Liga 1 – pregled 23. kolo

Dame i Gospodo došli smo tačno do polovine sezone, apsolutno još ništa nije gotovo i ništa nije sigurno.

U velikom derbiju na vrhu Portsmut je savladao Sanderlend sa 3-1, a imali su pomoć igrača više od 47. minuta. Sada i ako Sanderlend pobedi dve zaostale i dalje će biti iza Pompija. Između njih je  Luton, koji je na 5 pobeda u nizu i 10 utakmica bez poraza. Sada su pobedili Barton sa 2-0. Šeširdžije su najefikasniji tim u ligi.

Čarlton je nastavio da igra dobro i upisao treću pobedu u nizu, 2-0 nad Džilingemom. Piterboro je odigrao peti remi u poslednjih 6 utakmica i polako klize sa vrha, sada su peti. Na plej-of mesta se vratio Barnsli pobedom u Blekpulu 0-1. Donkaster je samo zbog gol-razlike van plej-ofa. Remizirali su sa Oksfordom jer su primili gol u 97. minutu.

Od ekipa iz opasne zone pobedili su Vimbldon i Bristol Rovers. Donsi su i dalje poslednji uprkos ovoj pobedi, ali i na 3 poena od sigurnosti. Eto koliko je sve gusto u ovoj ligi. Pirati su dobili Flitvud golom u 94. minuti. Skantorp glatko gubi i petu utakmicu u nizu i to od direktnog rivala Bredforda i sada ih gol-razlka deli od ispadanja i opstanka.

Na listi strelaca desetorica veličanstvenih su dvocifreni.

Blekpul – Barnsli 0:1 (MekGihan 59’)

Bredford Siti – Skantorp Junajed 2:0 (Pejn 10’, Dojl 27’ pen.)

Bristol Rovers – Flitvud Taun 2:1 (Rajli 36’, Klark 90+4’ – Hanter 28’)

Čarlton Atletik – Džilingem 2:0 (Rivs 6’, Fosu 39’)

Donkaster Rovers – Oksford Junajted 2:2 (Vajtman 20’ pen., Mej 90’ – Vajti 64+, Rafls 90+7’)

Luton Taun – Barton Albion 2:0 (Stejsi 17’, Kolins 73’ pen.)

Piterboro Junajted – Volsol 1:1 (Toni 47’ – Osborn 45+1’)

Plimut Argajl – Akrington Stenli 0:3 (Finli 16’, MekKonvil 65’, Klark 77’)

Portsmut – Sanderlend 3:1 (Evans 48’ pen., Kertis 53’, Tompson 63’ – O’Nijen 57’)

Šruzberi Taun – Koventri Siti 1:0 (Amadi-Holovej 49’)

Sautend Junajted – Ročdejl 1:2 (Vajt 81’ – Vilijams 23’, Kamps 87’)

Vikomb Vonderers – Vimbldon 1:2 (Onjedinma 90+2’ – Apija 29’, Džervis 90’)