FA Kup – pregled 1/2 finala

Totenhem je nastavio niz uzastopnih ispadanja u polufinalu FA kupa. Ovo im je bilo osmo uzastopno polufinale koje su izgubili. Sve je krenulo dobro po ekipu Maurisija Poketina. Ali je golom na asistenciju Eriksena doveo Sparse u vođstvo ali je greška Dembelea, koji je olako prodao loptu Pogbi, koji je odmah namestio gol Sančezu, skupo košta ekipu. Od tog trenutku Mančester je „ubio“ utakmicu. Totenhem je bio dosta bezopasan, jedina šansa viđena je u nadoknadi prvog poluvremena kada je Dajer pogodio stativu. Nije Mančester bio previše dominantan u drugom poluvemenu ali je dobio na klasičan Murinjov način. Erare ja iskoristio kašnjenje u blok Dajera i lošu reakciju Vorma na golu, doveo Junajted u vođstvo pola sata pre kraja, koje je Murinjov tim lako zadržao.

mancester-junajted

U drugom meču Čelsi je rutinski savladao Sautempton, na krilima odličnih Vilijama i Azara koji su neverovatno lako pravili višak na sredini i iznosili kontre Čelsija. Žiro je fenomenalnim solo golom na startu drugog poluvremena poređao igrače Sautemptona kao u školskom dvorištu dok je Morata, samo 2 minuta nakon ulaska sa klupe iskoristio odličan centaršut Aspilikuete. Mogao je Sautemtpon ubrzo da smanji na gol minusa ali je Ostin sa metar udaljenosti pogodio stativu i odmah na drugoj strani Morata promašuje u svom stilu.

celsi

Čelsiju je ovo drugo vezano finale a na trofej u FA kupu čekaju od 2012. godine kada su bili bolji od Liverpula. Mančester je do trofeja došao 2016. kada su pobedili Kristal Palas sa Van Galom na klupi. Interesantno da su ova dva tima igrala međusobno u finalu FA kupa 2007., takođe 19. maja kada je i finale ove godine, i Čelsi je slavio 1:0 golom Drogbe u 116. minutu.