Liga 1 – pregled 31. kolo

Ne tako sjajno kolo po broju golova ali Liga 1 je uvek vrlo zanimljiva i neizvesna. Dobili smo novog lidera na listi strelaca. Utakmica između Akringtona i Blekpula odgođena je zbog zaleđenog terena, pa smo imali 11 mečeva.

Luton je jedini tim sa 3 postignuta gola u ovom kolu i upisali su 4. pobedu u nizu u Šruzberiju. Kolins je sa još 2 pogotka postao prvi strelac lige sa 18 golova. Pojačanja Aleks Baptist i Džejson Kamings su bili na klupi i nisu ulazili u igru. Luton deluje nezaustavljivo i „back to back“ promocije su sve bliže. Trenutno su 7 poena ispred trećeplasiranog Portsmuta.

Barnsli je sjajnu januarsku formu preneo i u drugi mesec ove godine. Pobedili su zahuktali Skantorp sa 2-0 golovima Aleksa Movata i Kamerona MekGihana. Oni su sada iznad Pompija na tabeli sa istim brojem utakmica, jedino Sanderlend može da ih prestigne jer ima dve manje.

Šta se dešava u Portsmutu?? Nakon 3 poraza sada su remizirali sa Donkasterom. Umesto da Omar Bogl, Džejms Von i Oliver Hokins budu napad koga se svi plaše, a da ih Ronan Kertis i Džamal Lov hrane loptama, Plavi se pate. Moram priznati da sam ih video kao sigurne putnike u Čempionšip, mada još nije kasno. Sledeće kolo putuju u Plimut, koji je u odličnoj formi. Zeleni su pobedili na gostovanju u Piterboru, golom Lameirasa u 88. minutu. Sada su van opasne zone i 4 poena daleko. Odbili su nalete Sanderlenda za Fredija Ladapoa i sada mogu na miru do kraja sezone da izbore opstanak. Daren Ferguson je izgubio prvi meč na klupi svog starog kluba. Nije pomogao crveni karton Li Tomlina još u prvom poluvremenu. Ostali su i bez Džejsona Kamingsa, koji je sada na pozajmici u Lutonu. On i Stiv Evans bili su igrač i menadžer avgusta, a sada su obojica van kluba.

Sanderlend je uspeo da slomi tvrdoglavi Vimbldon sa 1-0, a ponovo je strelac bio Ejden MekGidi.Grent Ledbiter odigrao je svih 90 minuta. Crne Mačke kada odigraju dve zaostale utakmice u ravnopravnoj borbi su za prva dva mesta. Džoi Barton pobedio je Li Bojera takođe minimalnim rezultatom. Bristol Rovers uspeo je pobedom u Sautendu da izađe iz opasne zone.

Barnsli – Skantorp Junajted 2:0 (Movat 16’, MekGihan 41’)

Barton Albion – Oksford Junajted 0:0

Koventri Siti – Džilingem 1:1 (Enobakhare 68’ – Ivs 90+2’ pen.)

Flitvud Taun – Čarlton 1:0 (Evans 68’)

Piterboro Junajted – Plimut Argajl 0:1 (Lameiras 88’)

Portsmut – Donkaster Rovers 1:1 (Bogl 54’ – Vilks 30’)

Šruzberi Taun – Luton Taun 0:3 (Kolins 30’ 69’, Pirson 53’)

Sautend Junajted – Bristol Rovers 1:2 (Koks 39’ – Serkomb 20’, Rajli 32’)