Liga 2 – pregled 11. kola

Ima li puno stvari boljih od fudbala sredinom sedmice? Pa baš i ne… Odigrano je novo kolo Lige 2 u kojem smo videli 28 gol, što je 2,33 po utakmici! Opet mnogo neočekivanih rezultata, preokreta, crvenih kartona i mnogo golova u poslednjim minutama.

Očekivana pobeda Forest Grina  u gostima protiv Kembridža. Ostaju i dalje jedina neporažena ekipa u ligi.

Grimzbi je napokon stigao do pobede nakon 8 kola patnje, Karlajl gubi već treći uzastopni meč na domaćem terenu, pritom nisu postigli niti jedan gol.

Morkamb je bio samo na par sekundi od treće uzastopne pobede ali iskusni Varni kojemu je ovo bio debi od prve minute za Čeltnam se pobrinuo da svojoj ekipi s dva pogotka donese vredan bod u borbi za opstanak.

Minimalne pobede na domaćem terenu upisali su Kru i Eksiter protiv Svindona odnosno Stivenidža.

Sjajnu utakmicu s čak 6 golova videli smo između Njuporta i Meklsfilda gde su gosti bili na korak od prve ovosezonske pobede, ali ipak domaćin u 90+7 minuti stiže do boda.

Nots Kaunti upisuje i drugu pobedu zaredom, a 4 utakmice su bez poraza. Potpis Kjuela se već polako vidi i očekujem da se Nots do kraja sezone uključi u borbu za plej of jer po kvalitetu to sigurno imaju.

MK Donsi su napokon stigli do pobede nakon 5 kola mini krize, i to u gostima kod uvek dobrog domaćina Port Vejla. Strelac je opet bio Aneke, koji je pogodio i prošlo kolo, a ovo je treći gol u sezoni za 10-tku Donsa, nekadašnjeg igrača Arsenala.

mk-dons

Prvoplasirani Linkoln poražen je kod iznenađenja dosadašnjeg dela takmičenja Tranmerea s minimalnim rezultatom, a strelac je bio ko drugi nego Norvud koji je najbolji strelac lige s 8 pogodaka ali neće ga biti u sledećem kolu zbog crvenog kartona kojeg je dobio u sudijskoj nadoknadi.

Evo svih rezultata i golova – Liga 2!

Kembridž Junajted – Forest Grin 1: 3 (Braun 21’ –  Digbi 34’, Grub 55’, Vortington 88’)

Karlajl Junajted – Grimzbi Taun 0:1 (Hendri 38’)

Čeltnam Taun – Morkamb 2:2 (Varni 44’, 90+4’ – Krenston 32’, Ojts 54’)

Kolčester Junajted – Jeovil Taun 3:1 (Istmen 25’, Noubl 59’, 84’ – Džejms 90+5’)

Kru Aleksandra – Svindon Taun 1:0 (Kirk 30’)

Eksiter Siti – Stivenidž 1:0 (Moksi 45+6’)

Mensfild – Oldam Atletik 0:0

Njuport Kaunti – Meklsfild Taun 3: 3  (Batler 29’, Demetriu pen. 59’, Mat 90+7’ –  Keleher 6’, Ficpatrik pen. 11’, pen. 82’)

Nortempton – Beri 0:0

Nots Kaunti – Krouli Taun 3:1 (Hemings 9’, Sted 33’, Tomas 87’ – Poleon 90+3’)

Port Vejl – MK Donsi 0:2 (Aneke 23’, Agard 31’)

Tranmere Rovers – Linkoln Siti 1:0 (Norvud 61’)