Liga Kup – pregled 4. runde

Četvrta runda je iza nas i dobili smo 8 timova u 1/4 finalu Liga Kupa! U proseku je bilo nešto više od 42 000 ljudi pomeču, fantastično!

U utorak veče u derbiju Redsa i Spursa domaći su slavili 2-1 sa dva pogotka Staridža. Petlovi će ostati na svoja 4 Liga Kupa dok Crveni idu u pohod na deveti. Arsenal je rutinski savladao Reding sa 2-0, a moglo je biti i dosta ubedljivije. Oba gola postigao je Aleks Okslejd-Čemberlejn čiji je kvalitet odskakao celu utakmicu. Hal Siti je dosta lakše nego što se očekivalo dobio Bristol Siti koji je samo uspeo u 93. minutu da smanji rezultat preko Li Tomlina. U duelima timova iz Čempionšipa Njukasl je potpuno pregazio Preston sa 6-0. Pomogao im je i igrač više kojeg su imali od 25. minuta. Mitrović i Diame su bili dovstruki strelci, a  Riči i Perez su po jednom tresli mrežu. Najneizvesnije je bilo u Lidsu gde se posle 1-1 u regularnom delu išlo u produžetke, a  zatim posle 2-2 i na penale. Domaćin je slavio i uz Svrake su jedini predstavnici Čempionšipa.

Novi rekord po poseti u 4. rundi je postavljen

U sredu  su Sveci u tvrdoj utakmici protiv Sanderlenda koji se davi potvrdili mesto u 1/4 finalu. Bufal je bio jedini strelac i to mu je prvi gol za klub od kada je stigao iz Francuske. U derbiju Londona Vest Hem je slavio. Kujate je doneo prednost, a mladi Fernadeš je poduplao svojim prvim golom za klub. Konte je pokušao sve ubacivanjem Koste, Azara i Pedra ali stigli su tek do počasnog gola u 95. minutu. Derbi Mančestera bio je mnogo tvrđi. Junajted je došao do svoje osvete za poraz u Premijer Ligi. Mata je bio jedini strelac i doneo Gvardioli 6. tekmu bez pobede u nizu po prvi put u karijeri ovog menadžera.

Arsenal – Reding 2:0 (Okslejd-Čemberlejn 33’ 78’)

Bristol Siti – Hal Siti 1:2 (Tomlin 90+3’ – Megvajer 44’, Douson 47’)

Lids Junajted – Norič Siti 2:2 na penale 3:2 (Antonson 43’, Vud 109’ – Pričard 14’, Oliveira 99’)

Liverpul – Totenhem Hotspur 2:1 (Staridž 9’ 64’ – Jansen 76’ pen.)

Njukasl Junajted – Preston Nort End 6:0 (Mitrović 19’ 55’, Diame 38’ 87’, Riči 53’ pen., Perez 90+1’)

Sautempton – Sanderlend 1:0 (Bufal 66’)

Vest Hem Junajted – Čelsi 2:1 (Kujate 11’, Fernandeš 48’ – Kejhil 90+5’)

Mančester Junajted – Mančester Siti 1:0 (Mata 54’)