Liga 2 – pregled 16. kolo

Novo kolo je odigrano u Ligi 2! 35 golova, onako kako smo i navikli – domaćinski. Ponovo dosta nerešenih rezultata.

Akrington je dobio Barnet veoma ubedljivo,  nalaze se na 2. poziciji. Kru Aleksandri uopšte ne ide u gostima, nastavili su lošu seriju, imaju svega 1 pobedu na strani. Kolčester je veoma lako prešao preko njih. Forest Grin je napokon počeo da pruža partije od prošle sezone koje smo mogli videti u Konferenciji. 3. uzastopna utakmica na kojoj uzimaju 3 boda. Luton i Koventri su odigrali odličnu utakmicu, crveni karton u 91. minutu za domaće je bila prekretnica (da u 91. minutu), posle toga Koventri je postigao 2 gola za 4 minuta. Kevin Nolan i Nots jurišaju ka Ligi 1! Njuport je dobio crveni posle pola sata igre, dalji ishod znate. Stara kajla Šola Ameobi se upisao u strelce!

linkoln

Port Vejl nikako da počne da igra kod kuće kao u gostima, opet su prikazali veoma bled nastup, a Svindonu nije bilo teško da to iskoristi. Jeovil je na neverovatan način dobio Stivenidž na tom meču 3 crvena, 2 za domaće, 1 za goste. Jeovil je imao veliku prednost iz prvog poluvremena tako da se konačan ishod nije menjao. Ostali mečevi su završeni podelom bodova, ali treba napomenuti da je BAJO postigao 2 gola za njegov Vikomb, koji je remizirao sa Čeltnamom 3:3.

Evo ih, svi rezultati, strelci i sažeci.

Akrington Stenli – Barnet 4:1 (Mekonvil 35’, Klark 51’, Ki 59’,Džekson 65’ – Kembel-Rajs 54’)

Česterfild – Karlajl Junajted 2:2 (MekKort 40’,Denis 84’ – Grejndžer 55’,Benet 73’)

Kolčester Junajted – Kru Aleksandra 3:1 (Mendron 39’,71’, Istmen 60’ – Bouveri 22’)

Forest Grin – Morkamb 2:0 (Marš-Braun 30’, Lerd 64’)

Grimzbi Taun – Kembridž Junajted 0:0

Linkoln Siti – Krouli Taun 0:0

Luton Taun – Koventri Siti 0:3 (Meknalti 17’, Šipli 90+2’,Nazon 90+6’)

Mensfild Taun – Eksiter Siti 1:1 (Hemings 18’ – Holms 86’)

Nots Kaunti – Njuport Kaunti 3:0 (Grent 36’, 55’, Ameobi 52’)

Port Vejl – Svindon Taun 0:3 (Tejlor 51’, Malin 71’, Gordon 85’)

Vikomb Vonderers – Čeltnam Taun 3:3 (Eze 48, Akinfenva 50’,62’ – Grejem 22’,89’, Vinčester 70’)

Jeovil Taun – Stivenidž 3:0 (Saridž 24’,40’,Olomola 27’)