Sećate li da smo pre mesec dana najavili novu rubriku ‘EF 11’ i zašto ne? 🙂

Izabrali smo 11 mladih igrača u prva 4 ranga engleskog fudbala koje ćemo pratiti i za koje mislimo da će napraviti iskorak u karijeri baš u ovoj sezoni!

Vreme je za prvi presek!

GOLMAN: ADAM SMIT (Nortempton Taun)

Nortempton Taun ima vrlo čudan ulazak u ovu sezonu. U prvih 5 kola u Ligi 1 upisali su 5 remija. U prvom kolu Liga Kupa slavili su kod Barnslija, a u sledećem kolu pao je Vest Brom. Nortempton Taun izgleda kao ekipa koja će opstati u Ligi 1, a Adam Smit jedan je od ključnih igrača. U 7 nastupa koliko je zasad skupio, primio je 6 golova i upisao 2 ‘clean sheeta’. Koliko je važan svom timu najbolje se videlo kada nije branio protiv Koventrija u Čekatrejd Kupu- tada je Nortempton primio 3 gola kod kuće. Smit se za sada pokazao kao jedan od boljih mladih golmana Lige 1.

adam-smit
LEVI BEK: TAJRON MINGS (Bornmut)
Nažalost, Mings se i dalje nije potpuno oporavio od one teške povrede kolena s početka prošle sezone. Edi Hau i dalje ne može sa sigurnošću tvrditi kada će se mlada nada Trešnjica vratiti na terene EPL, ali kad to bude- očekujemo od Mingsa da pokaže sve šta zna!

tajron-mings
DESNI BEK: DŽOŠ VELA (Bolton)
Kao što smo i očekivali Vela je sjajno krenuo u sezonu. Iako je odigrao dosta utakmica i na svojoj drugoj poziciji- centralnog veznog, ali dosta pomaže u obrani i puno trči. Vela je s 2 gola drugi strelac ekipe u dosadašnjem delu sezone što je pomoglo Vonderersima da dođu do prvog mesta na tabeli.

džoš-vela
ŠTOPER: DŽAMAL LASELS (Njukasl)
Novi kapiten Svraka prema predviđanjima nezamenjiv je u odbrani Njukasla. Iako su krenuli u sezonu s 2 poraza Njukasl se uspeo probuditi i trenutno imaju 4 pobede u nizu. U Čempionšipu su pali Reding, Bristol Siti i Brajton, a u Liga Kupu Čeltnam. Takođe, 3 tekme za redom nisu primili gol, a u sve 3 Lasels je bio starter dok je protiv Redinga dobio blagu poštedu te je ušao s klupe. Džamal se i upisao u strelce u poslednjoj tekmi protiv Brajtona. Njukasl je na pravom putu da se ekspresno vrate u Premijer Ligu, a sjajna obrana definitivno najbitnija je stvar za uspeh.

džamal-lasels
ŠTOPER: TOMAŠ KALAS (Fulam)
Fulam je iznenađujuće dobro krenuo u sezonu. Drugi su, iza Hadersfild Tauna, a Kalas je nastupao samo u Čempionšipu i to u svih 5 kola. Očekivali smo da će tim s Krejven Kotedža igrati još defanzivnije, pa da će Kalas doći još više do izražaja. Bilo kako bilo, Kalas-Madl štoperski par za sada izgleda vrlo dobro i taj trend bi se mogao nastaviti tokom cele sezone.

tomas -kalas
LEVO KRILO: DEMARAJ GREJ (Lester)
Startovao je u uvodnoj utakmici na gostovanju protiv Hal Sitija i izborio penal. Lester je odigrao poprilično loše prvo kolo, a Grej je bio možda i jedina svetla tačka te utakmici protiv Tigrova. Kad on igra donosi novu dimenziju njihovoj igri, tu direktnost, prodornost i brzinu koju dosad niko u njihovom timu nije pokazao. Nažalost osim te tekme Grej je šansu dobio još samo u Komjuniti Šildu, a kako je Mark Olbrajton dobio novi poboljšani ugovor čini se da Ranijeri neće koristiti Greja koliko mi mislimo da bi trebao.

demaraj-grej
DESNO KRILO: SERHI KANJOS (Norič)
Kad god da je igrao bio je dobar, ali nije dobio neku predobru minutažu. Eksplodirao je u Kup utakmici protiv Koventrija kada je zabio 2 gola i upisao jednu asistenciju u 6-1 pobedi. Očekujemo od Aleksa Nila da počne dosta više rotirati što bi otvorilo puno prostora Kanjosu. Možda je ove sezone još prerano, ali momak definitivno ima potencijal za ‘double-double’, odnosno 10+ golova i 10+ asistencija u sezoni. Ne treba zaboraviti da je on ’97 godište!

