekme pokazao je da treba biti starter.

dominik-iorfa

Levi bek: Sead Kolašinac (Arsenal)

Povratkom Nača Monreala, a i zbog svoje povrede ranije, nema više standardno mesto u prvih 11 Arsenala. Igrao je u obe tekme Europa Lige protiv Ostersundsa i postigao gol u porazu na Emirejtsu od Šveđana. Ukupno, Arsenal ostavlja tragikomičan utisak u poslednjih nekoliko meseci i stvarno se nema kog izdvojiti da igra dobro. Ušao je umesto povređenog Monreala u finalu Karabao Kupa, kad je Arsenal bio grozno razbijen. Nešto mora da se menja u klubu, a za Kolašinca baš i ne možemo reći da je jedina svetla tačka prvog tima, ali je jedan od najmanje loših ove sezone.

Štoper: Timoti Fosu-Mensa (Kristal Palas)

Odigrao je 3 tekme za Palas u februaru i bio je prosečan. U te 3 utakmice, Palas je uzeo sam jedan bod, Heri Kejn im je odneo još jedan u zadnjim minutama prošlog kola. Nije se posebno istakao ni u jednom nastupu, uklopio se u prosek svoje ekipe. Palas ne bi trebao ispasti ove sezone, ali moraju da uzimaju bodove jer u zadnjih 5 kola nisu upisali pobedu.

roj-hodžson

Štoper: Bejli Rajt (Bristol Siti)

Igrao je u 5 ligaških utakmica ovog meseca a Bristol Siti nije dobio nijednu. Ukupno, nisu izgledali baš dobro ni u jednoj tekmi, pogotovo u porazu od Boltona i 3:3 remiju sa Sanderlendom. Ostale 3 tekme bile su protiv Fulama, Kardifa i Lidsa, koji su dosta jači od prva dva protivnika. Rajt je odigrao prosečno, ne može se više očekivati kad je ekipa u lošoj formi i nalaze se van plej-ofa.

Zadnji vezni: Usejnu Sise (MK Dons)

Nakon prvog gola prošlog meseca protiv KPR-a, vratio se prosečnim predstavama u dresu tonućih MK Donsa. U 5 nastupa u februaru, MK Dons nisu dobili nijednu tekmu, uzeli su 2 boda i nalaze se u zoni ispadanja. Sezona izgleda baš loše i ceo tim snosi krivicu zbog nastale situacije. Sledi borba za opstanak, a Sise treba podići formu.

Sredina: Leonardo da Silva Lopeš (Piterboro)

Kao što smo i navikli ove sezone 19-godišnjak je osuđen na ulaske s klupe. Jedinih 90 minuta ovog meseca dobio je protiv Vimbldona (1:1). Zasad nije pronašao pravu formu, ali skuplja iskustvo.

Sredina : Nik Pauel (Vigan Atletik)

Viganov mesec obeležila je pobeda nad Mančester Sitijem u FA Kupu. Pauel je u toj tekmi pretrpeo povredu i izašao u prvom poluvremenu, ali se Vil Grig pobrinuo za pobedu. Ranije u mesecu, Pauel je dao gol za 2-0 u pobedi nad Džilingemom. Nastavlja se uspešna sezona za Vigan, a Pauel i Grig su imena koja su verovatno do sada najviše obeležila sezonu Letiksa. Trebali bi se vratiti u Čempionšip sledeće sezone!

Napad/Krilni napadač: Neal Mopaj (Brentford)

Prozvali smo ga prošlog meseca zbog loših igara, a onda je u 2 tekme u februaru konačno pokazao zašto ga je Brentford kupio. U pobedi nad Sanderlendom dao je gol i upisao asistenciju što mu je donelo titulu igrača utakmice, bilo je 2:0 za Pčelice. Gol je bio divan, petom na asistenciju Olija Votkinsa. 3 dana kasnije, u pobedi 5:0 nad Birmingemom imao je isti učinak – gol i asistencija. Ovoga puta asistencija je bila puno bolja. Sve u svemu, ‘devetka’ Brentforda dobija sve više poverenja što je pomoglo da razvije dosta hemije s Olijem Votkinsom i Florijanom Džozefsonom. Samo tako dalje.

Napad/krilni napadač: Džoudi Džouns (Koventri)

5 golova i 8 asistencija stoji uz njegovo ime ove sezone. Pokidao je ligamente kolena i za njega je sezone završila u novembru. Velika šteta za mladu zvezdu Koventrija.

Napad : Kenet Zohore (Kardif Siti)

Zabio je dva gola ovog meseca, u dve pobede Kardifa 1:0. Prvo se uspeo dobro snaći protiv Ipsviča u drugom poluvremenu za gol iz prekida, a u pobedi nad Bristol Sitijem bio je dobro pozicioniran za postignuti gol. Ova dva gola trebala bi mu dati samopouzdanja za kraj sezone, pogotovo ako Kardif ne uspe osigurati direktan plasman u Premijer Ligu. Plej-of imaju.

kenet-zohore

Klupa EF11:

Golman: Angus Gan (Norič)

2 clean sheeta za prvog golmana Noriča ovog meseca. Upisali su 4 remija za redom, ali nisu uzeli dosta bodova. Veći problem je napad jer su dali samo 34 gola u 34 kola u Čempionšipu. Gan je imao nešto slabiji mesec iza sebe, ali daleko od toga da je bio loš.

Odbrana: Keston Dejvis (Jeovil Taun)

Nije nastupio od decembra.

Odbrana: Kameron Bortvik- Džekson (Mančester Junajted)

Vratio se u Mančester, nakon pozajmice u Lidsu gde nije dobijao dovoljno prilika. Bez nastupa u februaru.

Sredina: Džejms Medison (Norič)

Nastavio je s brutalnom formom ove sezone. 3 puta u februaru proglašen je za igrača utakmice. Protiv Derbija postigao gol iz penala (nakon što je Norič ranije promašio jedan). U remiju 2:2 s Vulvsima upisao je asistenciju i bio igrač utakmice. Naposletku u utakmici protiv Boltona koja je završila 0:0 opet je proglašen za igrača utakmice. Ubedljivo najbolji igrač svog tima ove sezone.

Sredina: Če Adams (Birmingem Siti)

Grozan Birmingem u februaru. 4 poraza u nizu u ligi bez zabijenog gola. Adams se uklopio u sivilo, ali je postigao divan gol u porazu 4-1 od Hadersfilda u FA Kupu nakon produžetka. Osim toga- slabo.

Krilo: Šeji Odžo (Fulam)

Nije ga bilo mesec dana zbog povrede i tek se vratio u pobedi nad Vulverhemptonom kad je dobio 26 minuta. Nadamo se povratku u prvih 11.

Napad: Konor MekAlejni (Flitvud)

Jedino vredno spomena je fantastičan gol protiv Portsmuta u porazu 1:2. Nastupao je dosta, ali bez značajnog učinka.

Menadžer: Pep Kloet (Oksford)

I drugu sezonu za redom, naš menadžer dobija otkaz. Prošle godine Haselbaink i KPR, ove Kloet i Oksford. Možda i nisu bili tako loši, ali uprava je tako odlučila.