Liga 2 – pregled 24. kola

Boxing Day izdanje Lige 2 nam je donelo 29 golova na 11 utakmica. Po pet pobeda domaćina i gostiju uz samo jedan remi. Meč između Eksitera i Forest Grina je prekinut početkom drugog poluvremena zbog obilnih padavina.

Lideri su bili sigurni. Luton se sa kamatom osvetio Svindonu za ubedljiv poraz na svom terenu u prvom delu sezone, pobedom od 0:5. Herijersi sada imaju čak 11 poena prednosti u odnosu na timove iz plej-ofa. Hilton je došao do svog 14. golova u sezoni na tom meču. Nots Kaunti je bio poprilično ubedljiv protiv Morkamba sa dva gola Granta i Luisa Aleksandre. Grantu (pozajmljen igrač Notingem Foresta) ovo je bio 13. gol uz pet asistencije koliko ima, zaslužan je za 18 golova svog tima.

forest-grin-eksiter

Među vodećim timovima sigurni su bili i Linkoln, Vikomb i Kolčester. Linkoln je pred najvećom posetom u Ligi 2 za Boxing Day, 9,268 ljudi, dosta rutinski savladao Stivenidž sa 3:0 i tako vezao treću pobedu na svom terenu. Vikomb je golovima veterana Tajsona i Akinfenve dobio Njuport Kaunti. Akinfenva je postigao svoj prvi gol u ligi posle mesec i po dana. Sem Smodiš je nastavio da pruža fenomenalne partije kao i Kolčester. Postigao je gol na četvrtoj vezanoj utakmici a Kolčester u tim mečevima nije poražen, tri pobede i remi. Koventriju nije pomogla ni ogromna podrška u vidu 1,700 navijača koji su otputovali na 100 km udaljeno gostovanje u Stouk. Domaćin je slavio prvim golom u sezoni, Nejtana Smita.

U ostalim mečevima Kembridž je iskoristio domaći teren i savladao Barnet, Mensfild je golom Anjola, koji je samo dva minuta ranije ušao sa klupe, izvukao bod na gostovanju Grimzbiju. Džon Kolman, menadžer Akringtona, je pre meča sa Karlajlom izjavio da obožava ovo gostovanje, zbog stadiona i atmosfere, njegov tim je poražen sa 3:1, vezao četvrti poraz i ispao iz top 7. Tako da nisam siguran da će ga dugo pamtiti. Česterfild je nastavio sa razočaravajućim partijama ove sezone, poraženi su od Krua na svom terenu i ostali u zoni ispadanja. Dok je Geri Džonson sa svojim Čeltenamom pretrpeo poraz od svog bivšeg kluba Jeovila, kome je ovo tek druga pobede na strani u sezoni.

Grimzbi Taun – Mensfild Taun 1:1 (Rouz 10‘ – Anjol 80‘)

Kembridž Junajted – Barnet 1:0 (Maris 62‘)

Karlajl Junajted – Akrington Stenli 3:1 (Devit 11‘, Miler 78‘, Grejnedžer 83‘ – Ki 47‘ p.)

Čeltenam Taun – Jeovil Taun 0:2 (Sovunmi 69‘, Grin 85‘)

Česterfild – Kru Aleksandra 0:2 (Porter 7‘, Kirk 26‘)

Krouli Taun – Kolčester Junajted 0:2 (Mandron 4‘, Smodiš 57‘)

Ekseter Siti – Forest Grin Rovers 0:0 – prekinuto na početku drugog poluvremena zbog kiše

Linkoln Siti – Stivenidž 3:0 (Anderson 34‘, Grin 63‘, Džineli 80‘)

Morkamb – Nots Kaunti 1:4 (Lang 89‘ – Grant 13‘, 59‘, Aleksandra 21‘, 86‘)

Port Vejl – Koventri Siti 1:0 (Smit 79‘)

Svindon Taun – Luton Taun 0:5 (Kolins 48‘, Hilton 55‘, Tejlor 66‘ ag., Hornik 72‘, Li 84‘)

Vikomb Vonderers – Njuport Kaunti 2:0 (Tajson 15‘, Akinfenva 78‘)