Liga 1 – pregled 15. kolo

Šruzberi je ostao na vrhu nakon što je nastavio niz bez poraza pobedom nad Flitvudom 1-0. Jedini strelac bio je Kongoanski defanzivac Aristote Nsiala. Vigan je ostao drugi, dva poena iza, ali 8 poena ispred trećeplasiranog. Pobedili su Blekpul u gostima sa 1-3.

Na trećem mestu je i dalje Bredford koji je ponovo izgubio na svom terenu, sada od Čarltona. Sada imaju isti broj poena ali Adiksi imaju tekmu manje. Oksford i Roteram odigrali su sjajnu utakmicu gde je bilo čak 3-3. Na kraju su gosti čupali bod sa kasnim golom Kifera Mura sa kojim je izbio na prvo mesto liste strelaca. Na poslednjem plej-of mestu je Blekburn zahvaljujući trijumfu nad Porsmutom od čak 3-0.

Riči Velensov neporažen start sa Oldamom se nastavio sa neverovatnim remijem od 4-4 protiv MK Donsa. Dva gola Iona Dojla u prvom poluvremenu dovela su Oldam u vodstvo od 1-3 ali domaćini su stigli do boda golovima Eda Apsona (njegov drugi) i Ejdena Nesbita.

Skantorp je postigao 2 gola u 8 minuta i došao do preokreta i pobede nad Piterborom. Gvajon Edvards je doneo prednost gostima ali Li Novak i Džoš Moris su preokrenuli.

Nortempton Taun je završio niz od 8 tekmi bez pobede sa trijumfom nad Džilingemom na Pristfildu. Poslednjeplasirani Plimut pobedio je Vimbldon i iako su ostali poslednji bar su uhvatili priključak.

Vimbldon – Plimut 0:1 (Grent 64’)

Blekburn Rovers – Portsmut 3:0 (Dak 38’, Grejem 58’, Konvej 90’)

Blekpul – Vigan Atletik 1:3 (Vasel 8’ – Dankli 45+1’ 54’, Perkins 82’)

Bredford Siti – Čarlton Atletik 0:1 (Foster-Keski 72’)

Donkaster Rovers – Volsol 0:3 (Oztumer 62’ 66’, Moris 80’)

Džilingem – Nortempton 1:2 (Martin 62’ – Pauel 45’, Grajms 73’)

MK Dons – Oldham Atletik 4:4 (Džilbi 17’, Apson 56’ 89’, Nesbit – Dejvis 7’, Dojl 39’ 45+1’, Klark 63’)

Oksford Junajted – Roteram Junajted 3:3 (Pejn 21’, Rufls 30’, Nelson 40’ – Njuel 20’, Vilijams 44’, Mur 78’)

Ročdejl – Bristol Rovers 1:0 (Dan 7’)

Skantorp Junajted – Piterboro Junajted 2:1 (Novak 79’, Moris 87’ – Edvards 51’)

Šruzberi Taun – Flitvud Taun 1:0 (Nsiala 89’)

Sautend Junajted – Bari 1:0 (Lenard 84’)