Liga 2 – pregled 10. kola

Odigrano je novo kolo Lige 2!

Imali smo priliku da vidimo 32 gola, što je fantastičnih 2,66 po meču. Koliko je neizvesna liga i gde domaći teren ne znači mnogo najbolje govori podatak da su i domaće i gostujuće ekipe zabeležile po 4 pobede, dok smo videli i 4 remija.

Dobre igre Stivenidža više nas ne iznenađuju i počeli su konstantno dobro igrati i osvajati bodove. Pobedili su minimalnim rezultatom Karlajl te se trenutno nalaze na mestu koje vodi u plej of.

Linkoln nastavlja da pobeđuje i zadržava prvo mesto na tabeli. Meč su odlučili i prelomili u poslednjih 15 minuta, a Čeltnam  je upisao i drugi poraz zaredom.

Neočekivani domaći poraz Kolčestera od Berija , obe ekipe igraju promenljivo i trebalo bi da se bore za pozicije koje vode u plej of.

Vrlo važna pobeda za Krouli  nad Jeovilom  koji nakon onog strašnog niza pobeda, upao u mini krizu od 3 utakmice bez pobede, od toga su dva uzastopna poraza.

Grimzbi nastavlja da tone, upisali su i šesti poraz u nizu. Ovaj put su izgubili na domaćem terenu od Morkamba iako su imali vođstvo ali polovinom drugog poluvremena gosti u roku 5 minuta dolaze do prednosti i svoje druge pobede zaredom te izlaska iz opasne zone.

Nakon teške blamaže u Liga Kupu od Vest Hema Meklesfild je uspio doći do boda protiv jedine neporažene ekipe u prvenstvu Forest Grina. I dalje su na poslednem mestu s samo 3 boda na svom kontu, ali ovo bi mogao biti nagoveštaj da bi u skoro mogli doći do prve pobede nakon povratka u profesionalni fudbal u Engleskoj.

hari-kjuel

Prva, idemo dalje Hari 🙂

MK Donsi se i dalje muče, iako igraju dobro ali teško dolaze do pobeda, kao i ovo kolo protiv Tranmerea koji je ipak realno mnogo lošija ekipa od Donsa. Tizdejl će morati naći način kako bi više postizali golova, lakše pobeđivali.

Utakmicu s najviše golova u ovom kolu videli smo u Njuportu gde je domaća ekipa nakon zaostatka od dva gola stigla do pobede. Sjajnu utakmicu odigrali su napadači obje ekipe Mat i Lambe koji su postigli po 2 gola. Njuport  u stopu i dalje prati prvoplasirani Linkoln, te se nalaze na izvrsnom drugom mestu.

Ono što smo i najavljivali to se i ostvarilo Nots Kaunti je stigao do prve pobede ove

sezone. I previše su dobra ekipa s dobrim  menadžerom da bi se borili za opstanak. Sada su u nizu od 3 utakmice bez poraza i sada mogu samo prema napred.

Evo svih rezultata i golova – Liga 2!

Karlajl Junajted – Stivenidž 0:1 (Kenedi 56’)

Čeltnam Taun – Linkoln Siti 0:2 (Alkuk a.g. 74’, MeKartan 80’)

Kolčester Junajted – Beri 1:2 (Noris pen. 81’ – Mur 35’, Dagnal 52’)

Krouli Taun – Jeovil Taun 3:1 (Palmer 25’, Džordž 68’, Morais 90+4’ – Dikinson 42’)

Grimzbi Taun – Morkamb 1:2 (Embelton 9’ – Ojts 61’, Mendevil 65’)

Meklsfild Taun – Forest Grin 1:1 (Vilson 55’ – Grub 48’)

Mensfild – Nortempton Taun 4:0 (Elsnik 5’, Rouz 57’, 86’, Hamilton 81‘)

MK Dons – Tranmere Rovers 1:1 (Aneke 45+3’ – Smit 37’)

Njuport Kaunti – Kembridž Junajted  4:2 (Demetriu pen. 45+1’, Amond 49’, Mat 60’, 63’ – Lambe 4’, 21’)

Nots Kaunti – Kru Aleksandra 2:1 (Milsom 5’,  Hjuit 61’ – Bauveri 14’

Port Vejl – Eksiter Siti 1:1 (Kanu 90+7’ – Lou 48’)

Svindon Taun – Oldam Atletik 0:0