Liga 1 – pregled 1. kolo

KAKVO OTVARANJE SEZONE U LIGI 1!?! ČAK 6 GOSTUJUĆIH POBEDA U 1. KOLU! Odličnih 2,41 gol po utakmici, najviše je bilo 5 a samo jedna je završena bez golova. Uživajte!

Imali smo i direktan prenos u lanč tajmu gde je Sanderlend okrenuo utakmicu iz 2 u 1 i osvojio 3 boda golom Lindena Guča u 96. minutu. Za celu prošlu sezonu u Čempionšipu postigao je jedan gol, a sada je već u prvom kolu to izjednačio. Gol za Atletik postigao je Lajl Tejlor iz penala, ali je kroz igru pokazao koliko veliko pojačanje će biti. Mogao bi se ove sezone boriti za titulu prvog strelca. Čarlton je imao peh jer im se Foster-Keski povredio na celu sezonu.

Akrington je osetio koliko će im teško biti ove sezone jer su poraženi kući od Džilingema. Ekipu Džona Kolmana po svemu sudeći čeka dosta teška sezona. Džošua Parker je ponovo postigao gol za goste i nastavio gde je stao prošle sezone.

Po kladionicama drugi favorit za titulu, Barnsli, izgazio je Oksford najubedljivijom pobedom u ovom kolu. Mamadu Tiam bio je dvostruki strelac u prvih pola sata i već poduplao prošlogodišnji učinak. Tajksi su ga pretprošle sezone doveli iz Dižona.

Uz Tiama, jedini dvostruki strelac u Ligi 1, bio je australijanac Brejden Inman iz Ročdejla, a on je svoje golove smestio u 12 minuta. Ročdejl je pokupio 3 boda na gostovanju Bartonu.

Skantorp je dobio Koventri istimi rezultatom i na neki način postavio ih na zemlju jer su počeli priče o „back to back“ promociji. Debi Džoija Bartona nije dobro prošao jer je Flitvud poražen na svom terenu od Vimbldona. Džo Pigot, januarsko pojačanje iz Mejdstouna deluje kao da će biti prvi strelac tima i uskočiti u cipele Lajla Tejlora.

Ko god da dođe-ode Piterboro igra napadački fudbal! Sigurna 3 boda su uzeli na svom terenu, a Bristol Rovers postigao je samo utešni gol u 93. minutu. Pošsi su takođe otvorili celu igranku u 4 najranijim golom. Metju Goden bio je strelac u prvom minutu. Pojačanje iz Stivenidža treba da zameni Džeka Meriota, a njegova statistika u poslednje 3 sezone – 56 golova u ligi govori da bi mogao biti pravo rešenje.

Portsmut je sjajno krenuo sezonu pobedom nad Lutonom, koji bi po najavama trebao biti izuzetno nezgodan. Bredford je pobedio u Šruzberiju u takođe tesnoj utakmici sa jednim golom. Vikomb i Blekpul su odigrali jedini remi i jedinu utakmicu na kojoj  nije bilo golova. Jedno od iznenađenja je i pobeda Volsola nad favorizovanim Plimutom od 2-1.

Sautend i Donkaster odigrali su utakmicu sa najviše golova, bilo je 2-3. Tom Hoper, bivši igrač Skantorpa, sada predvodi napad Škampa i debi je krunisao golom. Vikinge napred vuče Džon Markiz, koji je nastavio gde je stao prošle sezone. Tomi Rou je takođe upisao prvi gol u sezoni.

Sanderlend – Čarlton Atletik 2:1 (Maja 65’, Guč 90+6’ – Tejlor 10’ pen.)

Akrington Stenli – Džilingem 0:2 (Hanlan 23’, Parker 43’)

Barnsli – Oksford Junajted 4:0 (Tiam 20’ 29’, Pots 77’, Adebojejo 89’)

Barton Albion – Ročdejl 1:2 (Bojs 71’ – Inman 10’ 22’)

Koventri Siti – Skantorp Junajted 1:2 (Andreu 52’ – Hampris 68’, Dejls 81’)

Flitvud Taun – Vimbldon 0:1 (Pigot 60’)

Piterboro Junajted – Bristol Rovers 2.1 (Goden 1’, O’Hara 26’ – Lokjer 90+3’)

Portsmut – Luton Taun 1:0 (Lov 16’)

Šruzberi Taun – Bredford Siti 0:1 (Pejn 19’)

Sautend Junajted – Donkaster Rovers 2:3 (Hoper 75’, Robinson 86’ – Markiz 51’, Vilks 58’, Rou 70’)

Volsol – Plimut Argajl 2:1 (Kuk 45+1’, Lihi 64’ – Edvards 40’)

Vikomb Vonderers – Blekpul 0:0