Liga 2 – pregled 34. kola

11 utakmica, meč Koventri – Luton odložen zbog učešća Koventrija u FA kupu, nam je donelo 28 golova, prosečno 2,54 po meču. Jedino je utakmica u Njuport završena bez golova. Ovo kolo je privuklo 3,400 ljudi po utakmici. Najviše ih je bilo na utakmici Svindona i Port Vejla, 5,713 a najmanje na meču između Morkamba i Forest Grina, 1,447.

Meč u Svindonu je i opravdao očekivanja publike, palo je čak pet golova. Gosti su poveli, domaćini preokrenuli preko veterana Marka Ričardsa, koji se pokazao kao fenomenalno pojačanje nakon potpisivanja iz Nortemptona. Postigao je šesti gol u poslednjih mesec dana od kada je u klubu. Pol Malin (lik sa naslovne slike) posvetio je svoj odlučujući gol štoperu Plimuta Rajanu Edvardsu, kojem je pre mesec dana dijagnostikovan rak testisa. Oni su bili saigrači u Morkambu. Svindon je vezao petu pobedu na svom terenu. Drugi meč sa dosta golova viđen je u Stivenidžu. Domaćini su pregazili Jeovil. Luk Ejmos, pozajmljeni igrač Totenhema otvorio je konto u novom timu odličnom „kiflom“ u 15. minutu a Smit je u nadoknadi prvog poluvremene odgovorio takođe lepim golom. Njuport Kaunti i Nots Kaunti su podelili bodove. Forest Grin je dočekan na odgovarajući način u Morkambu (delili smo slike na tviteru i fejsbuku) ali na terenu su ostali uskraćeni dva boda u poslednjem minutu, dva boda koja bi im mnogo značila u borbi za opstanak. Česterfild je ponovo poražen, četvrti put u nizu, na gostovanju Karlajlu i remi u Morkambu im nikako nije išao na ruku. Akrington je remijem protiv Barneta produžio seriju bez poraza na pet utakmica, mada je Barnet propustio dve neverovatne šanse u drugom poluvremenu da dođe do sva tri boda.

igraci-stivenidza

Derbi kola u Eksiteru pripao je gostima. Mensfild je golom Denija Rouza došao do sva tri boda. Bio je to četvrti gol Rouza na poslednjih pet utakmica. Eksiter je tri utakmice bez pobede i trenutno su na mesto ispod plejof zone. Akinfenva je nastavio da trese mreže i namešta golove. Prvo je doveo svoji tim u vođstvo a zatim je elegantno asistirao za dupliranje rezultata. Bila je to njegova 10 asistencija u Ligi 2! Vikomb je osmu utakmicu bez poraza i iskoristio neigranje Lutona za prilazak vodećem na samo pet poena. Dva tima bez trenera odigrala su interesantan meč. Kembridž je vezao drugu pobedu pod privremenim trenerom Džoom Danom, dok je Grimzbi produžio svoju očajnu seriju na čak 13 utakmica bez pobede. Krouli Taun izgleda nema namere da se zaustavi. Pobeđen je Linkoln i prišli su na samo dva poena od zone plejofa. Bila je to njihova peta vezana pobeda na domaćem terenu. Kru je na svom stadionu uzeo prekopotrebna tri poena protiv Kolčestera za beg od opasne zone na +6.

Uživajte u sažecima.

Barnet – Akrington Stenli 1:1 (Nikols 19’ – Ki 68’ p.)

Kembridž Junajted – Grimzbi Taun 3:1 (Ikpeazu 20’, Vejters 67’, Maris 71’ – Huper 89’)

Karlajl Junajted – Česterfild 2:0 (Etuhu 19’, O’Saliven 82’)

Čeltenam Taun – Vikomb Vonderers 0:2 (Akinfenva 41’, Kovan-Hol 45+1’)

Krouli Taun – Linkoln Siti 3:1 (Smit 16’, 68’, Konoli 71’ – Grin 53’)

Kru Aleksandra – Kolčester Junajted 1:0 (Miler 59’)

Eksiter Siti – Mensfild Taun 0:1 (Rouz 39’)

Morkamb – Forest Grin Rovers 1:1 (Vajld 89’ – Klements 14’)

Njuport Kaunti – Nots Kaunti 0:0

Stivenidž – Jeovil Taun 4:1 (Amos 15’, Smit 45+1, Njuton 46’, Kenedi 58’ – Seger 77’)

Svindon Taun – Port Vejl 3:2 (Ričards 24’, 40’, Malin 89’ – Hovikns 11’, Montano 42’)