Liga 2 – pregled 38. kola

Kolo je prošlo u znaku dva lokalna derbija koja su u ranijim terminima otvorila ovo kolo. Oba meča donela su dosta uzbuđenja. Palo je 35 golova, prosečno 2,91 po meču.

Pred 12,563 navijača, skoro 4,200 gostujučih, Mensfild je na malo kontroverzan način došao do boda protiv Nots Kauntija. Kevin Nolan je bio besan na sudije jer smatra da je njegov igrač bio van kaznenog prostora i da penal nije trebao biti dosuđen. Procenite i sami. Mensfild je tim remijem došao do četvrtog vezanog rezulatom 1:1 dok je Nots Kaunti četvrti meč bez poraza i ostao na trećem mestu. Drugi derbi u Linolnu rešen je za osam minuta. Kada su u razmaku od 31. do 39. minuta domaći fudbaleri postigli tri gola. Grimzbi je do poluvremena uspeo samo da smanji rezultat ali u drugom šansi skoro da nije bilo. Linkoln se drugom vezanom pobedom probio do sedmog mesta, dok je Grimzbi prvi iznad crte i sada čak 17 utakmica bez pobede.

port-vejl-stivenidz

Mečevi od 16 časova doneli su bitne pobede za Vikomb i Svindon. Vikomb se vratio sa tri boda sa kratkog gostovanja u Barnet i remijem Nots Kauntija, izjednačio se sa njim po broju bodova. Vikomb je šest utakmca bez poraza na strani a ovo im je bila četvrta vezana pobeda na gostovanju Barnetu. Ovaj poraz bio je koban po domaćeg trenera Grema Vestlija, koji je jutros smenjen, a na njegovo mesto po peti put u karijeri postavljen Martin Alen. Fil Braun debitovao je pobedom protiv Kembridža. Mark Ričards je nastavio da rešeta i postigao je deveti gol od dolaska u klub. Svindon je izjednačen po broju poena sa sedmim Linkolnom. Lider je i posle ovog kola ostao ne promenjen. Akrington Stenli je malo teže dobio Forest Grin, golovima u poslednjih 10 minuta. Posebno je lep prvi gol Džonsona. Akrington je vezao četvrtu pobedu, osmu na domaćem terenu i povećao prednost u odnosu na Luton na četiri poena. Luton sa druge strane je opet kiksnuo. Bio je to njihov peti vezani meč bez pobede i imali su dosta sreće da odnesu iz Velsa i taj jedan bod. Nejtan Džons mora da nađe neki način da razmrda svoju ekipu jer su sada na samo pet poena od zone plejofa.

linkoln-grimzbi

Karlajl je prokockao sjajnu šansu da priđe plejof zoni, vodili su 2:0 protiv Kroulija, imali sve u svojim rukama i dozvolili gostima da se vrate u meč i odnesu bod. Halam Houp je postigao svoji treći gol na poslednje četiri utakmice a Karlajl je ovim remijem produžio seriju bez poraza na šest utakmica i ostao na četiri poena od sedmoplasiranog Linkolna. Dobru formu u redovima gostiju nastavio je Karlan Ahern-Grant koji je postigao šesti gol od početka februara. Sem Smodiš je promašio penal i time potvrdio da se i on i ekipa nalaze u lošoj formi, Jeovil je odneo vredna tri boda iz Kolčestera i domaćine verovatno otpisao iz trke za plejof. Jeovil je sada na velikih 11 poena od zone ispadanja. Port Vejl se vratio iz dva gola zaostatka i remizirao sa Stivenidžom, remi koji je gostujućeg trenera Darena Sarla koštao posla. Port Vejl je vezao četvrti remi i ostao 12. utakmicu bez pobede. Koventri se vraća iz Krua sa tri vredna poena za ostanak u plejofu dok je Česterfild imao vođstvo i rezultat u Čeltenamu na samo pet minuta. Uzeli su bod koji im ne menja mnogo ali pozitivno za njih je što imaju neke utakmice manje od konkurencije pa su u boljoj situaciji od npr. Barneta. Morkamb je pred samo 1,056 navijača (nisam siguran koliki je negativan rekord Lige 2 po poseti), pobedio Eksiter. Ekister je ponovo ostao bez bodova protiv tima iz drugog dela tabele i ispali iz plejof zone, dok je Morkamb ovom pobedom otišao na +9 od zone ispadanja.

Uživajte u sažecima.

Linkoln Siti – Grimzbi Taun 3:1 (Frenklington 31’, Grin 35’, Vorton 39’ – Dejvis 45+2’ p.)

Nots Kaunti – Mensfild Taun 1:1 (Houkridž 35’ – Hemings 90+9’)

Akrington Stenli – Forest Grin Rovers 3:1 (Džonson 4’, Klark 82’, Džekson 90+2’ – Rajd 65’)

Barnet – Vikomb Vonderers 0:2 (Džejkobson 52’ p., O’Nil 71’)

Kembridž Junajted – Svindon Taun 1:3 (Ikpeazu 73’ – Noris 16’, Ričards 62’, 84’ p.)

Karlajl Junajted – Krouli Taun 2:2 (Benet 38’, Houp 46’ – Ahern-Grant 56’, 81’)

Čeltenam Taun – Česterfild 1:1 (Grem 80’ – Denis 75’)

Kolčester Junajted – Jeovil Taun 0:1 (Fišer 12’)

Kru Aleksandra – Koventri Siti 1:2 (Boveri 32’ – Klark-Heris 5’, Bejlis 42’)

Morkamb – Eksiter Siti 2:1 (Lavel 43’, Rouz 78’ – Svini 38’)

Njuport Kaunti – Luton Taun 1:1 (Šihan 1’ – Pots 23’)

Port Vejl – Stivenidž 2:2 (Vilson 63’, Henant 75’ – Smit 10’, Kenedi 46’)