FA Kup – pregled 5. runde

Stižemo do završnice FA kupa. Program je startovao u petak. Lester je na svom terenu opravdao ulogu favorita i izbacio Šefild Junajted golom Džejmija Vardija. Čelsi je rešio posao u prvom poluvremenu protiv Hala. Žiru je postigao debitantski gol za Plavce, a ovo je bila njihova sedma pobeda nad Halom u FA kupu.

lokadija-brajton

Subota je donela više uzbuđenja. Karlos Karvahal se vratio na svom bivšem stadionu a zbog utakmice bez golova moraće i da ih ugosti u ponovljenom meču. Brajton je iskoristio ulogu favorita u meču sa Koventrijem i plasirao u se u četvrtfinale kupa prvi put od 1986. Jirgen Lokadija postigao je gol na svom debiju za Galebove. Sautempton je golovima Huta i Tadića dobio VBA i posle 13 godina se plasirao u šestu rundu. Ročdejl je priredio iznenađenje i remizirao sa Totenhemom. Domaći igrači su bili na pragu eliminacije posle pogotka Kejna (koji se vratio na mesto gde je debitovao u karijeri u dresu Lejton Orijenta pre 7 godina) sa bele tačke ali je Stiven Dejvis golom u 93. minutu doneo remi i putuvanje na Vembli ekipi Ročdejla. Dejvisu je ovo bio prvi meč u 2018. godini.

igraci-rocdejla

U ponedeljak smo prisustvovali najvećoj senzaciji ove godine u svim engleskim ligama i kup takmičenjima, Vigan Atletik je treći put za redom došao glave Mančester Sitiju u FA kupu. Nakon poraza u finalu, godinu dana kasnije u četvrtfinalu, sada su ih izbacili u osmini. Vil Grig je bio heroj tog meča. Vigan nikada nije ispao u petoj rundi, četiri puta je igrao u njoj i sva četiri puta prošao.

U subotu je obavljen žreb za četvrtinu finala, parovi su sledeći:

Šefild Venzdej/Svonsi Siti – Ročdejl/Totenhem Hotspur

Mančester Junajted – Brajton & Houv Albion

Lester Siti – Čelsi

Vigan Atletik – Sautempton

petak:

Lester Siti – Šefild Junajted 1:0 (Vardi 66‘)

Čelsi – Hal Siti 4:0 (Vilijan 2‘, 32‘, Pedro 27‘, Žiru 42‘)

subota:

Šefild Venzdej – Svonsi Siti 0:0

Brajton & Houv Albion – Koventri Siti 3:1 (Lokadija 15‘, Goldson 34‘, Uloa 61‘ – Klark-Heris 77‘)

VBA – Sautempton 1:2 (Rondon 58‘ – Hut 11‘, Tadić 56‘)

Hadersfild Taun – Mančester Junajted 0:2 (Lukaku 3‘, 55‘)

nedelja:

Ročdejl – Totenhem Hotspur 2:2 (Henderson 45’, Dejvis 90+3’ – Lukas 59’, Kejn 88’ p.)