Liga 2 – pregled 5. kola

Odigrano je novo 5. kolo Lige 2! Za razliku od prošlih kola nije bilo toliko golova, ali je ipak prštalo na terenima. Videli smo čak 3 crvena kartona, a samo tri utakmice su završene s hendikepom što najbolje govori da su sve utakmice bile neizvesne. Videli smo 26 golova, što je 2,16 po meču što je i dalje sasvim pristojno.

U derbiju začelja Kembridž je poražen na domaćem terenu od Čeltnama kojem je to bila prva pobeda ove sezone. Karlajl je opravdao ulogu favorita ali teže nego očekivano jer su tek u poslednjih 20 minuta slomili Kru.

I Nortempton je stigao do prve ovosezonske pobede, u gostima kod favorizovanog Kolčestera.

Najefikasnija  i najzanimljivija utakmica kola odigrana je na Brodfild stadionu između Kroulija i Berija. Gosti su imali 3 boda, do 81. minute i onda sledi preokret domaćina.

Forest Grin i Svindon su podelili bodove, Forest Grinu je ovo četvrti nerešen rezultat u nizu i jedna su od 4 neporažene ekipe ove sezone.

Linkoln  nastavlja pobeđivati i sada su usamljeni na vrhu tabele, ova pobeda nad Nots Kauntijem  je i značila otkaz za Kevina Nolana. Tuga braćo.

U derbiju kola MK Donsi su minimalnim rezultatom svladali Eksiter Siti golom iz jedanaesterca polovinom drugog poluvremena.  Ovo je prvi meč Tizdejla da vodi neku ekipu protiv  ‘’svog’’ Eksitera.

pol-tizdejl

Njuport jedno od najpozitivnijih iznenađenja ove sezone, nalaze se na vrlo dobrom 5. mestu, a u ovom kolu su savladali Grimzbi .

Tranmere se polako privikava na profesionalni fudbal, i već drugu utakmicu su uspeli sačuvati svoju mrežu, a uspeli su ovaj put i postići pobedonosni pogodak.

Evo svih rezultata i golova.

Uživajte.
Kembridž Junajted – Čeltnam Taun 0:1 (Džouns 66’)

Karlajl Junajted – Kru Aleksandra 1:0 (Nadesan 69’)

Kolčester Junajted – Nortempton Taun 1:2 (Pijer a.g. 90+4’ – Kruks 48’, Voters 90+1’)

Krouli Taun – Bari 3:2 (Smit 4’, Kamara 81’, Palmer 88’ – Dagnal 56’, Major 78’)

Forest Grin – Svindon Taun  1:1 (Dojdž 5’  – Dauti pen. 11’)

Linkoln Siti – Nots Kaunti 3:1 (Friklington 7’, Andrade 33’, Anderson 55’ – Kelet 19’)

Meklesfild Taun – Mensfild  1:1 (Smit 63’ – Bening 32’)

MK Donsi – Eksiter Siti 1:0 (Agard pen. 63’)

Morkamb – Oldam Atletik 0:2  (O’Grejdi 27’, Nepomukeno 29’)

Njuport Kaunti – Grimzbi Taun  1:0 (Dolan 40’)

Tranmer Rovers – Port Vejl 1:0 (Norvud 77’)

Jeovil Taun – Stivenidž 2:0 (Fišer 24’, D’Almeida 42’)