Liga 2 – pregled 8. kola

Odigrano je novo, 8. kolo, Lige 2! Videli smo čak 35 golova, što je skoro 3 gola po meču.  Kao i obično prštalo je golovima, penalima, kartonima i preokretima.

Neočekivan domaći poraz bez postignutog gola Karlajla od Tranmerea koji je u poslednih 10 minuta rešio pitanje pobednika.

Grimzbi je upisao i četvrti uzastopni poraz, ovaj put ubedljivo kod kuće od Oldama.

Teška, ali vredna pobeda prvoplasiranog Linkolna kod Meklsfilda kojeg će, kako stvari stoje, očekivati grčevita borba za opstanak u ligi. Ovaj meč su skupo prodali kožu i tek su u poslednjim minutama primili gol.

Eksiter upisuje drugu pobedu zaredom, skaču na drugu poziciju na tabeli.

U derbiju kola MK Donsi  i Forest Grin podelili su bodove, strelac za Donse bio je nekadašnja zvezda Arsenala Aneke. MK Donsi su jedina neporažena ekipa u dosadašnjem toku prvenstva.

Najubedljivija pobeda u ovom kolu pripala je Jeovilu koji je s čak 6 komada napunio mrežu domaćeg Njuporta.  Jeovil trenutno igra najbolji fudbal u Ligi 2, u poslednjih 5 mečeva zabeležili su 4 pobede i jedan remi uz gol razliku 13:0.

Nots Kaunti iako je tri puta u meču vodio nije uspeo da dođe do 3 boda ali ako ništa uspeli su da prekinu niz od čak 6 poraza. Kjuel mora da radi na odbrani.

Port Vejl klasična domaćinska ekipa uspela je rutinski slaviti protiv Nortemptona. Port Vejl je svih 9 bodova osvojio kod kuće.
Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su Kru i Čeltnam.

Evo svih rezultata i golova – Liga 2!

Karlajl Junajted – Tranmer Rovers 0:2 (Parks a.g. 80’, Malin 86’)

Čeltnam Taun – Kru Aleksandra 0:0

Kolčester Junajted – Kembridž Junajted 3:0 (Smodiš 23’, Noubl 35’, Senior 80’)

Krouli Taun – Morkamb 2:0 (Džordž 52’, Kamara 55’)

Grimzbi Taun – Oldam Atletik 0: 3 (Saridž 63’, 65’, Bekster 90+2’)

Meklsfild Taun – Linkoln Siti 1:2  (Grims 82’ – Pet 21’, Šekel 87’)

Mensfild – Eksiter Siti 1:2  (Voker 61’ – Moksi 31’, Lou 57’)

MK Dons – Forest Grin 1:1 (Aneke 31’ – Rajd pen. 80’)

Njuport Kaunti – Jeovil Taun 0:6 (Arkin 20’, Grin 38’, 48’, Džajesimi 45+2’, Olamola 68’, Dikinson 76’)

Nots Kaunti – Stivenidž 3: 3  (Sted pen. 22’, Boldvajn 43’, Hemings 49’ – Kenedi 38’, Revel 45’, Njuton 73’)

Port Vejl – Nortampton Taun 2:0 (Vitfild 24’, Ojeleke 69’)

Svindon Taun – Beri 1:2 (Vulfenden 50’ – Mur 19’, 56’)