Liga 1 – pregled 29. kolo

Sjajno kolo sa mnogo golova i čak dva het-trika! Samo jedna utakmica završena je bez golova.

Lider, Portsmut, je vezao drugi poraz i treći u poslednjih 5 kola. Poraženi su u Oksfordu što je domaćinu donelo beg iz opasne zone. Luton, koji je pregazio Pošse ovo kolo sa 4-0, približio se na bod. Oni nastavljaju svoju sezonu iz snova i bez Nejtana Džonsa. Pomogao je i Tafacoli iz protivničkog tima sa crvenim kartonom u 25. minutu, a Kolins je upisao het-trik i sada je na 14 golova. Sanderlend je četvrti put remizirao u 5 utakmica. Novo pojačanje Skantorpa, Adam Hemil, doneo je bod na debiju nenormalnim golom.

Isto poena kao Crne Mačke ima i Čarlton, ali imaju i 2 tekme više. Oni su pobedili Akrington golom iz penala u 93. minutu, a u ludom slavlju jedan navijač se okliznuo i povredio Bielika. Na poen iza i dve tekme manje je Barnsli. Sjajno su razbili Donse u gostima sa 1-4 uz sva 4 različita strelca. Tajksi imaju najbolju odbranu lige i njih jedino vidim kao tim koji se može priključiti prvoj trojci.

Kako sada stvari stoje Piterboro i Donkaster će se boriti za poslednje preostalo mesto u plej-ofu. Na poen razlike su. Volsol je razbio Džilse u gostima uz het-trik Endija Kuka za 47. minuta. Kuk ima 28 godina i prvi put igra L1 i to direktno nakon Konferencije gde je kidao.

U borbi za opstanak je prezanimljivo. Izgleda da je Vimbldon jedini otpisan, ostalima jedna pobeda može da reši sve. Plimut je povezao 3 pobede i sada su egal u poenima sa Oksfordom i samo na gol-razliku u opasnoj zoni.

Vimbldon – Barnsli 1:4 (Pigot 36′ – Vudrou 19′, Mur 51′, Tiam 65′, MekGihan 90′)

Blekpul – Šruzberi Taun 0:0

Bredford Siti – Sautend Junajted 0:4 (Koks 2′, Mantom 26′, Hampris 54′ 73′)

Bristol Rovers – Vikomb Vonderers 0:1 (Džombati 57′)

Čarlton Atletik – Akrington Stenli 1:0 (Aherni-Grent 90+3′ pen.)

Donkaster Rovers – Barton Albion 2:2 (Smit 53′ 75′ – Brejford 8′ 90′)

Džilingem – Volsol 0:3 (Kuk 9′ 19′ 47′)

Luton Taun – Piterboro Junajted 4:0 (Kolins 8′ 27′ 53′, Beri 66′)

Oksford Junajted – Portsmut 2:1 (Brangan 25′, Henri 45′ – Pitman 64′)

Plimut Argajl – Koventri Siti 2:1 (Lameiras 63′ 70′ – Čaplin 55′)

Ročdejl – Flitvud Taun 1:1 (Henderson 75′ – Mejden 36′)