Pregled 9. kola – Liga 2

Odigrano je novo, 9. kolo, Lige 2 u kojem smo videli 25 golova. Ne tako efikasno kako smo navikli ali opet je bilo zanimljivih utakmica, preokreta, crvenih kartona  i golova u sudačkoj nadoknadi. Ono što je zanimljivo nismo videli ni jedan gol iz penala.

Derbi kola odigrali su Linkoln i Donsi i može se reći da su u potpunosti opravdali taj epitet. Gosti su prvi poveli da bi domaćini ubrzo izjednačili i za potpunu ludnicu na stadion u poslednim sekundama meča Šakel doneo pobedu i prvo mesto na tabeli.
Beri  je prekinuo niz od 3 pobede zaredom, izgubili su kući od Karlajla  minimalnim rezultatom.

Do boda u poslednim minutama meča stigao je Kembridž u duelu s Mensfildom.

Zanimljivu utakmicu na Sent Džejms Parku odigrali su Eksiter i Čeltnam. Gosti su na poluvreme otišli s prednosti od jednog gola, da bi Grci u nastavku preokrenuli meč i odneli 3 boda.

Sjajni Forest Grin  i dalje ostaje jedina neporažena ekipa u Ligi 2. Ovo kolo su kod kuće minimalnim rezultatom savladali Krouli  koji je nakon dve vezane pobede izgubio.

Ako su Linkoln i Donsi igrali derbi za vrh, onda su Morkamb i Meklsfild igrali derbi začelja i za goli život. Morkamb je napokon stigao do pobede i izašao iz zone ispadanja, dok Meklsfild i dalje ne zna za pobedu.

Kao što smo u prošlom pregledu kola rekli, Kjuel će morati pod hitno zategnuti odbranu što je i učinio te su po prvi put ove sezone uspeli sačuvati mrežu.

Najefikasniju utakmicu kola videli smo na Boundari Parku, čak 6 golova, po 3 za Oldam i Kolčester. Po dva gola postigli su Saridž i Noris koji se nalaze u TOP 5 strelaca lige.

Njuport nastavlja da gazi i trenutno se nalaze na 3. mestu koje donosi promociju u Ligu 1. Postigli su gol na samom početku i držali vodstvo do samog kraja. Tranmere je prekinuo niz od 5 utakmica bez poraza.

Evo svih rezultata i golova – Liga 2

Beri – Karlajl Junajted 0:1 (Benet 52’)

Kembridž Junajted – Mensfild 1:1 (Maris 88’ – Rouz 26’)

Kru Aleksandra – Port Vejl 0:1 (Ledž 75’)

Eksiter Siti – Čeltnam Taun 3:1 (Svini 46’, Stokli 80’, Forte 88’ – Brum 42’)

Forest Grin – Krouli Taun 1:0 (Rajd 70’)

Linkoln Siti – MK Donsi 2:1 (MeKartan  72’, Šakel 90+4’ – Hili 64’)

Morkamb – Meklesfild Taun 2:1 (Lič-Smit 61’, Fleming 77’ – Vitaker 72’)

Nortempton Taun – Nots Kaunti 0:0

Oldam Atletik – Kolčester Junajted 3: 3 (Saridž 59’, 85’, Klark 88’ – Noris 15’, 68’, Pel 50’)

Stivenidž – Grimzbi Taun 1:0 (Sedon 83’)

Tranmere Rovers – Njuport Kaunti 0:1 (Franks 5’)

Jeovil Taun – Svindon Taun 0: 3 (Alzate 59’- Tejlor 79’, Adebajo 89’)