Liga 1 – pregled 21. kolo

Vigan Atletik je ostao na vrhu Lige 1 jer su upisali treću pobedu u nizu, sada je pao Flitvud. Šruz je sada 4 poena iza Latiksa jer su ovo kolo remizirali sa MK Donsima, i to su bod izvlačili.

Blekburn je nastavio svoju sjajnu formu. Napravili su preokret u Piterboru i dobili meč sa 2-3. Stiven Tejlor je doneo prednost domaćinima ali je igrač meseca novembra Čarli Malgruv doneo izjednačenje. Bredli Dak je zatim postigao dva gola da bi Džek Meriot postigao samo utešni gol pred kraj utakmice.

džoš-rafls-oksford

Na četvrtom mestu je Bredford, koji je pobedio Ročdejl u sjajnoj utakmici od 7 golova. U prvom poluvremenu strelci su bili Met Kigalon, Čarli Vajk i Dom Polion i Siti je vodio 3-2. Do kraja im je ipak trebao još jedan gol Tajrela Robinsona da bi pobedili 4-3.

Portsmut je prišao na 3 boda od plej-ofa, dobili su Čarlton Atletik sa 0-1, baš na njihovom slavlju 25 godina na Valiju. Oksford je dobio Donakaster golom u 96. minutu Džoša Raflsa i sada su na 8. mestu na 5 poena od plej-ofa.

Na dnu, Barijeva tekma sa Vimbldonom je odgođena pa su skliznuli na dno tabele. Nortempton je u derbiju dna tabele poražen od Oldama sa čak 5-1, a Džek Birn je bio svostruki strelac.

Plimut je tek u 90+ minutama slomio Džilse golom Tumani Diagurage i to ih je podiglo sa dna. Volsol je dobio Skantorp 1-0 i prekinuo njihov niz od 6 vezanih pobeda. Roteram je okrenuo meč sa Blekpulom  i pobedio 1-2.

Blekpul – Roteram Junajted 1:2 (Melor 21’ – Bol 76’ 87’)

Bredford Siti – Ročdejl 4:3 (Kigalon 8’, Vajk 40’, Polion 42’, Robinson 78’ – Henderson 41’ 45+2’, Dejvis 75’)

Bristol Rovers – Sautend Junajted 3:0 (Bodin 15’, Herison 74’, Serkomb 86’)

Čarlton Atletik – Portsmut 0:1 (Magenis 47’ a.g.)

MK Dons – Šruzberi Taun 1:1 (Paulet 56’ – Voli 86’)

Oldham Atletik – Nortempton 5:1 (Birn 4’ 45+2’, Toup 26’, Nepomuceno 60’, Dejvis 90+3’ – Fouli 47’)

Oxford Junajted – Donkaster Rovers 1:0 (Rafls 90+6’)

Piterboro Junajted – Blekburn Rovers 2:3 (Tejlor 11’, Meriot 90+3’ – Malguv 48’, Dak 51’ 58’)

Plimut Argajl – Džilingem 2:1 (Grent 55’, Diaguraga 90’ – Ivs 84’)

Volsol – Skantorp Junajed 1:0 (Moris 13’)

Vigan Atletik – Flitvud Taun 2:0 (Pauel 7’, Burn 38’)