Liga 1 – pregled 17. kolo

Neverovatna tekma odigrana je na Blumfild Roudu u Blekpulu. Nije bilo uzbudljivo u prvom poluvremenu ali zato je u drugom viđeno 5 golova. Bret Pitman, kapiten i najbolji strelac, je sa dva pogotka rešio utakmicu u korist Portsmuta.

Još jedan napadač ima punu vreću golova ove sezone, zapravo jedini ima više od Pitmana. Kifer Mur doneo je bod Roteramu u 96. minutu u utakmici koja se igrala u lanč tajmu. Mur, koji je pozajmljeni igrač Ipsviča, je stigao je do Roterama preko Truroa i perioda u Norveškoj postigao je 13 golova u ligi što je najviše u sve 4.

Remi Metjuz teško će zaboraviti gostovanje njegovog Plimuta na Vali Parejdu u Bradfordu. Pozajmljeni golman Norič Sitija odigrao je tek svoju treću tekmu za Hodočasnike ali je skinuo penal Toniju Mekmahonu i prisilio Bredford na vezane poraze kod kuće prvi put od 2015. godine. Džejk Džervis postigao je jedini gol i ova tri boda su ih pomerila sa dna. Bari je sada poslednji jer su ispustili pobedu u poslednjim trenucima golom Džošue Parkera, nekadašnjeg igrača Crvene Zvezde.

Bristol Rovers nastavio je svoj neslavan niz na gostovanjima, ovaj put u Skantorpu. U 94. minutu Nil Bišop postigao je jedini pogodak na utakmici i doneo 3 boda za svoj tim. Gvozdeni su sada na 3 pobede u nizu i na 5. mestu.

Donkaster Rovers – Roteram Junajted 1:1 (Vud 62’ a.g. – Mur 90+6’)

Blekpul – Portsmut 2:3 (Solomon-Otbor 74’, Hokins 83’ a.g. – Pitman 52’ 86’, Klouz 80’)

Bredford Siti – Plimut Argajl 0:1 (Džervis 35’)

Džilingem – Bari 1:1 (Parker 85’ – Dans 39’)

MK Dons – Flitvud Taun 1:0 (Aneke 43’)

Oksford Junajted – Nortempton Taun 1:2 (Tomas 44’ – Tejlor 11’, Long 45+1’)

Skantorp Junajted – Bristol Rovers 1:0 (Bišop 90+4’)

Vimbldon – Piterboro Junajted 2:2 (Tejlor 1’, Mekdonald 45’ – Lojd 26’, Medison 39’ pen.)