Liga 1 – pregled 29. kolo

Derbi u lanč tajmu pripao je domaćinu, koji igra iznad svih očekivanja ove sezone. što se može videti i po tabeli. Bili Bodin bio je strelac odlučujućeg gola i doveo Pirate na 3 boda od plej-ofa. Igraju jedan od najzabavnijih fudbala u ligi i hit sezone su ako nas pitate.

Susret dva velika kluba, Boltona i Čarltona, završio je pobedom gostiju od 1-2 što je produžilo krizu Trotersa. Sada su osvojili samo 1 bod na poslednje 3 utakmice i imaju sreću što je Šefild u istom nizu pa nisu mnogo zaostali za prva dva mesta. Imaju 7 poena manje od Oštrica ali i dve utakmice manje. Lider, Skantorp, je u skroz drugačijem raspoloženju i upisali su 3. pobedu u nizu, sada je pao Port Vejl. Džoš Moris je bio strelac i 4. meč u nizu i sada je izjednačen na vrhu liste strelaca sa Šarpom. Vejl opasno pada i moraju se pod hitno zaustaviti.

Upravo to uradio je Nortempton pobedom od 3-0 nad Koventrijem. Prekinutli su užasan niz sjajnom pobedom i odskočili odmah na tabeli. Keši Anderson, koji jena pozajmicic iz Kristal Palasa, davao je gol na svakih 10 minuta drugog poluvremena dok nije došao do het-trika. Momak je prvi deo sezone bio na pozajmici u Boltonu ali odigrao je samo 8 mečeva i postigao 1 gol, a ovde je već u drugom nastupu zabio het-trik. Koventri ostaje poslednji i polako sve više zaostaje. Trenutno su 8 poena od sigurne zone.

Piterboro je doživeo katastrofralan poraz od MK Donsa na svom terenu, bilo je 0-4. Taman kada su počeli da važe za ozbiljne kadnidate za plej-of izgubil isu 3 od poslednje 4 utakmice i sebi dosta umanjili šanse za istim. Ipak, 4 poena nisu ništa u ovoj ligi pa ih ja ne bih otpisivao.

Čak 3 od 9 tekmi završile su nerešeno. Bari i Volsol odigrali su super tekmu od 3-3. Domačini su od sigurnog vodstva 2-0 na kraju iščupali bod u sudijskoj nadoknadi jer je Volsol u 8 minuta postigao 3 gola pre toga. Džejms Von došao je do svog 7. gola u 3 utakmice, a za Volsol je njihov najbolji igrač, Orhan Oztumer, dostigao dvocifren broj golova. Flituvd je u 90. minutu izvukao bod protiv Sautenda, a Džilsi i Šruz su podelili bodove takođe 1-1.

Bristol Rovers – Svindon Taun 1:0 (Bodin 29’)

Bolton Vonderers – Čarlton Atletik 1:2 (Klof 13’ – Bauer 23’, Bjurn 45+2’)

Bari – Volsol 3:3 (Von 22’, Braun 45’, Soares 90+1’ – Oztumer 71’, Mekarti 76’ 79’)

Flitvud Taun – Sautend Junajted 1:1 (Bol 90’ – Vordsvort 37’)

Džilingem – Šruzberi Taun 1:1 (Ošilajdža 45’ – Rodman 63’)

Nortempton Taun – Koventri Siti 3:0 (Anderson 53’ 64’ 76’)

Oldam Atletik – Bredford Siti 1:2 (Vilson 44’ – Vinselot 14’, Mekardl 76’)

Piterboro Junajted – MK Dons 0:4 (Barns 59’, Agard 71’, Aneke 74’ 83’)

Skantorp Junajted – Port Vejl 3:2 (Moris 49’, Toni 62’, Hoper 71’ – Voker 38’, Huper 59’)