Liga Kup – pregled 1. Runde

Liga Kup je počeo i odmah na startu mnogo iznenađenja, uzbuđenja i lepih golova. Od 15 utakmica koje su otišle u produžetke samo 3 su došle do penala.

Ben Kenedi postigao je jedini gol u pobedi ekipe iz Lige 2, Stivenidža, nad timom iz Čempionšipa, Ipsvičem, 1-0 na Portman Roudu. Kenedi je najbrže reagovao kada je Din Gerken odbio šut Čarlija Lija 8 minuta pre poluvremena.

Bilo je još pobeda ekipa iz Lige 2 nad ekipama iz Čempionšipa. Jedna se desila zahvaljujući golu Luka Berija u produžetku za Kembridž protiv Šefild Venzdeja. Kada je već izgledalo da će tekma otići na penale Beri je u 118. minutu doneo prolaz domaćinu.

Džek Dan postigao je het-trik u pobedi Morkamba nad Roteramom od 4-5 preko produžetaka. Škampima nije smetalo što gostuju i što protivnik igra dva ranga bolji fudbal.

Rajan Harli je postigao gol u 100. minutu da bi doneo Eksiteru pobedu nad Brentfordom, dok je Kevin van Vin postigao dva gola u produžetku u pobedi Skantorpa nad Nots Kauntijem.

Rezerva Rajan Lov postigao je oba gola za Kru koji je preokrenuo rezultat i pobedio Šefild Junajted 2-1. Metju Dolan je u pobedi Jeovila nad Volsolom postigao gol sa svoje polovine.

Nortemptonov Džon O’Tul postigao je gol glavom u produžetku u pobedi nad Barnslijem, dok je Lajam Serkomb Oksfordov heroj u pobedi nad Birmingem Sitijem.

Koventri je prošao Portsmut sa 3-2, Blekpul savladao Bolton 4-2 i Akrington Bredford na penale 11-10 nakon što je 0-0 bilo u regularnom delu utakmice.

Luis Dods dao je pobednički gol za Šruzberi protiv Hadersfilda 13 minuta pre kraja, dok je Džoš Lou to ostavio za 7 minuta pre kraja u pobedi Oldama nad Viganom. Entoni Stouks nakon gola za vikend sada je dao 2 komada u pobedi Blekburna nad Mensfildom.

Ion Dojl je postigao jedini gol u pobedi Prestona nad Hartlpulom, a Toni Abraham je dao svoj drugi u svojoj drugoj tekmi za Bristol Siti u pobedi nad Vikombom od 1-0.

Konor Koudi pomogao je Vulvsima da pobede Krauli 2-1, a Džoi van den Ber i Roj Berens bili su strelci za Reding protiv Plimuta.

Konor Vudrou bio je dvostruki strelac za Fulam u pobedi protiv Lejtona 3-2, a i Džejmi Marfi dao je dva za Brajton koji je pregazio Kolčester 4-0.

Ričard Kiog doneo je pobedu Derbiju od 1-0 nad Grimzbijem, Milvol lagano pregazio Barnet sa 4-0, a Džejmi Vard doneo je pobedu Notingemu nad Donkasterom u sudijskoj nadoknadi.

Luton Taun je izbacio Aston Vilu i od toga je tužnije samo auto-gol koji je dao Okore, a Lids je jedva na penale izbacio Flitvud.

Dalje su prošli i MK Dons, Piterboro, Džilingem, Ročdejl, Karlajl, Čeltenam, Barton. KPR i Bristol Rovers.

utorak 9. avgust 2016.

Akrington Stenli (4) – Bredford Siti (3) 0:0 na penale 11-10

Barnet (4) – Milvol (3) 0:4 (Akinde 23′ a.g., O’Brajan 35′, Morison 74′, Onjedinma 81′ pen.)

