Liga 1 – pregled 1. kolo

POČELO JE POČELO!

Na 12 tekmi čak 8 pobeda domaćina, dve nerešene i dve pobede gostiju. Ukupno 21 što i nije tako mnogo za Ligu 1 ali je zato crvenih kartona bilo 5 što je mnogo u jednom kolu.

Od ekipa što su ispale iz Čempionšipa čak dve su poražene. Blekburn Rovers je gostovao Sautendu koji je preko Lenarda i Kajtlija već u prvom poluvremenu poveo sa 2-0, a gosti su samo umanjili poraz u drugom. Roteram je poražen u Flitvudu (2-0) golovima Konora MekAlenija, pojačanja iz Oksforda. Samo je Vigan uspeo da osvoji bodove i to na gostovanju kod MK Donsa golom Nika Pauela. Na toj utakmici obe ekipe imale su po jedan crveni karton.

Pep Kloet imao je sjajan debi kao samostalni menadžer u novom klubu, drugim rečima Oksfod je savladao Oldam u gostima. Strelci za Žute bili su Ves Tomas i Džoš Rufls.

Bredford nastavlja svoj niz od 30 utakmica bez poraza na svom terenu koji se proteže preko cele prošle sezone. Sada je pao Blekpul sa 2-1. Veli Parejd je bukvalno tvrđava.

Bari, Čarlton i Šruz upisali su domaće pobede od po 1-0  s tim da je Londonski tim to uradio sa igračem manje od 6. minuta i to je u pitanju Li Novak. Portsmut je sjajno otvorio sezonu pobedom na svom terenu od 2-0 i sa dva gola novog pojačanja Breta Pitmana. Donkaster i Džilingem su kao i Skantrop i Vimbldon podelili bodove.

Bredford Siti – Blekpul 2:1 (Najt-Persival 41’, Patrik 59’ – Denijel 43’)

Bari – Volsol 1:0 (Bekford 45+1’)

Čarlton Atletik – Bristol Rovers 1:0 (Bauer 38’)

Donkaster Rovers – Džilingem 0:0

Flitvud Taun – Roteram Junajted 2:0 (MekAleni 16’ 66’)

MK Dons – Vigan Aletik 0:1 (Pauel 38’)

Oldam Atletik – Oksford Junajted 0:2 (Tomas 39’, Rufls 71’)

Piterboro Junajted – Plimut Argajl 2:1 (Sojer 4’ a.g., Morais 47’ – Vild 76’)

Portsmut – Ročdejl 2:0 (Pitman 46’ 90+2’)

Skantorp Junajted – Vimbldon 1:1 (Taunsend 6’ – Abdu 67’)