Liga 2 – pregled 20. kolo

Odigrano je novo 20. kolo u Ligi 2, ovaj put nešto manje golova nego što smo navikli, samo 22! U ovom kolu su se najviše pokazali gosti. Najveći broj golova je viđen na utakmici između Hartlpula i Kembridža. Na poluvremenu je bilo 0-0, ali zato u drugom poluvremenu Kembridž ide u totalnu ofanzivu i pada PETARDA! Velika pobeda za Kembridž i nastavak odlične serije! Eksiter stiže i do 7. pobede u gostima ovaj put su pobedili Čeltnam, zanimljivo je to da još uvek nisu uspeli da pobede kod kuće (2 nerešene i 7 izgubljenih). Barnet nastavlja da oduševljava, vezali su i 3. pobedu zaredom, ovaj put protiv Jeovila. Odlučujući gol je pao u 84. minutu, a strelac je bio Aleks Nikols. Krouli je iznenadio Kru Aleksandru i pobedio sa 0-2. Veoma bitna 3 boda. Grimzbi je u maloj krizi sa rezultatima što se i pokazalo protiv Portsmuta, izgubili su 0-1. Primili su kasni gol, 6 minuta pred kraj meča.  Lejton Orijent stiže do pobede od 1-0 protiv Akringtona koji je imao crveni karton od 24. minuta. Lejton je tako prekinuo seriju loših rezultata, pre toga su vezali 3 izgubljene utakmice. Utakmica između Lutona i Karlajla je završena bez pobednika, oba gola su pala u prvom poluvremenu i to u prvih 10 minuta. Na utakmici između Mensfilda i Kolčestera nije bilo golova. Njuport i Morkamb su započeli utakmicu, ali se nije završila tačnije je prekinuta na poluvremenu zbog prevelikih padavina. Nots Kaunti nastavlja košmarnu seriju rezultata, 5. poraz zaredom ovaj put od Vikomba kome je ovo 5 pobeda zaredom. Akinfenva je uspeo da postigne gol za Vikomb, ali i da dobije crveni karton! Plimut je napokon uspeo da pobedi, ovaj put lidera – Donkaster, i tako ponovo preuzeo 1. poziciju. Stivenidž je pokazao zube Blekpulu i dobro su se držali, ali nisu uspeli da izdrže do kraja u poslednjih 20 minuta, primaju 2 komada za konačni ishod.

Čeltnam Taun – Eksiter Siti 1:3 (Voters 70’ – Holms 55’, Viler 81’, 85’)

Kru Aleksandra – Krouli Taun  0:2 (Kolins 21’, 75’)

Grimzbi Taun – Portsmut 0:1 (Nejsmit 86’)

Hartlpul Junajted – Kembridž Junajted 0:5 (Dan 51’, Beri 62’, Leg 66’, Uče 70’, Klark 88’)

Lejton Orijent – Akrington Stenli 1:0 (Simpson 65’)

Luton Taun – Karlajl Junajted 1:1 (Hilton 10’ – Kenedi 5’)

Mensfild – Kolčester Junajted 0:0

Nots Kaunti – Vikomb Vonderers 0:2 (Akinfenva 37’, Kaške 55’)

Plimut Argajl – Donkaster Rovers 2:0 (Keri 33’, Džervis 63’)

Stivenidž – Blekpul 0:2 (Osaji-Samuel 77’, Kalen 84’)

Jeovil Taun – Barnet 0:1 (Nikols 84’)