Liga Kup – pregled 4. runde

Od 8 mečeva četvrte runde 7 ih je odigrano jer je meč Lestera i Sautemptona odložen zbog tragedije.

Bornmut – Norič 2:1 (Stanislas 39’, Kuk 72’ – Hernandez 70’)

Trešnjicama ide ovaj pohod na prvi trofej, mada su ovu rundu prošli teže nego što se očekivalo. Oba tima igrala su u dosta izmenjenim sastavima i Bornmut je već u prvih 5-6 minuta mogao povesti preko Defoa. Stanislas je doneo prednost pred poluvreme njegovim klasičnim golom na asistenciju Defoa. Onel Hernandez doneo je izjednačenje u 70. minutu i radost svom menadžeru na njegov 42. rođendan. Ipak, samo dva minuta kasnije Stiv Kuk je posle odbijanja nakon kornera doneo konačnih 2-1 i olakšanje domaćim navijačima.

Barton Albion – Notingem Forest 3:2 (Janko 52’ a.g., Frejzer 64’, Hesket 82’ – Graban 70’, Apija 90+1’)

Neverovatni Barton nastavlja svoje putovanje jer su izbacili još jedan klub iz višeg ranga. Padali su redom: Šruzberi Taun, Aston Vila, Barnli i sada Notingem Forest. Najniže plasirani klub u 4. rundi su ali im to nije smetalo da izbace klub koji je dvostruki šampion Evrope i četvorostruki osvajač Liga kupa. Po prvi put u istoriji kluba su stigli do 4. runde ali evo ih i u petoj odnosno ¼ finalu. Najdželu Klofu ovo je drugi put da dolazi do ¼ finala u 4 godine, ali pre ovoga kao menadžer Šefild Junajteda.

Bili su bolji i u prvom poluvremenu, čak imali i penal koji je Liam Bojs promašio. Drugo poluvreme su nastavili u istom ritmu kada je šut Skota Frejzera od Janka skrenuo u mrežu. Frejzer je povećao prednost inteligentnom završnicom na sjajnu asistenciju Bojsa. Luis Graban, koji je ušao u igru, smanjio je prednost svojim 9 golom u poslednjih 10 utakmica. Ipak, odličan volej Hesketa na asistenciju Frejzera rešio je pitanje pobednika. Apija je do kraja samo smanjio prednost. Bivši igrač Dandi Junajteda, Skot Frejzer, odigrao je sjajnu utakmicu koja dugo neće biti zaboravljena. Učestvovao je u sva tri gola.

Arsenal – Blekpul 2:1 (Lihtštajner 33’, Smit-Rouv 50’ – O’Konor 66’)

Arsenal je sa dosta izmešanim sastavom lakše nego što rezultat govori stigao do ¼ finala. Debitovao je španac Pleguezelo na mestu štopera, Čeh se vratio posle povrede i Karl Dženkinson su takođe bili u prvoj postavi. Guenduzi je bio centralna figura utakmice i sjajno asistirao za gol Lihtštajnera. Emil Smit-Rouv je postigao prvi gol na Emirejtsu, nakon svog prvog seniorskog uopšte protiv Karabaga u Azerbejdžanu. Zatim je Guenduzi pokupio drugi žuti karton i 10 minuta nakon toga Blekpul smanjuje golom iz kornera irca Paudija O’Konora. U 84. minutu O’Konor dobija direktan crveni za grub faul nad Obamejangom.

Čelsi – Derbi Kaunti 3:2 (Tomori 5’ a.g., Kiog 21’ a.g., Fabregas 41’ – Meriot 9’, Vagorn 27’)

Svakako centralni meč ove runde i nije razočarao ni najmanje. Frenki je prelepo dočekan na Stamford Bridžu. Nije došao tamo sa belom zastavom ali kada tvoja oba štoprea daju po auto-gol nije se lako izvaditi. Prvi Fikajo Tomorija je posebno komičan, inače je dečko na pozajmici iz Čelsija. Dva puta su stizali vodstvo preko Meriota i Vagorna, ali onda je Sesk Fabregas postigao treći gol za Plave i tako je ostalo. Šteta za Derbi što ih žreb nije mazio pokupili su sve simpatije neutralnih ljubitelja fudbala.

Vest Hem Junajted – Totenhem Hotspur 1:3 (Perez 71’ – Son 16’ 54’, Ljorente 75’)

Drugi put u dve nedelje Spursi odnose pobedu sa ovog stadiona, ovaj put dosta lakše. Son je igrač utakmice sa dva gola, oba sjajne završnice koreanca ali oba i greške Junajtedove odbrane. Perez je smanjio udarcem glavom nakon kornera, a Ljorente postavio konačan rezultat takođe nakon kornera samo nogom.

Midlzbro – Kristal Palas 1:0 (Ving 45+3’)

U susretu dva kluba Tonija Pjulisa bolji je bio Toni Pjulis. Minimalno 1-0 iz jednog šuta u okvir gola, kako bi se od njega i očekivalo, i kako on najviše voli – bez primljenog gola.  Hodžsonu nisu pomogli ni Milivojević, Vuds i Sali Kaikai da dođe do gola. Boro je u poslednjih 8, a Palas trofeju može da se nada samo u FA Kupu.

Mančester Siti – Fulam 2:0 (Diaz 18’ 65’)

Laka i očekivana pobeda Sitija nad Fulamom ostaće u senci povrede Kevina De Brujnea četiri minuta pre kraja meča. ovo mu je drugi start posle 3 meseca lečenja povrede desnog kolena, da bi sada povredio levo. Predviđa se 4 do 6 nedelja odsustva. Brahim Diaz je sa svoja prva dva gola za Siti osigurao gostovanje Lesteru ili Sautemptonu u ¼ finalu Liga kupa. Gvardiola je iskoristio samo Džona Stounsa od pretgonde prve postave u PL, dok je Jokanović igrao sa prvim sastavom.