Liga 2 – pregled 1. kola

Fudbal u Engleskoj je počeo, od ovog vikenda  pa do maja zaboravite na  nepotrebne životne aktivnosti ( odlazak tašti, šoping s devojkom…)  Kao što smo i navikli širom cele Engleske terenima Lige 2 je prštalo golovima, preokretima i neizvesnošču. Videli smo  čak 36 golova, što je okruglo 3 gola po meču!

Beri iako je  igrao gotovo čitavo drugo poluvreme s 2 igrača više tek je u poslednjim minutama uspeo slomiti posrnuli Jeovil.

Čeltnam  kako je završio prošlu sezonu s 4 poraza, izgleda nastavljaju i u novoj i ako je suditi prema početku očekuje ih i ove sezone borba za opstanak.

Najubedljivija pobeda u celoj Engleskoj je pripala Kru Aleksandri  koja je ispratila Morkamb s čak 6 komada u mreži.

Eksiter iako je ostao bez svog dugogodišnjeg menadžera Tizdejla je i ove sezone jedan od kandidata za promociju u Ligu 1. Rutinski su rešili jedan od derbija prvog kola protiv vrlo dobrog Karlajla.

Jedno od većih iznenađenja je visoka pobeda Forest Grina nad Grimzbijem s čak 1:4 iako su domaćini imali prednost na poluvremenu.

Mensfild je opravdao ulogu favorita i svladao Njuport,
a posebno dobar meč je odigrala sjajna 10-ka Otis Kan koji je u svom debiju postigao 2 gola. Sjajan početak 23-godišnjaka i sigurno da je igrač na kojeg treba obratiti pažnju u ovoj sezoni.

Jedan od tvrđih mečeva u ovom kolu je pripao Linkolnu koji je minimalnom pobedom odneo 3 boda iz Nortemptona.

Jedinu utakmicu bez golova su odigrali Nots Kaunti i Kolčester.

MK Donsi i njihov novi menadžer Tizdejl su uspešno otvorili sezonu i borbu za svoj povratak u Ligu 1. U gostima su savladali Oldam.

Port Vejl  već standardno dobro igra kući, to su pokazali i ovaj put. Napadači su vrlo dobro počeli sezonu i Poup i Miler su se odmah upisali u strelce i ako se dobro uklope mogli bi gledati ozbiljniji Port Vejl ove sezone i jedno od mogućih pozitivnih iznenađenja.

tom-poup

Povratnik u profesionalni fudbal Tranmere uspeo je izvući bod na gostovanju kod  Stivenidža iako su već na samom početku imali 2 gola zaostatka. Oba gola je postigao već par sezona najbolji igrač Roversa Džejms Norvud.

I šlag na kraju, najzanimljivija utakmica ovog kola je između Svindona i Meklsfilda. Sve do 95. minuta povratnik u Ligu 2 je imao 3 boda u džepu ali onda kreće ludnica. Prvo u 90’+6 Dauti realizira penal za 2:2 i samo dve minute kasnije isti igrač iz penala postiže pobedonosni gol za svoju ekipu i veliko slavlje na tribinama Kaunti Graunda. Dauti je jedini igrač koji je postigao het trik u prvom kolu.

svindon

Beri – Jeovil Taun 1:0 (Omotajo 89’)

Čeltnam Taun –  Krouli Taun 0:1 (Palmer 63’)

Kru Aleksandra – Morkamb 6:0 (Kirk 6’, Nikols 10’, 63’, Džouns 72’, 90+1’, Porter 87’)

Eksiter Siti – Karlajl Junajted 3:1 ( Lou 16’, Forte 26’, Abrahams 90+3’ – Benet 37’)

Grimzbi Taun – Forest Grin Rovers 1:4 (  Rouz pen. 31’ –  Vinčester 51’, Kolins a.g. 67’, Dojdž 70’, 83’)

Mensfild Taun – Njuport Kaunti  3:0 (Voker 12’, Kan 56’, 64’)

Nortempton Taun – Linkoln Siti 0:1 (Grin 48’)

Nots Kaunti – Kolčester Junajted 0:0

Oldam Atletik – MK Dons 1:2 (Gardner 41‘ – Agard pen. 9’, Harli 22’)

Port Vejl – Kembridž Junajted 3:0 (Miler 45+2’, Poup pen. 47’, 69’)

Stivenidž – Tranmere Rovers 2:2 (Bal 20’, Bajrom 27’ – Norvud 33’, 55’)

Svindon Taun – Maklesfild Taun 3:2  (Dauti 48’, pen. 90+6’, pen. 90+8’ – Artur 48’, 55’)