Liga 2 – pregled 23. kola

Kolo u petak je otvorio najveći derbi ovog kola, po plasmanu timova na tabeli i stvarno je opravdao epitet derbija. Pet golova, dva penala a posebno je lep prvi gol Majkla Dojla ujedno i gol koji je otvorio kolo.

medou-lejn

Subotnji program je obeležio klasik između Nots Kauntija i Kembridža. Gosti su imali 0:3 do 75. minuta i Kaunti je uspeo da se vrati i zabeleži remi, njihov treći vezani. Luton je pred 9,100 gledalaca nastavio sa odličnim igrama ove sezone i produžio seriju na 11 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. U subotu je pao Grimzbi. Krouli iako je bio bez nekolicine prvotimaca, dokazao je koliko je ova liga ujednačena i dobio Akringron na strani sa 3:2. Stivenidž je konačno prekinuo crnu seriju od osam utakmica bez  pobede i to na kakav način, protiv Česterfilda. Guden dva i Njuton jednom su bili strelci na tom meču.

Morkamb je bio tvrd orah za Mensfild do 88. minuta kada ih je njihov najbolji strelac Deni Rouz konačno slomio. Forest Grin vezao, treći poraz i postao na dnu tabele, bolji od njih u ovom kolu bio je Karlajl golom Ričija Beneta. Svindon je iskalio bes nad Kruom i sad tri gola u prvih 20 minuta, rešio meč. Čeltenam uzeo dragocene bodova sa Hajva, Njuport i Linkoln odigrali bez golova dok je Jeovil u komšijskom meču dobio Eksitera i pobegao na 4 poena zoni ispadanja. Oni su ujedno i jedini tim sa dna koji je dobio u ovom kolu.

petak:

Koventri Siti – Vikomb Vonderers 3:2 (Dojl 14′, MekNalti 41′, 55′ p. – Skar 45+5′, Džekobson 49′ p.)

subota:

Akrington Stenli – Krouli Taun 2:3 (Ki 45+5′, Ričards-Everton 53′ – Klark 9′ ag., Boldevijn 10′, 41′)

Barnet – Čeltenam Taun 0:2 (Dovson 32′, Vinčester 38′)

Kolčester Junajted – Port Vejl 1:1 (Smodiš 32′ – Harns 75′)

Kru Aleksandra – Svindon Taun 0:3 (Vuleri 8′, Linganzi 17′, Noris 20′ p.)

Forest Grin Rovers – Karlajl Junajted 0:1 (Benet 28′)

Luton Taun – Grimzbi Taun 2:0 (Beri 40′, Kolins 61′)

Mensfild Taun – Morkamb 2:1 (Hemings 8′, Rouz 88′ – Lang 50′)

Njuport Kaunti – Linkoln Siti 0:0

Nots Kaunti – Kembridž Junajted 3:3 (Aleksandra 74′, Brisli 87′, 90+3′ – Ikpeazu 40′, Braun 49′, 68′)

Stivenidž – Česterfild 5:1 (Njuton 13′, Gorman 28′, Rovli 44′ ag., Guden 50′, 72′ – Denis 42′)

Jeovil Taun – Eksiter Siti 3:1 (Grej 41′, Zoko 47′, Saridž 88′ p. – Stokli 85′)