FA Kup – pregled 2. Runde

Još jedan FA kup vikend je za nama, i ništa manje uzbuđenja nije bilo ni ovog puta. Dva ne ligaška tima su sigurno prošla u treću rundu (i sigurno će im se još jedan priključiti kada ponovljen meč budu odigrali Istlejt i Halifaks). Prvi je Saton Junajted koji je preokrenuo rezultat protiv Čeltenama i golom u 96. minutu izborio prolaz dalje i ovo im je prvi plasman u 3. rundu posle 23 godine. Drugi tim je Berou koji je napravio jedno od iznenađenja kola i pobedio favorizovani Bristol Rovers kao gost i izborio 3. rundu prvi put posle 7 godina (to će klubu biti 12. plasman u toj rundi u istoriji). Još jedan ne ligaš, Karzon Ešton, je bio na pragu iznenađenja i plasmana u narednu rundu, vodio je 3:0 do 80. minuta het-trikom bivšeg Liverpulovog omladinca Adama Morgana, ali je Vimbldon napravio jedan od najvećih kambekova u istoriji ovog takmičenja i u poslednih 14 minuta postigao četiri gola i preokrenuo rezultat. Dva tima iz Lige 2 su ostvarila odlične rezultate protiv timova iz viših liga. Vikomb Vonderersi su deklasirali Česterfild kao goste rezultatom 0:5 uz het-trik Skota Kešketa, dok je Kembridž Junajted savladao kod kuće sa 4:0 Koventri Siti uz sva četiri gola Luka Berija. Luton Taun je napravio fenomenalan preokret proti Solihal Mursa i postigao čak 6 golova u drugom poluvremenu. Milvol je izbacio još jednog ne ligaša pobedivši Brejntri Taun sa 5:2 uz het-trik Herija Smita. Blekpul je pobedio kod kuće šestoligaša Brakli Tauna sa 1:0, pred skoro praznim stadionom zbog bojkota navijača, utakmica je odigrana pred samo 1 700 gledalaca. Bolton i Šefild su se deseti put sastali u FA kupu. Bolton je pobedio sa 3:2. Meklsfild Taun izborio ponovljen meč protiv Oksforda, Istlejt sa 2 gola u poslednih 15ak minuta izborio ponovljen meč protiv Halifaksa. Ročdejl lako izašao na kraj sa Karlajlom kao i Port Vejl sa Hartlpulom. Karl Robinson, sada na klupi Čarltona igrao protiv bivšeg kluba MK Donsa, u kome je proveo 6 godina, meč je završen 0:0 tako da će se vratiti i na svom bivšem stadionu u ponovljenom meču. Nots Kaunti je uspeo protiv Piterboroa golom u 95. minutu da izbori remi i ponovljen meč. Meč između Stourbidža i Nortemptona je odložen zbog zaleđenog terena.

Večeras poslednji meč 2. runde igraju u 20.45h Linkoln Siti i Oldam Atletik u direktnom prenosu na SK4. A i žreb za 3. rundu biće održan večeras gde svoje protivnike dobijaju i Premijerligaši kao i klubovi Čempionšipa.