Liga 1 – pregled 32. kolo

Prva dva tima na tabeli su poražena u 31. kolu, cela liga došla je GG, a samo dve nisu ušle u 3+!!

KAKVO KOLO JE PRED IZA NAS!!

Kris Pauel je zaluženo na  naslovnoj jer je porazio Vigan na gostovanju što nikom nije uspelo od septembra. Potpuno je preporodio Škampe nakon što ih je preuzeo od Fila Brauna.

kris-pauel-sautend

Plimut se oporavio od brzo primljenog gola i slavio u Šruzberiju 2-1. Za Šruz je sreća što niko od rivala nije pobedio. Blekburn je ostao treći ali uzeo je samo bod od meča na svom terenu sa Oldamom. Na poluvremenu gubili su 0-2, a onda su Čarli Malgruv i Adam Armstrong, na svoj 21. rođendan, postigli golove da isčupaju bod.

Roteram je jedina ekipa na plej-of mestima koja je upisala pobedu. Putovali su u Skantorp i bilo je 1-2. Portsmut se približio plej-of mestima pobedom u Milton Kinsu. Pomogli im je 6 000 navijača koji su putovali na ovo gostovanje. Konor Čaplin je u 93. minutu doneo pobedu.

Na donjem delu tabele, Nortempton je odneo 3 boda na gostovanju u Londonu kod Vimbldona. Igrač meseca Džon-Džo O’Tul bio je asistent kod sva 3 gola Obućara. Bristol Roversi su odneli pobedu u Oksfordu, Donkaster je izjednačio u 94. minutu, a Blekpul se dva puta vraćao i izvukao bod protiv Volsola.

Vimbldon – Nortempton Taun 1:3 (Ošilajdža 47’ – Grajms 8’ pen., Kruks 62’, Pauel 72’)

Blekburn Rovers – Oldam Atletik 2:2 (Malguv 63’, Armstrong 71’ -Nazon 26’ 38’)

Blekpul – Volsol 2:2 (Deffuneso 37’, Gnandulije 88’ – Edvards 28’, Gatri 76’)

Bredford Siti – Beri 2:2 (Dieng 58’, MekKartan  89’ – Kameron 62’, Miler 90+5’)

Donkaster Rovers – Čarlton Atletik 1:1 (Bler 90+4’ – Bauer 18’)

Džilingem – Piterboro Junajted 1:1 (Ehmer 90+3’ – Lojd 67’)

MK Dons – Portsmut 1:2 (Ugbo 21’ – Klark 84’, Ćaplin 90+3’)

Oksford Junajted – Bristol Rovers 1:2 (Rotvel 2’ – Benet 68’, Herison 80’)

Skantorp Junajted – Roteram Atletik 1:2 (Novak 72’ – Njuel 31’, Adžaji 70’)

Šruzberi Taun – Plimut Argajl 1:2 (Moris 6’ – Nes 27’, Vajner 62’)

Sautend Junajted – Vigan Atletik 3:1 (Tarner 3’, Fortun 36’, Kajtli 83’ – Von 67’)