Liga 2 – pregled 12. kola

Odigrano je novo kolo Lige 2! U ovom kolu imali smo priliku videti čak 36 golova što je okruglih 3 gola po meču. Gde to ima osim možda u Holandiji 2?! Za ubijanje jesenskog dana uz čaj  nećete naći ništa bolje od ovoga.

Mensfild se ove sezone pretplatio na nerešene rezultate, ovo im je sedmi remi ove sezone, a pobedu su imali do poslednjih sekundi kada se ukazuje Mejnard s svojim drugim golom na meču donosi bod Beriju.

Krouli malo teže nego što se očekivalo slavio nad pretposlednjim Kembridžom koji u poslednjih 6 mečeva ima samo 1 osvojen bod.

Derbi kola između Forest Grina i Njuporta završen je nerešeno, a domaćin ostaje i dalje jedina ne poražena ekipa u ligi.

Grimzbi nakon što je bio bez pobede 9 kola, sada upisuje i drugu pobedu zaredom. Drugu pobedu zaredom s sačuvanom mrežom ostvarili su protiv Port Vejla koji upisuje i drugi poraz zaredom.

grimzbi

Linkoln povećao prednost nad pratiocima minimalnom pobedom protiv Krua. Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Pet koji je ušao u igru minutu pre postizanja pogotka.

Vrlo zanimljiva i važna utakmica igrala se u Meklesfildu između istoimenog domaćina i Nots Kauntija koji nastavlja osvajati bodove dolaskom Kjuela. Za 3 boda i minimalnu pobedu za Nots bio je Sted u 82. minuti iz penala.

Donsi su izgleda napokon pronašli načine kako da krenu postizati golove i pobeđivati. Aneke nastavlja davati golove, a druga uzastopna pobeda donela je skok na 4. mesto za ekipu koju vodi Tizdejl.

Poslastica kola odigrana je između Morkamba i Tranmerea gde smo videli čak 7 golova! Iako je gostujuća ekipa igrala bez prvog strelca lige Norvuda ipak je uspela da dođe do 3 boda. Tranmere se trenutno nalazi na mestu koje vodi u plej of.

Iznenađujuće laka pobeda Karlajla u gostima kod Oldama, a pobeda je došla u pravo vreme nakon  dva domaća poraza bez postignutog gola.

Meč između dve plej of ekipe pripao je Stivenidžu, iako je Kolčester poveo već u 2. minutu.

Eksiter je osvojio bod na teškom gostovanju kod Jeovila, a oba pogotka za remi zabio je Stokli koji se sada izjednačio s Norvudom na listi strelaca.

Evo svih rezultata i golova – Liga 2.

Beri – Mensfild 2:2 (Mejnard 56’, 90+5’ – Rouz 10’, Preston 73’)

Krouli Taun – Kembridž Junajted 2:0 (Gambin 71’, Palmer 77’)

Forest Grin – Njuport Kaunti 1:1 (Benet a.g.  18’ – Emond 38’)

Grimzbi Taun – Port Vejl 2:0 (Tomas 1’, Huper 53’)

Linkoln Siti – Kru Aleksandra 1:0 (Pet 58’)

Meklsfild Taun – Nots Kaunti 0:1 (Sted pen. 82’)

MK Donsi – Čeltnam Taun 3:0 (Aneke 34’, Hilej 84’, Simpson pen. 90+9’)

Morkamb – Tranmere Rovers 3:4 (Ojts 13’, Oliver 73’, Smit 80’ – Benks 28’, Gilmur 41’, 89’, Smit 54’)

Oldam Atletik – Karlaj Junajted 1: 3 (Miler 69’ – Houp 21’, Nadesan 56’, Sourbi 57’)

Stivenidž – Kolčester Junajted 3:1 (Getri 41’, Kenedi pen. 81’, Sonoup 84’ – Smodiš 2’)

Svindon Taun – Nortempton Taun 1:1 (Tejlor 73’ – O’Tul 60’)

Jeovil Taun – Eksiter Siti 2:2 (Grin 48’, Fišer 61’ – Stokli 9’, 75’)