Liga 2 – pregled 26. kola

Kakvo kolo na startu nove godine, 31 gol na 11 utakmica, u proseku 2,8 po utakmici. Akrington – Morkamb odloženo na poluvremenu zbog kiše. Šest crvenih kartona, nekoliko nespretnih grešaka odbrana i dron koji je prekinuo utakmicu na 11 minuta.

Svindon je nastavio sa fenomenalnim partijama na strani. Pobedili su Barnet, neverovatnim golom Iandola sa 35 metara. Mark MekNalti je nastavio sa fenomenalnim nizom golova za Koventri, postigao je osmi gol na devetoj utakmici. Na utakmici Forest Grina i Vikomba, sudija je isključio oca i sina. Igrač Foresta, Čarli Kuper dobio je direktan crveni karton zbog oštrog starta a zbog protesta isključen je i njegov otac, trener Forest Grina, Mark Kuper. Epitet derbija kola opravdao je susret Lutona i Linkolna, gosti su dva puta vodili, dugo imali i igrača više, ali je Luton dokazao zašto je najbolji tim lige i uspešno preokrenuo i slavio sa 4:2. Hilton i Kolins su se upisali u strelce i došli do 26. gola.

Na utakmici između Jeovila i Kroulija, zalutali dron je odigrao bitnu ulogu. Naime u 81. minutu meča teren je preleteo dron i glavni sudija je prekinuo meč na 11 minuta. U dubokoj nadoknadi gosti su se bolje snašli i postigli pobedonosni gol u 98. minutu. Promašaj Ričija Beneta za Karlajl u utakmici protiv Mensfilda sigurno ulazi u konkurenciju za promašaj sezone. Promašaj se desio pri rezultatu 2:1 za domaćina i samo 2 minuta kasnije, gosti su kažnjeni za taj promašaj. Stivenidž kada pobeđuje, to radi sa stilom. Na poslednjih 13 utakmica imaju pet pobeda i na svakom meču su postigli tri gola ili više. Met Guden i Den Njuton su se izjednačili na listi strelaca sa po 9 golova.

Akrington Stenli – Morkamb 1:0 – prekinuto na poluvremenu zbog kiše

Barnet – Svindon Taun 1:2 (Akinde 20’ – Iandolo 17’, Preston 45+2’)

Kolčester Junajted – Kembridž Junajted 0:0

Koventri Siti – Česterfild 1:0 (MekNalti 14’)

Kru Aleksandra – Grimzbi Taun 2:0 (Porter 12’, Voker 34’)

Forest Grin Rovers – Vikomb Vonderers 1:2 (Ficvoter 70’ – Blumfild 26’, Makail-Smit 42’)

Luton Taun – Linkoln Siti 4:2 (Kolins 32’, Džastin 43’, Hilton 72’, Kornik 82’ – Bostvik 6’, Grin 34’)

Mensfild Taun – Karlajl Junajted 3:1 (Hemings 9’, 75’, Benet 31’ – Devit 67’ p.)

Njuport Kaunti – Eksiter Siti 2:1 (Amond 6’, Vilmot 66’ – Stokli 53’)

Nots Kaunti – Port Vejl 1:0 (Stid 86’ p.)

Stivenidž – Čeltenam Taun 4:1 (Guden 23’, Pet 35’, 88’, Njuton 69’ – Eisa 2’)

Jeovil Taun – Krouli Taun 1:2 (Saridž 19’ – Randal 44’, Verhejdt 90+8’)