Liga 1 – pregled 30. kolo

Šruzberi je povratio svoje drugo mesto pobedom u Portsmutu. Bili su ponovo odlični u odbrani, a Džejms Bolton se pobrinuo za pobednički gol.

Prestigli su Blekburn koji je remizirao sa Nortemptonom na svom terenu. Obućari su poveli golom Džon-Džo O’Tula ali je na kraju Deni Grejem spasao bod.

Vimbldon je ostvario rezultat dana zbog spektakularne predstave na Vali Parejdu. Ekipa Nila Ardlija nije pobedila u gostima od novembra i sada su rasturili jedan od najboljih timova u ligi sa 0-4. Kodi MekDonald bio je dvostruki strelac.

Bristol Rovers je takođe pobedio u gostima. Igrali su protiv još jednog Roversa, onog iz Donkastera, bilo je 1-3. I Plimut je pobedom u gostima nastavio svoj sjajan niz. Dobili su Oldam sa dva gola u dva minuta i domaćin više nije uspeo da se vrati u meč.

Kris Pauel je odmah na debiju sa Sautendom ostvario pobedu. Zahvaljujući golu Majkla Tarnera u 92. minutu pobedili su Skantorp. Džilsi su upisali 4. pobedu u nizu i odmakli 10 poena od opasne zone, čak su na samo 6 od mesta koje vodi u plej-of. Stiv Lovel je sjajno peokrenuo stvari u klubu, a ključni čovek mu je korpulentni napadač Tom Ivs, koji je stigao do svog 12. gola u sezoni.

Blekburn Rovers – Nortempton Taun 1:1 (Grejem 74’ – O’Tul 12’)

Bredford Siti – Vimbldon 0:4 (Abdu 14’, Barčam 59’, MekDonald 65’ 80’)

Donkaster Rovers – Bristol Rovers 1:3 (Markiz 4’ – Svini 24’, Gafni 50’, Herison 85’)

Džilingem – Flitvud 2:1 (Ivs 53’ 90+1’ – Mejden 13’)

Oldam Atletik – Plimut Argajl 1:2 (Songo 54’ a.g. – Šarčević 17’, Lameiras 19’)

Portsmut – Šruzberi Taun 0:1 (Bolton 21’)

Sautend Junajted – Skantorp Junajted 3:2 (Kajtli 37’, Mekloflin 53’, Tarner 90+2’ – Hoper 12’, van Vin 56’)