Liga 1 – pregled 41. kolo

Kolo je okrnjeno jer su 3 tekme odložene zbog poplavljenih terena, Bredford, Donkaster i Skantorp nisu bili dobri domaćini.

Blekburn i Šruz su upisali pobede i zbog poraza Vigana one dobijaju još više na značaju. Za Roverse je Adam Armstrong bio dvostruki strelac i Donsi su do kraja samo smanjili na 1-2, zbog toga su opet u opasnoj zoni, a sledeće kolo gostuju Viganu. Šruz je u sjajnoj utakmici dobio Oksford 3-2, tekmu je obeležio Šon Vali sa 2 gola i ovo mu je najefikasnija sezona u Šruzu.

Vigan je poražen na Portman Roudu sa 2-1!! Latiksi još drže sve u svojim rukama jer imaju dve tekme manje od Šruza i jednu od Blekburna, sa pobedom su na vrhu! Pompiji su 4 pobede u nizu imaju isti broj poena kao petoplasirani i šestoplasirani i da nije Vil Grig postigao gol u 89. minutu sve 4 bi bile sa sačuvanom mrežom.

Čarlton je došao do 3. pobede u nizu i do 10 poena iz poslednje 4 tekme. Ušli su na plej-of mesta i još imaju tekmu manje. Li Bojer ako ovako nastavi može da ostane i menadžer za stalno, naš glas ima. Flitvud je 4. pobedom u nizu prebacio 50 poena i time verovatno osigurao opstanak.

Sautend i Piterboro su lako izborili pobede na svojim terenima. Škampi su izgazili Džilse sa 4-0, Pošsi su Obućare savladali dosta lako sa 2-0. Nakon ovog meča uprava Nortemptona je uručila otkaz Haselbajnku.

Oldam je upisao veoma bitnu pobedu protiv Blekpula golom Iona Dojla u 85. minutu. Blekpul će morati osvojiti još kroji poen do kraja sezone. Ročdejl je ponovo uradio sjajan posao i dobio je ljutog rivala, Beri, u gostima sa 0-2. Sada im je položaj neuporedivo bolji i od poslednjih 8 kući igraju 6, ali veliko bekstvo još nije završeno. P.s. Ian Henderson meće 11. gol.

Čarlton Atletik – Roteram Junajted 3:1 (Žiro 28′, Aribo 54′ 65′ – Vud 77′)

Flitvud Taun – Bristol Rovers 2:0 (Hanter 78′, Hivula 89′)

MK Dons – Blekburn Rovers 1:2 (Paulet 72′ – Armstrong 12′ 45+1′)

Oldam Atletik – Blekpul 2:1 (Birn 60′, Dojl 85′ – Vasel 37′)

Piterboro Junajted – Nortempton Taun 2:0 (Boldvin 12′, Meriot 14′)

Šruzberi Taun – Oksford Junajted 3:2 (Vali 40′ 64′, Nolan 47′ – Tomas 62′, Rotvel 73′)

Sautend Junajted – Džilingem 4:0 (Tarner 8′, Robinson 11′, Kajtli 18′, MekLoflin 39′)

Portsmut – Vigan Atletik 2:1 (Pitman 40′ pen., Lou 55′ – Grig 89′)

Beri – Ročdejl 0:2 (Dilejni 30′, Henderson 43′)