CENTRALNI VEZNI: IDRISA GEJ (Everton)

Gej je odigrao svih 270 minuta za Karamele ove sezone. Ekipa deluje jako dobro i organizovano, primili su samo 2 gola pa pogodite koja je zasluga Geja u svemu tome. Zanimljiva konstatacija Vlade Novakovića na Sportklubu je da je Gej ‘Kante za siromašne’, poredeći ova dva transfera. Krenuo je dobro Idrisa!

idrisa-gej

CENTRALNI VEZNI: DŽEJMS VORD-PRAUS (Sautempton)
Dolazak Pjera-Emila Hojbjerga malo ga je udaljio od redovne igre, ali nema razloga za brigu. Ceo Sautempton je krenuo lošije od očekivanog a u sivilo se uklopio i Vord-Praus. Doduše, mladi Džejms pokazao je da zna i može preokrenuti utakmicu kada je u zadnjem kolu ušao s klupe i asistirao Džeju Rodrigezu za izjednačujući gol protiv Sanderlenda. Očekujemo više minuta za mladog Engleza u nastavku sezone.

vord-praus
NAPADAČ: SKOT HOGAN (Brentford)
Tako-tako. Očekivali smo više od jednog gola za Hogana, ali je u par navrata pokazao sjajan dribling (2.4 uspešna driblinga po tekmi) i solidno učestvovanje u kreaciji. Na Brentfordovim utakmicama pada malo golova (gol razlika 5:4), a Hogan nije ni dobio puno prilika za gol. Ako Brentford počne igrati ofanzivnije, logično je da će i Hoganov učinak biti bolji.

skot-hogan
NAPADAČ: ANDRE GREJ (Barnli)
Grej je odigrao briljantnu utakmicu protiv Liverpula- gol i asistencija u 2:0 pobedi i naravno bio je igrač utakmice. Nažalost, to je otprilike to što smo videli od sedmice Barnlija. Naravno, snažni Grej se još privikava na uslove EPL, ali ako nastavi igrati kao protiv Liverpula, Grej bi mogao privući dosta pažnje zbog svoje igre, a manje zbog svoje aktivnosti na Tviteru.

KLUPA EF:
Den Bentli (G)- Brentford
2 ‘clean sheeta’ u prvih 5 kola u prosečnom Brentfordu nije nimalo loše za mladog Bentlija. Ukupno je primio 4 gola te je definitivno pokazao veliki potencijal u svojoj prvoj sezoni u Čempionšipu. Bentli ima tek 23 godine i ako nastavi ovako mogao bi imati lepu sezonu i ko zna za par godina mogao bi se naći i u nekom klubu iz EPL.

Džon Flenagan– Barnli
I dalje se tek privikava na novu ekipu pa je upisao samo jedan nastup za Barnli i to u porazu u Liga Kupu od Akrington Stenlija. Sezona je duga, a mladi Džon definitivno nije doveden da sedi na klupi.

Lase Kristensen– Fulam
Mladi Danac je u Čempionšipu 4 puta ušao s klupe tako da tu nije dobio previše minuta, ali sve šta je odigrao, odigrao je korektno. Siguran na lopti, jako malo pogrešnih dodavanja i solidan u driblingu. Fantastično je iskoristio priliku kada je zabio pobedonosni gol u Liga Kupu protiv Midlzbroa u 113. minutu. Uči od Skota Parkera i definitivno zaslužuje minutažu.

Milan Lalkovič– Portsmut
Desetka Portsmuta nije zasada zadovoljila. Ima 4 nastupa, a u tim tekmama njegov tim dao je tek 2 gola u Ligi 2. Sigurno može više od toga, Lalkovič je igrač koji je igrao u višem rangu. Može postići golove i očekujemo od njega da proradi u sledećim mesecima.

Maks Hezeldajn- Akrington Stenli
Menadžer Džon Kolman odlučio je poslati mladog Maksa na pozajmicu u tim iz Konferencije- Karzon Ešton gde se mladi Hezeldajn i dalje traži. Možda je ipak prerano za njega.

Menadžer: Džimi Flojd Haselbajnk

Dosta čudan početak sezone za KPR. Startovali su s pobedama u Čempionšipu protiv Lidsa i Kardifa pa onda izgubili od Barnslija i Prestona. Ukupno gledajući, može se reći da su započeli solidno obzirom da ipak nisu u onom prvom krugu favorita za promociju. 9 bodova u prvih 5 kola te još 2 pobede u Kupu protiv Svindona i Ročdejla nije loše za Haselbajnkov tim.