Liga 1 – pregled 22. kolo

Vigan je postigao 4 gola u drugom poluvremenu da bi pobedio Vimbldon i došao do 4. pobede u nizu. Najbliži pratilac je Šruzberi, koji je na svom terenu dobio Blekpul 1-0, i prekinuo loš niz.

Blekburn je sada na 6. pobeda u nizu nakon što je pao i Čarlton sa 2-0 na Ivud Parku. Auto-gol Liona Besta doneo je vodstvo, a gol Denija Grejema u sudijskoj nadonknadi zaključio je utakmicu. Jedan poen iza njih je Bredford Siti, koji je pokupio sva 3 boda u Sautendu. Čarli Vajk iz penala u 90. minutu doneo je pobedu.

Na Glenford Parku viđena su 4 gola, a rezultat je bio 2-2. Skantorp je imao vodstvo dva puta ali je ekipa Robija Nilsena pokazala karakter. Baš sada kad je Dule čekao u kutku pobedu Gvozdenih.

Portsmut je izvan plej-of mesta ali samo zbog gol-razlike. Dobili su Bari sa 1-0, a Met Klark bio je strelac. Džilingem je upisao prvu pobedu na svom terenu od septembra. Rasturili su Pirate sa 4-1, a Mark Birn postigao je 2 gola.

U sredu su Flitvud i Piterboro odigrali meč sa 5 golova i sa preokretom. Ova utakmica donela je i smenu na vrhu liste strelaca jer je Džek Meriot postigao svoj 14. gol i pretekao Kifera Mura, koji još ne igra zbog crvenog kartona. Meriot je izjednačio lični rekord od 14 ligaških golova u sezoni, ali on je i Ligi 2 za Luton, ovo je viši nivo.

Vimbldon – Vigan 0:4 (Džejkobs 57’, Pauel 73’ 80’, Toni 90’)

Blekburn Rovers – Čarlton Atletik 2:0 (Best 30’ a.g., Grejem 90+4’)

Donkaster Rovers – Oldam Ateltik 1:1 (Batler 59’ – Dojl 88’)

Džilingem – Bristol Rovers 4:1 (Birn 28’ 53’, Lejsi 37’, Parker 47’ – Serkomb 90+1’)

Nortempton Taun – Volsol 2:1 (Long 4’ 41’ – Oztumer 2’)

Portsmut – Bari 1:0 (Klark 62’)

Ročdejl – Oksford Junajted 0:0

Roteram Junajted – Plimut Argajl 1:1 (Adžaji 90+3’ – Tejlor 82’)

Skantorp Junajted – MK Dons 2:2 (Adelakun 27’, van Vin 43’ – Agard 42’, Aneke 66’)

Šruzberi Taun – Blekpul 1:0 (Nolan 54’)

Sautend Junajted – Bredford Siti 1:2 (Mekloflin 75’ – Polion 9’, Vajk 90’ pen.)

Flitvud Taun – Piterboro Junajted 2:3 (Bel 29’, Boldžer 82’ – Douti 55’, Meriot 88’, Lojd 90’)