Liga 2 – pregled 7. kola

Visoka pobeda domaćeg Berija nad Grimzbijem s čak 4 gola razlike. Domaćinu je ovo druga pobeda zaredom, dok gosti ne znaju za pobedu 5 kola.

Karlajl se nakon poraza u prošlom kolu vraća se starim navikama – pobedama. Ovaj put su slavili u gostima kod Kembridža iako su bili do samog finiša poluvremena u zaostatku za jedan gol.

Najefikasniju utakmicu gledali smo na Sent Džejms Parku gde su Grci razmontirali posrnuli Nots Kaunti koji i nakon odlaska Nolana a dolaska Kjuela niže samo poraze. Ubedljivo su poslednji s jednim bodom i najgorom odbranom u ligi, teška situacija za Harija koji je na ovoj tekmi dobio i crveni karton.

Forest Grin ostaje i dalje jedna od 3 neporažene ekipe i nakon ovog kola, kući su remizirali s Port Vejlom iako su imali vođstvo do poslednjih 20 minuta meča. Ostali su bez svog najboljeg igrača i strelca Dojdža ali nastavlja se borba Šumara za plej of.

Prvoplasirani Linkoln je upisao svoj prvi poraz ove sezone od Kroulija. Može se reći da su se sami i pobedili, jer su postigli autogol u poslednjim sekundama prvog poluvremena, a većinu drugog poluvremena su igrali s igračem manje nakon isključenja Friklingtona.

krouli-taun

Menadžer Kroulija, Gabrijele Ćofi, na debiju dobio Linkoln u gostima

Svindon je nakon tri uzastopna remija uspeo pobediti i to na gostovanju kod Morkamba  minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola bio je Adebajo, a gosti su igrali od 35. minute s igračem manje i uspeli su da sačuvaju svoju mrežu.

Iznenađujuće laka pobeda Čeltnama u gostima kod Nortemptona, polovinu golova ove sezone su postigli upravo na ovom meču.

U jednom od zanimljivijih mečeva ovog kola tri boda su pripala Njuport Kauntiju koji je u poslednoj trećini meča uspeo slomiti ove sezone vrlo dobri Oldam. Njuport je trenutno drugoplasirani na tabeli i ako ovako nastave trebali bi ih sigurno gledati bar u plej ofu.

Još jedna minimalna pobeda u ovom kolu pripala je Stivenidžu koji je pobedio Meklsfild koji je trenutno jedan od najozbiljnijh kandidata za ispadanje.

Na krilima prvog strelca lige Norvuda Tranmere nastavlja igrati dobar fudbal, iako su došli samo do boda protiv Kolčestera za njih je najbitnije da skupljaju bodove kako bi izbegli borbu za opstanak.

Svi rezultati i golovi su u redovima ispod.

Beri – Grimzbi Taun 4:0 (Mejor 14’,70’, Ajmson 34’, Dagnal 63’)

Kembridž Junajted – Karlajl Junajted 1:2 (Braun 23’ – Benet 43’, Nadesan 69’)

Kru Aleksandra – Mensfild (odloženo)

Eksiter Siti – Nots Kaunti 5:1 (Svini 16’, pen. 58’, Stokli 18’, 74’, Martin 90+1’ – Boldvejn 43’)

Forest Grin – Port Vejl 1:1 (Vinčester 15’ –  Poup pen. 73’)

Linkoln Siti – Krouli Taun 0:1 (Bostvik a.g. 45’)

Morkamb – Svindon Taun 0:1 (Adebajo 25’)

Nortempton Taun – Čeltnam Taun 1: 3 (Van Vin pen. 62’ –  Bojl 36’, Tomas pen. 77’, Muni 83’)

Oldam Atletik – Njuport Kaunti 0:1 (Bakinson 69’)

Stivenidž – Meklesfild Taun 1:0 (Njuton 41’)

Tranmere Rovers – Kolčester Junajted 1:1 (Norvud 42’ – Pel 61’)