Liga 2 – pregled 41. kola

10 utakmica, 33 gola, dobar odgovor na ono neefikasno kolo u petak. Četvrtina golova pala je na utakmici u Koventriju gde je Jeovil deklasirao Koventri sa 6:2. To je bio najteži poraz Koventrija nakon 28 godina koji je i pored ovog poraza ostao na plejof mestu dok je Jeovil praktično na pola koraka od toga da obezbedi opstanak jer su otišli na 11 poena od zone ispadanja.

Akrington je na pola koraka od direktne promocije u Ligu 1. Pobedili su Nots Kaunti na svom terenu, i ostaje nejasno kako nisu postigli više od ovog jednog kola jer su imali mnogo šansi dok je Nots Kaunti imao samo jedan šut na gol. Navijači Kauntija su dosta ogorčeni lošim igrama kluba i ovim porazom koji im je dosta otežao posao oko direktne promocije pa su dosta napadali vlasnika Alena Hardija, koji je dosta aktivan na tviteru. Ovo je bila deveta vezana pobeda Stenlija kod kuće. Linkoln je iz odlične kombinacije nakon prekina (slična Juventusovoj u utakmici protiv Totenhema) dobio Karlajl, vezao šesti meč bez poraza i malo otežao posao domaćinima u trci za plejofom. Od svih timova ispod sedmog mesta, pobedu je ostvario jedino Kolčester koji je kao gost savladao Forest Grin. Deni Rajt postigao je gol na tom meču posle samo 16 sekindi. Kolčester je ovom trećom vezanom pobedom prišao na 4 poena sedmom mestu i uključili su se u trku za doigravanje. Dejvid Fliktroft radi na tom da odličnu sezonu Mensfilda upropasti u poslednja dva meseca. Pre njegovog dolaska na klupu Stagsa bili su čvrsti u zoni plejofa a sada, nakon sedam utakmica (šest sa njim na klupi) bez pobede pali su na osmo mesto. U ponedeljak od njih nakon preokreta bio je Luton kome je ova pobeda bila preko potrebna za ostanak u trci oko titule i direktnu promociju. Kolins je postigao sedmi gol na poslednjih devet utakmica.

Vikomb je konačno odigrao, za njih karakterističnu utakmicu, sa golovima, nakon dva remija rezultatom 0:0. Grimzbi je poveo ali su domaći u drugom poluvremenu za samo sedam minuta preokrenuli rezultat. Produžili su seriju bez poraza na pet utakmica dok je serija Grimzbija čak 20 utakmica bez pobede!

Svindon nije iskoristio kiks Mensfilda da se ušeta u plejof zonu. Remizirali su sa Kroulijem golom odličnog Marka Ričardsa koji se pokazao kao odlično pojačanje. Postio ga je 10 golova na 14 utakmica od dolaska u klub. Krouli je ovim remijem ostao bez pobede sedam utakmica i bez šansi za sedmim mestom koje im beži 11 poena. Lokalni derbi Krua i Port Vejla imao je sve. Nerede na tribinama, dva kiks gola, fenomenalnu golčinu sa 20+ metara i gol u poslednjem minutu koji je plod fenomenalne akcije domaćih. Port Vejl je otišao na devet a Kru na deset poena od opasne zone. Tom Poup postigao je prvi gol nakon oporavka od povrede.

Eksiter je pobedio Čeltenam i ostao na pet poena od trećeplasiranog Vikomba uz utakmicu manje od njih, dok je Stivenidž odigrao jednu od boljih utakmica u poslednje vreme protiv komšijskog Barneta i dodatno mu zakomplikovao situaciju oko opstanka. Aleks Revel postigao je svoje prve golove od dolaska u klub januara meseca.

Utakmice Česterfild – Njuport i Morkamb – Kembridž odložene su zbog lošeg vremena. Uživajte u sažecima.

Akrington Stenli – Nots Kaunti 1:0 (Hjuz 10’)

Karlajl Junajted – Linkoln Siti 0:1(Grin 43’)

Koventri Siti – Jeovil Taun 2:6 (Biamou 47’, 68’ – Fišer 6’, 15’, Zoko 10’, 55’, Saridž 81’, 90’)

Krouli Taun – Svindon Taun 1:1 (Smit 25’ – Ričards 85’)

Kru Aleksandra – Port Vejl 2:2 (Vintl 6’, Kirk 90+3’ – Poup 36’ pen., Kej 70’)

Eksiter Siti – Čeltenam Taun 2:1 (Simpson 42’, Stori 81’ – Vinčester 37’)

Forest Grin Rovers – Kolčester Junjated  1:2 (Rajd 37’ – Rajt 1’, Stivenson 47’)

Luton Taun – Mensfild Taun 2:1 (Kolins 61’, Rea 70’ – Hemings 34’)

Stivenidž – Barnet 4:1 (Njuton 42’, 62’, Revele 66’, 84’ – Kaltharst 80’)

Vikomb Vonderers – Grimzbi Taun 2:1 (El-Abd 60’, Kešket 67’ – Vulvord 15’)