Liga 1 – pregled 13. kolo

Vigan Atletik izbio je na prvo mesto u Ligi 1 sigurnom pobedom nad Sautendom 3-0. Kasni golovi Nika Pauela i Ajvana Tonija stavili su tačnu na meč, a gosti su bili sa igračem manje od 60. minuta.

Šruz je pao na drugo mesto ali samo zbog gol-razlike, njihova nepobedivost je sačuvana nakon što je Šon Voli poništio prednost koju je Plimutu  doneo Grejem Keri.

Bredford je ostao treći uprkos porazu 3-1 od Barija ali je Roteram smanjio zaostatak. Kifer Mur pogodio je 10. put ove sezone u pobedi nad Skantorpom. Čarlton je golom Tarika Fosua dobio Donkaster i dokopao se 5. mesta. Oksford je upisao 3. pobedu u nizu golom Aleksa Movata u Bristolu.

Na drugom kraju tabele Kvinsi Menigov gol u poslednjim minutama doneo je četvrtu uzastopnu pobedu Oldamu i njihovom privremenom menadžeru Ričiju Velensu. Džilingem je iznenadio Piterboro i odneo sva 3 boda, a Hari Forester prekinuo je niz Vimbldona bez gola i doneo 3 boda protiv Obućara.

Portsmut je dobio MK Dons sa 2 gola Olivera Hokinsa dok su se na mečevima u Flitvudu i Volsolu podelili poeni.

Bristol Rovers – Oksford Junajted 0:1 (Movat 82’)

Bari – Bredford Siti 3:1 (Megvajer 19’ pen., Bekford 20’, O’Šea 85’ – Vajk 9’)

Čarlton Atletik – Donkaster Rovers 1:0 (Fosu 9’)

Flitvud Taun – Ročdejl 2:2 (Isthem 25’, Kol 83’ – Inman 48’, Henderson 53’)

Nortempton Taun – Vimbldon 0:1 (Forester 61’)

Oldam Atletik – Blekburn Rovers 1:0 (Menig 90’)

Piterboro Junajted – Džilingem 0:1 (Martin 35’)

Plimut Argajl – Šruzberi Taun 1:1 (Keri 58’ – Vali 78’)

Portsmut – MK Dons 2:0 (Hokins 14’ 45+2’)

Roteram Junajted – Skantorp Junajted 2:0 (Vaulks 37’, Mur 71’)