Liga 2 – pregled 42. kola

11 utakmica, 28 golova, 2,55 po utakmici, 4,556 navijača po utakmici, najviše na meču Nots Kaunti – Koventri – 10,316, najmanje u severnom Londonu na utakmici Barnet – Forest Grin – 1,764. Linkoln nije igrao zbog Čekatrejd kupa i na najbolji način predstavio Ligu 2, pobedom protiv, tima iz ranga više, Šruzberija.

Lider je ostao nepromenjen i ovog kola, Akrington je pobedom u Kolčesteru, njihovom sedmom vezanom, došao na korak od direktne promocije koja može biti potvđena u sledećem kolu. Ako Luton i Jeovil promene rangove na kraju sezonu, Lutonu će Jeovil definitivno nedostajati. Na poslednja četiri meča dali su im 20 komada. U subotu Luton je vodio posle minuta sa 3:0 i imao dva igrača više na terenu pa je pitanje kako se završilo na samo ta tri gola. Daren Vej je bio izuzetno zadovljan igrom svog tima u drugom poluvremenu jer su sa dva igrača manje uspeli da ne prime gol čak i da stvore neke šanse. Vikomb nije igrao pa i Eksiter je iskoristio njihovo odsustvo i neverovatnim preokretom u Kembridžu prišao na samo dva poena od trećeg mesta. Džejden Stokli postigao je svoji 15. gol u sezoni, treći na poslednje četiri utakmice. Derbi u Notingemu pripao je domaćem Kauntiju, koji je pobedio posle četiri utakmice. Kaunti je poveo posle kontroverznog gola, Džordan Pontičeli izjednačio pet minuta pre kraja izuzetno lepim golom (obavezno pogledati) i delovalo je da se Koventri vraća sa bodom ali je Fort svojim drugim golom na utakmici samo dva minuta kasnije doneo sva tri boda domaćinima.

igraci-barneta

Junaci vikenda su igrači Grimzbija koji su zabeležili pobedu posle 20 utakmica, i posle 4 meseca! Slavili su iz dosta kontroverznog penala dva minuta pre kraja utakmice a koliko im znači ova pobeda najbolje opisuje to što su navijači utrčali na teren da proslave gol. Grimzbi je dobio vrlo bitan meč protiv konkurenta Česterfilda koji je vezao drugi poraz protiv timova sa dna tabele. Da nije bilo ove pobede Grimzbija, junaci vikenda bi bili igrači Krua, koji su za 27 minuta očitali lekciju Mensfildu sa 4 gola u mreži. Dejvid Flitkroft na sve načine od preuzimanja kluba ih udaljava od promocije u Ligu 1. Kada je Stiv Evans napustio klub krajem februara oni su bili 5. na tabeli sa smao dva poena zaostatka za trećim uz utakmicu manje. Sada su 8. bez pobede od tada, u seriji od četiri vezana poraza i na dva boda od plejofa. Barnet je iskoristio još jednom domaći teren protiv i slavio protiv jednog od konkurenata za opstanak, ekipe Forest Grina. Pisali smo kako imaju vrlo lak i povoljan raspored do kraja. Na 4 poena su od zone ispadanja ako iskoriste te utakmice, možemo prisustvovati još jednom „great escape“-u. U utakmici gde nikome nije odgovarao remi i gde su oba tima jurila bodove za plejof, Svindon i Karlajl remizirali su bez golova. Svindon je ostao na dva a Karlajl na četiri poena od plejofa.

dzonatan-fort

U rezultatski nebitnom meču, Stivenidž je slavio na gostovanju Kauntiju, Krouli se pobedom protiv Port Vejla učvrstio na sredini tabele i ostavio Vejl još uvek u brigama oko opstanka. Čeltenam i Morkamb su toliko promašivali u prvom da je meč trebao da ode u 10+. Ipak u drugom sa tri gola za 15 minuta, Čeltenam dolazi do 3 boda sa kojima su i definitivno obezbedili opstanak u ligi na dosta lakši način u odnosu na prošlu sezonu.

Uživajte u sažecima.

Barnet – Forest Grin Rovers 1:0 (Nikols 45+3’)

Kembridž Junajted – Eksiter Siti 2:3 (Ibehre 43’, Maris 67’ – Stokli 59’, 84’, Tejlor 87’)

Čeltenam Taun – Morkamb 3:0 (Selars 58’, Bojl 65’, Pel 73’)

Kolčester Junajted – Akrington Stenli 0:1 (Ki 64’)

Grimzbi Taun – Česterfild 1:0 (Rouz 88’ pen.)

Mensfild Taun – Kru Aleksandra 3:4 (Anjol 15’, Hemings 50’, Miler 77’ – Džons 7’, Bouveri 10’, Pikering 25’, Kirk 27’)

Njuport Kaunti – Stivenidž 0:1 (Vipdejl 42’)

Nots Kaunti – Koventri Siti 2:1 (Fort 60’, 87’ – Pontičeli 85’)

Port Vejl – Krouli Taun 1:2 (Poup 19’ – Pejn 28’ pen., Smit 82’ a.g.)

Svindon Taun – Karlajl Junajted 0:0

Jeovil Taun – Luton Taun 0:3 (Li 4’, Hilton 20’, 41’)