Barnsli (2) – Nortempton Taun (3) 1:2 na produžetke (Skouen 21′ – Dejvis 52′ a.g., O’Tul 114′)

Birmingem Siti (2) – Oksford Junajted (3) 0:1 na produžetke (Serkomb 120′)

Blekpul (4) – Bolton Vonderers (3) 4:2 na produžetke (Melor 74′, Pots 78′, Mekalister 109′, Heron 115′ – Proktor 45+2′, Vuleri 90+5′)

Brajton & Houv Albion (2) – Kolčester Junajted (4) 4:0 (Boldok 64′, Marfi 70′ 86′, Manu 74′)

Kembridž Junajted (4) – Šefild Venzdej (2) 2:1 na produžetke (Mingoia 90+1′, Beri 118′ – Žoao 52′)

Karlajl Junajted (4) – Port Vejl (3) 2:1 (Vajk 27′, Miler 41′ – Grent 51′)

Čeltenam Taun (4) – Čarlton Atletik (3) 1:0 (Pel 17′)

Koventri Siti (3) – Portsmut (4) 3:2 na produžetke (Hejnes 60′, Gadžev 82′, Rouz 82′ – Mejn 20′ pen., Nejsmit 85′)

Derbi Kaunti (2) – Grimzbi Taun (4) 1:0 (Kiog 60′)

Donkaster Rovers (4) – Notingem Forest (2) 1:2 (Mandevil 69′ – Von 11′, Vard 90+1′)

Eksiter Siti (4) – Brentford (2) 1:0 na produžetke (Harli 100′)

Ipsvič Taun (2) – Stivenidž (4) 0:1 (Kenedi 53′)

Lejton Orient (4) – Fulam (2) 2:3 (Mekalum 73′ 81′ – Adeniran 29′, Vudrou 51′ 54′)

Mensfild Taun (4) – Blekburn Rovers (2) 1:3 (Rouz 48′ – Stouks 29′ 55′, Dafi 54′)

Njuport Kaunti (4) – MK Dons (2) 2:3 (Džekson 31′, Randal 55′ pen. – Bodvič 63′ pen. 90′, Tilni 70′)

Oldam Atletik (3) – Vigan Atletik (2) 2:1 (Flin 18′, Lou 83′ – Grig 34′)

Piterboro Junajted (3) – Vimbldon (3) 3:2 (Nikols 64′ 30+3′, Tejlor 68′ – Velpdejl 34′, Tejlor 78′)

Preston Nort End (2) – Hartlpul Junajted (4) 1:0 (Dojl 90+4′)

Reding (2) – Plimut Argajl (4) 2:0 (Van den Berg 16′, Berens 28′)

Ročdejl (3) – Česterfild (3) 3:1 (Henderson 47′, Kenon 53′, Mendes-Leing 78′ – Mekgin 30′)

Roteram Junajted (3) – Morkamb (4) 4:5 na produžetke (Holford 59′ pen., Jejts 81′ 120′, Forde 83′ – Stokton 6′, Dan 68′ 90+2′ 118′, Elison 113′)

Skantorp Junajted (3) – Nots Kaunti (4) 2:0 na produžetke (van Vin 100′ 115′)

Šefild Junajted (3) – Kru Aleksandra (4) 1:2 na produžetke (Klark 6′ – Lov 89′ 100′)

Sautend Junajted (3) – Džilingem (3) 1:3 (Mekloflin 34′ – Mekdonald 56′, Emanuel-Tomas 74′ 88′)

Volsol (3) – Jeovil Taun (4) 0:2 na produžetke (Kembel 103′, Dolan 111′)

Vulverhempton Vonderers (2) – Krouli Taun (4) 2:1 (Mejson 7′, Koudi 76′ – Boldevijn 13′)

Vikomb Vonderers (4) – Bristol Siti (2) 0:1 (Abraham 27′)

sreda 10.08.2016.

Barton Albion (2) – Bari (3) 3:2 na produžetke (Rajli 36′, Bivon 105′, Bačer 113′ – Poup 49′, Maher 120′)

Flitvud Taun (3) – Lids Junajted (2) 2:2 na penale 4-5 (Amandi-Halovej 13′, Hanter 111′ – Antonson 89′, Vud 94′ pen.)

Luton Taun (4) – Aston Vila (2) 3:1 (Grej 35′, Mekgihan 53′, Okore 66′ a.g. – Aju 13′)

KPR (2) – Svindon Taun (3) 2:2 na penale 4-2 (N’Gbakoto 58′, Vošington 93′ – Stjuart 72′, Brofi 107′)