Liga 1 – pregled 28. kolo

I pored toga što je jedna utakmica završena bez golova, bilo je čak 3 gola po utakmici u proseku. Prva trojka podbacila zajedno, a u borbi za opstanak neki klubovi se bude.

Portsmut je izgubio po 3. put na svom terenu i to ponovo od kluba iz sredine tabele, ovaj put Blekpul. Pompiji bolje igraju u gostima, a i dalje imaju 4 poena ispred prvog pratioca. Sanderlend i Luton odigrali su nerešeno, a domaćini su imali poslednjih 20 minuta igrača više nakon što je Deni Hilton dobio crveni karton.

Čarlton i Barnsli grabe ka prvoj trojci i sada su dosta blizu. Na dva poena od Crnih Mačaka je Čarlton. Adiksi su razbili Šruz u gostima 0-3, a njihov tandem Lajl Tejlor i Aherni-Grent zajedno ima 25 golova. Barnsli je samo poen iza Atletika, a ima dve utakmice manje. Tajksi su pobedili zahuktali Bredford sa 3-0, Kifer Mur postigao je svoj 12. gol na toj utakmici.

TOP 6 zatvara Piterboro, koji je naneo četvrti poraz u nizu Ročdejlu. Li Tomlinu je trebalo 23 minuta da postigne gol u novom/starom klubu. Donkaster je ostao 2 poena iza Pošsa ali ovo je bitka koja će još trajati. Oni su u 94. minutu primili gol u Vikombu i izgubili meč u kojem su vodili sa 0-2.

Oksford je ponovo upao u opasnu zonu jer su pokupili samo dva poena u poslednjih 5 mečeva. Bristol Rovers je van opasne zone sa 28 poena, a samo poen iza njih su Oksford, Bredford i Plimut. Ali po igri na terenu Oksford izgleda najlošije. Poslednjeplasirani Vimbldon je 4 poena iza njih, a ovog vikenda doneli su bod iz Koventrija.

Akrington Stenli – Bristol Rovers 0:0

Barnsli – Bredford Siti 3:0 (Braun 28’, Mur 38’, Movat 90+2’)

Barton Albion – Džilingem 2:3 (Frejzer 52’ 60’ – List 24’, Rajli 45+3’ pen., Ris 90+1’)

Koventri Siti – Vimbldon 1:1 (Tomas 61’ – Džervis 2’)

Flitvud Taun – Oksford Junajted 2:2 (Barns 8’, Mejden 25’ – Henri 52’, Meki 64’)

Piterboro Junajted – Ročdejl 2:1 (Tomlin 23’, Kuper 84′ – Hamilton 90’)

Portsmut – Blekpul 0:1 (Long 74’)

Šruzberi Taun – Čarlton Atletik 0:3 (Tejlor 26’, Pretli 54’, Aherni-Grent 79’ pen.)

Sautend Junajted – Plimut Argajl 2:3 (Koks 86’ pen., Kelman 90+2’ – Šarčević 21’, Ladapo 49’, Lameiras 73’)

Sanderlend – Luton Taun 1:1 (Megvajer 16’ – Kolins 67’ pen.)

Volsol – Skantorp Junajted 1:2 (Devlin 53’ – Odžo 12’, Novak 68’)

Vikomb Vonderers – Donkaster Rovers 3:2 (Kovan-Hol 77’ 90+4’, Tompson 90’ – Markiz 60’, Rouv 70’)